14.06.2022

17:30

NE DIRAJ LAVA DOK SPAVA! Šampion se NALJUTIO i ISKALIO bes na Megi! Zvezda je u finalu KLS! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale KLS Super lige, pošto su u majstorici savladali Megu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 88:66 (26:16, 27:17, 15:12, 20:21)

Zvezda je odlično otvorila utakmicu i kao u drugom meču, posle uvodnih deset minuta imala dvocifrenu prednost.

Kako je duel tekao, raslo je i vođstvo crveno-belih, koje je do dvocifrene razlike (26:16) odveo Luka Mitrović u samom finišu prvog kvartala.

Više od pet minuta Mega nije uspela da postigne koš iz igre, što su igrači branioca titule iskoristili i vođstvo povećali na maksimalnih 15 poena viška (31:16), da bi u samom finišu prvog poluvremena, prednost Zvezde otišla na najubedljivijih +22 poenima Erona Vajta (53:31).

Sigurno su košarkaši Zvezde držali stečeno vođstvo u trećem kvartalu i tečnom igrom nisu dozvolili igračima Mege nijednog trenutka da ih rezultatski ugroze.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 88:66 (26:16, 27:17, 15:12, 20:21)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić".

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 5, Davidovac, Mitrović 7, Lazić, Kalinić 21, Holins 17, Simonović, Ivanović 7, Marković 6, Vajt 9, Kuzmić 8, Cirbes 8.

MEGA: Paunović, Vujić, Ružencev 12, Rudan 8, Uskoković 6, Kočović, Kovačević 4, Cerovina 11, Grbović 7, Simanić 12, Mušikić 8, Bogavac.

Crveno-beli su u poslednjih deset minuta rutinski priveli posao kraju, u finišu stigli do najvećih +30 (83:53) i potvrdili plasman u finale, gde će se sastati sa FMP Železnikom, koji je bez borbe prošao Partizan, posle odustajanja crno-belih od učešća u polufinalu nacionalnog prvenstva.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 21 košem, dok je četiri manje dao sjajni Ostin Holins.

Eron Vajt je meč završio sa devet poena, dok su po osam ubacili Ognjen Kuzmić i Maik Cirbes, po sedam su dali Mitrović i Ivanović, a šest Stefan Marković.

Kod Mege, Samson Ružencev i Boriša Simanić su postigli po 12 poena, a kapiten Luka Cerovina je meč završio sa 11 koševa.

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice.

40. minut - Ponovo Kovačević pogađa 86:66, a onda i Cirbes 88:66.

39. minut -Silno zakucavanje Ruženceva 86:64.

Trojka za Stefana Lazarevića 86:60, pa Petar Kovačević za Megu precizan, njegovi prvi koševi 86:62.

38. minut - Sada je i Ružencev pogodio 83:58, a onda i Mušikić 83:60.

36. minut - Mušikić je poentirao 83:56, prethodno je Simanić pogodio jedno slobodno bacanje posle nesportske Cirbesu.

35. minut - Maik Cirbes horogom donosi najvećih 30 razlike Zvezdi 83:53.

Nova trojka Holinsa i njegov 17. poen za ubedljivih 81:53.

Cerovina vraća trojku 78:53, ali kasno buđenje Mege.

34. minut - Još jedna trojka za Zvezdu, postigao ju je Stefan Marković 78:50.

33. minut - Stefan Lazarević je takođe upisuje na ovoj utakmici, ali na izuzetno efektan način, sjajnim zakucavanjem 75:50.

33. minut - Cirbes pored dvojice čuvara pod košem pogađa 73:50.

Ostin Holins

32. minut - Trojku za crveno-bele postiže Eron Vajt, to je njegov deveti poen 71:47, ali uzvraća Andrija Grbović na isti način 71:50.

31. minut - Posle promašaja Rudana, Grbović je bio najviši pod košem Zvezde i poentirao 68:47.

Počela je poslednja deonica.

Treća četvrtina

Zavšrena je treća četvrtina, koju je Crvena zvezda takođe rešila u svoju korist rezultatom 15:12.

30. minut - Sjajna odbrana Stefana Markovića i poeni Maika Cirbesa posle dugo, dugo vremena u dresu Zvezde. Na kraju, pred poslednju četvrtinu 68:45.

29. minut - Grbović je pogodio kod Mege i postigao lep koš 66:45.

28. minut - Mušikić je nadmudrio Mitrovića i pogodio 66:43.

27. minut - Trojka Nikole Ivanovića 66:39, pa koševi Alekse Uskokovića 66:41.

26. minut - Sjajno se snašao Luka Mitrović i pogodio 63:39.

25. minut - Vajt promašuje otvorenu trojku, ali Ivanović u kontri pogađa za 61:39 i tera Jovanovića na tajm-aut.

24. minut - Sada je precizan i Nikola Ivanović 59:37, ali odgovara zakucavanjem Boriša Simanić njegov 11. poen - 59:39.

Kuzmić raspoložen u nastavku 57:37.

23. minut - Simanić precizan oba puta sa penala 55:37.

22. minut - Kapitene Mege Luka Cerovina daje prve koševe za goste u drugom poluvremenu 55:35.

21. minut - Prve poene u nastavku postiže Ognjen Kuzmić i povećava Zvezdino vođstvo 55:33.

Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda vodi posle prvog poluvremena ubedljivim rezultatom 53:33.

Simanić ubacuje oba bacanja 53:33.

19. minut - Eron Vajt je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje 53:31.

18. minut - Auuuuuuuuu u kakvoj je seriji Nikola Kalinić, nova trojka za 52:31 i njegov 21. poen na meču. Ujedno i maksimalnih 21 razlike za Crvenu zvezdu.

17. minut - Brzo se igra, poeni Uskokovića 43:31, a Holins odgovara trojkom 46:31, pa onda i Kalinić za najubedljivijih +18, vode domaći 49:31.

16. minut - Luka Cerovina vraća trojku 41:29 posle tajm-auta, ali Kalinić sigurno polaže loptu u koš Mege 43:29.

15. minut - Sada je i Kalinić bio precizan van linije 6,75, za vođstvo od 39:26, da bi isti igrač u kontri poentirao i ponovo odveo Zvezdu na 15 razlike - 41:26. Ponovo Vladimir Jovanović mora da traži tajm-aut.

Kada god Mega priđe, Holins ih trojkom zaledi 37:24, ponovo na drugoj strani Ružencev precizan 37:26.

Aleksa Uskoković i Nikola Ivanović

14. minut - Ponovo je precizan Samson Ružencev 34:24, gosti se polako vraćaju u igru.

Evo trojke Holinsa 34:20, koji prekida seriju Mege, ali onda Rudan sjajno zakucava 34:22.

13. minut  - A onda i najlepšu akciju na utakmici Mege kruniše Ružencev, poentiravši nakon dugo vremena za Megu iz igre 31:20. Radonjić je prinuđen na tajm-aut.

Posle više od pet minuta, Mega postiže poene. Učinio je to Mihailo Mušikić sa "penala" 31:18.

12. minut - Sada je pogodio i Ognjen Kuzmić za maksimalnih 15 poena viška Radonjićeve čete 31:16.

Posle 60 sekundi bez koša, post je prekinuo Kalinić prvim poenima u drugoj četvrtini. Bila je to trojka i deveti poen za najboljeg igrača ZVezde koja ima najvećih 13 razlike - 29:16.

Stefan Marković u prodoru

11. minut - Počela je druga deonica.

Prva četvrtina

10. minut - Završena je prva četvrtina rezultatom 26:16. Sigurno vođstvo Crvene zvezde, koja grabi ka finalu.

9. minut - Prvo dvocifreno vođstvo za crveno-bele, ponovo je strelac bio Mitrović, odlično se snašao pod košem gostiju i poentirao za 26:16. Tajm-aut za trenera Mege Vladu Jovanovića.

Promašio je Luka Mitrović prvo, ali pogodio drugo slobodno bacanje 24:16.

8. minut - Novi poeni za Ostina Holinsa, Zvezda ima sedam poena prednosti 23:17.

7. minut - Ide trojka na trojku, sad je pogodio Simanić 19:16, međutim, brzi poeni Luke Mitrovića 21:16.

6. minut - Najefikasniji pojedinac drugog meča Samson Ružencev se konačno upisuje 16:13, ali odgovara Vajt novom trojkom za Zvezdu 19:13.

Trojka za OStina Holinsa, ide Zvezda na pet razlike 16:11.

5. minut - Stefan Marković pogađa pod faulom Uskokovića, koji ustupa mesto Bogavcu. Imaće plej Zvezde i dodatno bacanje. Iskoristio ga je, 13:11 za domaćina.

Trojka Luke Cerovine, Mega vodi 10:11.

4. minut - Raspoloženi Kalinić postiže nove poene za 10:7, već je na šest koševa.

3. minut - Rudan je promašio dodatno bacanje, ostaje 8:8.

Posle gledanja snimka, sudija Vladimir Jevtović je dosudio Kaliniću nesportsku.

Odgovara Matej Rudan, koji je pod faulom Kalinića poentirao i iznudio dodatno bacanje. Centar Mege već je postigao šest poena i asistirao Simaniću, praktično su svi koševi gostiju njegovi.

Nikola Kalinić oba puta precizan sa slobodnih bacanja, njegov četvrti poen 8:6.

Kombinacija Rudan ka Simaniću i zakucavanje bivšeg igrača Zvezde. Revanširao se Mateja ovom prilikom Boriši, za dodavanje u prethodnoj akciji.

Ognjen Kuzmić pored Ruženceva

Posle nekoliko neiskorišćenih napada, Kuzmić pogađa uz faul, koji nije realizovao 6:4.

Spojio je Simanić Rudana sa košem i izjednačenje 4:4.

2. minut - Smanjuje MEga preko Mateje Rudana, najzaslužnijeg što se igra majstorica, jer je prošli meč završio sa 18 poena i skokova 4:2.

1. minut - Već u narednom napadu zakucava Vajt, posle kontre i asistencije Kuzmića, Zvezda vodi 4:0.

Utakmica je počela. Prvi napad ima Zvezda i odmah pogađa Kalinić, prvi njegovi koševi u ovoj sezoni KLS-a.

18:27 - Mega je samo jednom u istoriji slavila protiv Zvezde u gostima, i to 2014. godine u ligaškom delu Košarkaške lige Srbije, pa je i tradicija na Zvezdinoj strani.

18:20 - Šef struke Mege Vladimir Jovanović veruje u svoje izabranike, ali naglašava da je šampion apsolutni favorit:

- Ne postoji posebna priprema za majstoricu protiv Crvene zvezde, sve što bismo dodatno rekli bi moglo da stvori kontraefekat našoj mladoj ekipi. Hala Aleksandar Nikolić, publika, Zvezda, sve je to i više nego dovoljno za motivaciju moje ekipe. Moja uloga se sastoji u tome da im objasnim da je to utakmica kao i svaka druga, isti je teren, ista su pravila i posle tog uvodnog emotivnog naboja koji će sigurno da postoji kao što je postojao i na prethodnoj utakmici. Voleo bih da odigraju taj meč kao što su odigrali i prethodni. To će biti daleko teže, hala Aleksandar Nikolić je daleko teža ne za nas samo, već i za daleko kvalitetnije i iskusnije timove. Očekujem tešku utakmicu, ali i da budemo pravi, da se naš rad vidi na terenu, bez obzira na krajnji rezultat - kazao je Jovanović.

18:19 - Podsetimo se šta je trener Zvezde Dejan Radonjić rekao pred ovaj meč:

- Očekujem da u trećoj utakmici odigramo potpuno drugačije i mnogo bolje nego što je to bilo u nedelju - istakao je Dejan Radonjić.

SAD planira nove poteze! Ne piše nam se dobro! Stiže novi američki izaslanik na Balkan? (VIDEO)

Amerika je rešila da nam za svog novog izaslanika pošalje čoveka koji ukupno ima tri slike na internetu. To je čovek koji je organizovao Majdan. Ne pište nam se dobro. Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorili su politički filozof Dragoljub Kojčić i stručnjak za bezbednost Ivan Miletić. Novinar i ratni reporter Igor Damjanović uključio se uživo u program i komenarisao je ovu temu.

27.07.2024

19:43

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika  Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)
Podkast

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)

"Slobodna Bosna" danima vodi kampanju protiv Srbije i predsednika Vučića. Ipak, najgori su domaći izdajnici koji podržavaju medije iz Bosne, ali i Crne Gore i Hrvatske; a svi imaju jedan cilj: da vide uništenu Srbiju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su član GO SNS Branislav Ivković i novinar Darko Zlojutro.

27.07.2024

17:00

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.