MILOJEVIĆ PRED SPARTAK! O Mađarima, Gobeljiću, mladim igračima i debiju Rusa!
Podeli vest
Fudbaleri Crvene zvezde u 14. kolu Superlige Srbije dočekuju Spartak iz Subotice (15.30)
Posle blistave igre i pobede nad Ferencvarošem, kojom je Zvezda uhvatila priključak za plasmanom u narednu rundu, trener srpskog šampiona Miloš Milojević nije želeo preterano da pričao revanšu u Budimpešti.
Zvezdin univerzalac Marko Gobeljić je odigrao 50. evropsku utakmicu u crveno-belom dresu i time se izjednačio sa legendom kluba sa Marakane Vladimirom Petrovićem Pižonom
07.10.2022
15:58
Šef struke kluba sa Marakane naglasio je da prvi naredni superligaški meč ima mnogo veći značaj.
- Nama je prvenstvo prioritet, to smo pričali i pre utakmice protiv Ferencvaroša. Isti cilj ostaje i sada. Prioritet jedan, dva i tri je domaće prvenstvo. Evropa je "bonus" takmičenje koje volimo da igramo, a kada igramo, volimo i da ga pobedimo. Neće biti problema, mislim da je pobeda protiv Ferencvaroša podigla samopouzdanje ekipi. Da bi se to produžilo, moraju da nastave da igraju tako. Obaveza je da ih motivišemo za to - rekao je Milojević.
VERUJEMO GOBELJIĆU
Trener Zvezde se potom osvrnuo na sjajnu rolu Marka Gobeljića iz Lige Evrope, gde je desni bek Crvene zvezde bio poprilično dobar.
- Shvatio je da mu verujemo, a kada igrač dobije poverenje od stručnog štaba i saigrača onda pruži maksimalnu partiju i iznad toga. Ne treba od toga praviti halabuku, gledao sam ga kada je igrao i bolje utakmice. Treba da zadrži taj kontinuitet i veruje u to što radi kako bi sve bilo na svom mestu.
Foto: FK Crvena zvezda
Marko Gobeljić
BORJAN SE OSEĆA ODLIČNO
Kapiten Milan Borjan je branio protiv Ferencvaroša sa mizernim bolom, dok još nije baš najjasnije da li će biti u mogućnosti da nastupi protiv Spartaka.
- Borjan je danas odlično, videćemo kako to sutra izgleda. Nije to bio nikakav veliki problem, malo je osećao zategnuće u vratu nakon prespavane noći, verovatno jastutk - ističe Miloš Milojević, koji se potom osvrnuo i na narednog rivala:
- Spartak je ekipa koja je skoro promenila trenera, znamo njihove kvalitete i mane. Ne dolaze sa pozitivnim trendom, ali to nas ne uspavljuje, već nam daje motiv da krenemo jako od prvog minuta i pokažemo da smo bolji. Svako opuštanje je do sada bilo kobno. Kažnjavale su nas ekipe iz jednog šuta ili prekida, tako da nemamo prostor za preveliko opuštanje.
Foto: Starsportphoto
kapiten Zvezde Milan Borjan
BIĆE VREMENA ZA MLADE
Mladi igrači još uvek nisu dobili pravu priliku. Nemanja Motika je prekomandovan u omladince, gde je na samo dve utakmice postigao dva gola i imao je dve asistencije. Zaigrao je protiv Ferencvaroša, a Milojević je pred Spartak naglasio da računa i na njega, kao i na Jegora Pruceva, pojačanje iz Sočija.
- Mladi igrači imaju večiti derbi. Stav je da njima treba minutaža i da im mnogo više znači da odigraju 90 minuta u Omladinskoj ligi Srbije, nego tri minuta za prvi tim. Biće vremena za njih, a mi im verujemo. Uskoro će dobijati šansu, a videćemo ko će sutra igrati. Jedini mladi igrač koji nije igrao jeste Prucev. Dobro radi na treninzima, tako da će i on dobiti minute. Igrač je u koga verujemo, isto kao u Lekovića, Stankovića i Motiku. Treba da se nađe prava "brojka" za njih i utakmica. Nije rešeno samo da se stave u "vatru" i "izgore". Bio sam prisutan kada jako kvalitetni igrači nisu mogli to da iznesu. Puno stvaru tu treba da se uklopi.
Šef stručnog štaba Zvezde je primoran da igru gradi oko Aleksandra Kataija i Mirka Ivanića, ali on želi da ima širinu. Želi da se okrene i drugim rešenjima.
- Ako hoćete da pravite igru i sistem, a da to ne zavisi od Kataija ili Ivanića, morate da budete dosledni tome što radite. To su male taktičke promene, detalji gde se igrači drugačije "okrenu" ili drugačiji profili fudbalera, pa to izgleda kao dva špica. Više radimo na principima, postavljanju, trčanju u određenim zonama i reakciji na izgubljenu loptu. Jedan ili dva špica, to je diskutabilno i pitanje da li igračima prija mnogo promena.
Foto: Starsportphoto
Nemanja Motika blista u omladincima Zvezde
NE SASTAVLJAM TIM IZ EMOCIJA
Za kraj konferencije, Miloš Milojević je govorio i o izboru fudbalera za naredni meč protiv subotičkog Spartaka.
- Moram da vidim kroz trenažni proces. Ne sastavljam tim iz emocija ili na osnovu poslednje utakmice. Do tada će odraditi pet treninga. Moramo da sagledamo kako to funkcioniše na treningu. Mislim da smo imali par problema protiv Ferencvaroša u defanzivnoj postavci, a sa druge strane smatram da smo bili jako efektivni. To što Evropa traži da iz jedne šanse date dva gola, iskoristili smo sve prilike. Mogli smo još par, ali ima prostora za napredak. Neće biti laka utakmica i nećemo moći bez pripreme da pobedimo. Verujem da samopouzdanje možemo da prenesemo tamo i da pružimo dobru igru. Daleko je taj meč, sutrašnji duel nam je u glavi, a to mi je negde u potiljku - zaključio je Milojević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zvezdin univerzalac Marko Gobeljić je odigrao 50. evropsku utakmicu u crveno-belom dresu i time se izjednačio sa legendom kluba sa Marakane Vladimirom Petrovićem Pižonom
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Marinika Tepić, potpredsednica Stranke slobode i pravde, gostovala je na tajkunskoj televiziji N1, gde je slobodno govorila protiv aktuelne vlasti, zaboravljajući da pomene sramni primer njenog saradnika Dragana Đilasa.
Uglješa Mrdić narodni poslanik i predsednik Odbora za pravosuđe Narodne skupštine Srbije, gostovao je na televiziji Informer gde je govorio o obustavi postupaka i, kako je naveo, neuspešnoj optužnici u slučaju pada nadstrešnice.
Spinalna mišićna atrofija (SMA) danas se u Srbiji otkriva već po rođenju, a od uvođenja obaveznog neonatalnog skrininga u septembru 2023. godine testirano je 136.899 beba, a kod 20 je potvrđena dijagnoza SMA.
Vernici crkava koje vreme računaju po gregorijanskom kalendaru danas proslavljaju najradosniji hrišćanski praznik Božić, rođenje Isusa Hrista, a papa Lav XIV će predvoditi božićnu dnevnu misu u Vatikanskoj bazilici u 10 časova što se nije desilo od 1994.
Blokader Srđan Popović uhapšen je kao osumnjičeni za pljačku zlatare u Novom Pazaru, a nekadašnji načelnik BIA sada objašnjava šta je specifično za ovu filmsku akciju.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije sinoć su u Zemunu, oko 2 časa posle ponoći, zaustavili vozača koji je vozio 240 kilometara na sat, bez dozvole i sa sakrivenim tablicama.
Istorijsko jačanje vojnih kapaciteta Kine čini Sjedinjene Američke Države sve ranjivijim, iako Vašington ne vodi agresivnu politiku prema Pekingu, navodi se u godišnjem izveštaju Pentagona Kongresu o vojnim i bezbednosnim razvojima u vezi sa Kinom.
Ukrajinske oružane formacije povlače se sa pojedinih položaja u Sumskoj oblasti nakon teških gubitaka, dok ruske snage nastavljaju da proširuju bezbednosnu zonu duž granice, saopštili su izvori iz ruskih bezbednosnih struktura za agenciju RIA Novosti.
Obilne kiše potopile su obalu Kalifornije na Badnje veče, izazvavši brojne bujične poplave. Putevi su se pretvorili u reke noseći krš, kamenje, blato i otpad. Meteorološki uslovi su čak ispunili kriterijume za davanje upozorenja na kratkotrajni tornado.
Američki predsednik Donald Tramp čestitao je danas Božić građanima Sjedinjenih Američkih Država, navodeći u čestitki dostignuća od početka svog drugog predsedničkog mandata, među kojima je istakao uvođenje carina i "nikakvu inflaciju".
Ruski predsednik Vladimir Putin upozorio je još 2008. godine tadašnjeg američkog predsednika Džordža Buša Mlađeg da bi namera Vašingtona da primi Ukrajinu u NATO dovela do dugotrajnog sukoba između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, pokazuju deklasifikovani dokumenti američke vlade koje je objavio Nacionalni bezbednosni arhiv pri Univerzitetu Džordž Vašington u Vašingtonu, prenosi TASS.
Superstar televizija će tokom predstojećih novogodišnjih praznika publiku iznenaditi novim kinematografskim hitovima, namenjenim zajedničkom okupljanju i zabavi za sve generacije.
Glumac Pet Fin, poznat po ulogama u kultnim serijama "Prijatelji" i "Seinfeld", umro je u 60. godini nakon duge i teške borbe sa najtežom bolešću, ali javnosti nikada nije otkriveno o kojoj vrsti raka je reč.
Glumica Eva Ras kaže da su blokaderi u proteklih godinu dana napravili haos u državi, da su od fakulteta napravili prdaonice i zahvalila se Bogu što nije podlegla njihovom uticaju.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Na mrežama je osvanuo snimak bivše učesnice "Zvezda Granda" Krstinje Todorović kako govori engleski, nakon čega su je svi uporedili sa legendarnim snimkom Nenada Kneževića Kneza.
Nekadašnja rijaliti učesnica i starleta Stanija Dobrojević objavila je kako joj je dosta toga da Aneli Ahmić blati njeno ime, a ona je ta koja ju je branila od Asmina u svoja četiri zida.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar