19.10.2022

19:45

NE POMAŽE NI BRUTALNI MITROVIĆ! Zvezda se UGASILA u Vitoriji! Hauard je NOĆNA MORA večitih! (VIDEO)

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije u drugom kolu Evrolige rezultatom 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18)

Crveno-beli su odlično otvorili utakmicu, na krilima raspoloženog Bena Bentila, koji je veliku pomoć imao u sjajnom Luki Mitroviću. Amerikanac je već u uvodnom periodu bio dvocifren, dok je centar Zvezde sa poenom manje (9) dao značajan doprinos vođstvu posle prvih deset minuta.

Ulazak Markusa Hauarda istopio je prednost Jovanovićevog tima, koji je sa vezanim trojkama uspeo da prednost srpskog šampiona spusti samo na pola koša pred ulazak u drugi period (23:24).

Nije stala Zvezda ni na početku druge četvrtine. Uzvraćali su trojkom na trojke Hauarda, u tim trenucima Dobrić je držao vođstvo na strani crveno-belih, da bi prvim koševima Filipa Petruševa ekipa Vlade Jovanovića otišla na najvećih +5 (31:36).

Uspela je Baskonija da se vrati, greškama gostiju u odbani, polako su topili prednost, a Partizanov dželat je već do poluvremena ubacio 19 poena, od toga četiri u šutu van linije 6,75.

Ipak, Zvezda je imala spreman odgovor i preko Mitrovića, Dobrića i Bentila koji su već do odlaska na veliki odmor bili dvocifreni, povećala razliku u svoju korist posle prvih 20 minuta (42:47). Centar srpskog šampiona ubacio je 13, a Ognjen i Ben po deset koševa.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 92:75 (23:24, 19:23, 17:10, 33:18)

SUDIJE: Oleg Latisefs, Mehdi Difala, Rain Perandi.

BASKONIJA: Hauard 30, Rajeste, Sedekerkis 6, Marinković 10, Dijez, Tompson 18, Ndiaje, Kocar 8, Kostelo 8, Gidraitis 3, Homes 9, Kuruc.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević, Adams 3, Mitrović 17, Lazić 2, Martin 2, Dobrić 14, Raduljica, Ivanović 11, Marković 5, Petrušev 10, Bentil 11.

Baskonija je sa dve vezane trojke otvorila treći kvartal i ubrzo stigla do izjednačenja, vrativši neizvesnost u meč. Usledile su greške u igri crveno-belih, srljali su sa napadima i promašivali, što je domaćin kažnjavao i preciznim šutevima za tri u finišu ovog dela igre, serijom 8:0, stigao do maksimalnih šest poena (59:53).

Standings provided by Sofascore

Odgovorila je, ipak, Zvezda i mini serijom 0:4, koševima Mitrovića i Dobrića u poslednji kvartal ušla sa samo dva poena zaostatka.

Poslednja četvrtina donela je već viđeno. Baskonija je trojkama nastavila da zatrpava koš crveno-belih i preko Tompsona došla do najvećih osam koševa prednosti (68:60).

Kada je Hauard prvi put doneo domaćima dovifrenu prednost (75:64), na četiri i po minuta pre kraja, bilo je jasno da će crveno-beli pretrpeti novi poraz. Pokušala je Zvezda da se vrati preko Petruševa, ali bilo je kasno.

Markus Hauard je ponovo bio nerešiva enigma za Beograđane

Nezaustavljivi Markus Hauard, koji je bio koban i po košarkaše Partizana pre dva kola, meč je završio sa 30 poena, uz sedam pogođenih trojki iz 12 pokušaja! Ispratio ga je Darijus Tompson sa 18 poena, dok je u pobedničkom timu dvocifren još bio sprski reprezentativac Vanja Marinković sa 10 koševa.

Crvenoj zvezdi nije pomogla ni brutalna partija Luke Mitrovića, koji je imao indeks 27! Sa 17 poena bio je najefikasniji u redovima srpskog šampiona, uz 6/7 iz igre, 5/6 sa slobodnih bacanja, uz osam skokova i po dve asistencije i ukradene lopte.

Čak petoricu igrača imali su crveno-beli sa dvocifrenim poenterskim saldom, pa je Ognjen Dobrić dodao 14 koševa, Nikola Ivanović i Ben Bentil po 11, a Filip Petrušev imao 10 poena.

Zvezda već za dva dana ponovo gostuje u Španiji, ovog puta prošlogodišnjem finalisti Realu u Madridu, dok će Baskonija ugostiti Olimpijakos.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice. Baskonija je pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 92:75.

40. minut - Trojka Tompsona 85:75, pa poeni Sedekerkisa 87:75.

39. minut - Ponovo Kostelo precizan, na drugi obruč za +13 za Baskoniju 85:72. Novi tajm-aut za Jovanovića.

38. minut - Majk Kocar poentira na drugi obruč 80:72, a onda nova trojka Hauarda 83:72.

37. minut - Nova trojka za Baskoniju, pogađa je Tompson 78:69, ali opet odgovara na isti način  Peeeeeeeeeeetruuuuuuuušev njegov deseti poen 78:72.

36. minut - Posle tajm-auta Zvezde, Petrušev vraća trojku 75:67, a onda i poentira iz igre 75:69. Serija crveno-belih 0:5.

36. minut - Neverovatni Hauard postiže novu trojku, njegov 24 poen, a Baskonija ima +11 i vodi 75:64, prva dvocifrena prednost za neku ekipu. Tajm-aut za Jovanovića.

35. minut - Posle greške Hauarda, Lazić pogađa 70:64, Kostelo je bio kratak u šutu za tri, ali je Marinković pored Markovića stigao do desetog poena i vratio osam razlike svom timu 72:64.

34. minut - Vanja Marinković pogađa iz teške pozicije 70:62, a Ben Bentil pravi faul u napadu! Nije iskoristila Baskonija šansu da poveća zalihu, ali ni Luka Mitrović da smanji prednost, jer je napravio korake u narednom napadu.

33. minut - Trojka za Tompsona 68:60, tim iz Vitorije ima maksimalnu prednost od početka utakmice. Mitrović sa penala stiže do svog 17. poena i smanjuje 68:62.

32. minut - Met Kostelo precizan za tri, najvećih plus sedam za Baskoniju - 65:58. Odgovara Dobrić koji smanjuje 65:60.

31. minut - Derijus Tompson trojkom otvara poslednju četvrtinu, Baskonija vodi 62:57. Kod Zvezde Ben Bentil polovičan sa penala, smanjuje 62:58.

Počela je poslednja deonica u Vitoriji.

TREĆA ČETVRTINA

Završena je treća četvrtina rezultatom 59:57. U ovom delu 17:10 za domaćina.

30. minut - Seriju Baskonije 8:0 prekinuo je Luka Mitrović, poentiravši pod košem domaćina 59:55, a potom pogodio i Ognjen Dobrić 59:57 pred ulazak u poslednjih deset minuta.

29. minut - Sada i Dolton Homes pogađa trojku preko ruke Petruševa 59:53. Raste prednost Baskonije, Jovanović reaguje tajm-autom.

28. minut - Dva uzastopna promašaja Gedraitisa pod košem Zvezde, dok je Kuruc napravio dva faula zaredom. Ni to nije ipak pomoglo gostima, jer je Ivanović bio neprecizan u šutu za tri, ali nije Met Kostelo za vođstvo Baskonije 56:53.

27. minut - Imala je Zvezda šansu da pobegne, Marković je promašio trojku, a to kaznio Hauard 53:53. Potom je promašio Hauard, a Martin napravio faul u napadu, bila je to prilika da crveno-beli ponovo povedu.

26. minut - Razigrao se i Ivanović, sa slobodnih bacanja stigao je do dvocifrenog broja poena (11) i vratio vođstvo Zvezdi 51:53.

25. minut - Revanšriao se Homes novom trojkom za Baskoniju 51:49. Ide Nikolaaaaaaa Ivanoviiiiiiiić do kraja i pogađa za izjednačenje 51:51.

24. minut - Ne pogađa, međutim, ni Hauard, da bi posle promašaja Mitrovića to ispravio Hasan Martin svojim prvim poenima 48:49.

23. minut - Posle promašene trojke Hauarda, Adams je bio u prodoru i pogrešio, a lopta se od Bentila kome je zasmetao Homes, poslao u aut. Potom je promašio Tompson, dok je Mitrović promašio "u reketu" preko Tompsona.

22. minut - Dolton Homes preko ruke postiže trojku 45:47, kod Zvezde Bentil promašuje, a Mitrović faulira Gidraitisa. Litvanac kažnjava crveno-bele, a Baskonija stiže do dve vezane trojke i vođstva 48:47.

21. minut - Prvi napad Zvezda nije iskoristila, Bentil je promašio trojku na isteku napada. Potom je Lazić izgubio loptu, ali i Tompson na drugoj strani, sreća za crveno-bele.

Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Promašaj trojke Hauarda za tri, Bentil je uhvatio i Zvezda ide na veliki odmor sa pet poena viška - 42:47!

19. minut - Lukaaaaaaaaaa Mitroviiiiiiiiić, odlično se snalazi Zvezdin centar pod košem na dodavanje Bentila i tera Penjaroju na novi tajm-aut. Crveno-beli imaju pet koševa viška 42:47.

19. minut - Loše organizovan napad Zvezde i propala je šansa da se poveća vođstvo. To je kaznio Hauard novom trojkom, ali je tom prilikom nagazio aut liniju i poništena je njegova nova majstorija, ostaje 42:45.

18. minut - U poslednjim sekundama napada trojkaaaaaaaaaa Stefanaaaaaaaa Markovićaaaaaa od tablu!!! Povratak u velikom stilu, nema šta!!! Na drugoj strani Kocar precizan 42:43, a onda  sjajna akcija Bentila za Markovića i poeni za Zvezdinog pleja 42:45.

17. minut - Odličan Mitrović pod košem Baskonije za novo izjednačenje 40:40. Kostelov veliki promašaj za tri, a na isteku Zvezdinog napada, na četiri sekunde pre kraja, Vanja Marinković pravi treći faul nad Lukom i mora na klupu.

16. minut - Petrušev greši u predaji lopte, a Sedekerkis asistira Tompsonu koji polaže loptu u obruč za novo izjednačenje 38:38. Vladimir Jovanović traži tajm-aut, posle koga Sedekerkis pogađa za vođstvo Baskonije 40:38.

15. minut - Promašio je Petrušev oba slobodna bacanja, loptu je uhvatio Dobrić, ali ga je Gidraitis izblokirao i posed je za Baskoniju. Potom je Lazić faulirao Hauarda u šutu za tri, međutim, Amerikanac je promašio prva dva, a treće pogodio 36:38, što je neočekivano za njega.

14. minut - Neverovatno šta radi Markus Hauard, nova trojka 34:36, ali uzvraća Ivanović 34:38. Amerikanac je već ubacio 4 trojke, ukupno 17 poena.

14. minut - Sada se upisuje i Filip Petrušev, njegovi prvi poeni u meču za povećanje vođstva crveno-belih koji imaju pet koševa više 31:36! Tajm-autom reaguje trener Baskonije Đoan Pejaroja.

13. minut - Prodor Hauarda i poentiranje uz faul, promašio je bacanje 31:29, ali već je postigao 14 poena. To je kaznio Nikola Ivanoviiiiiiiiiiiić novom trojkom za Zvezdu 31:32, a onda i ukrao loptu, poentiravši u kontri 31:34.

12. minut - Ne staje Dobrić i povećava na 26:29, ipak opet Markus Hauard trojkom izjednačava 29:29.

11. minut - Ooognjeeen Dobriiiiiiiić ni iz čega postiže trojkuuuuuuu na startu druge četvrtine 23:27, ali odmah vraća Hauard 26:27.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Promašaj Ognjena Dobrića za tri poena na 21 sekundu pre kraja uvodnog perioda, da bi poslednji napad Baskonije trojkom krunisao Markus Hauard za 23:24.

9. minut - Faul Dobrića nad Hauardom pri šutu za tri, bivši igrač Denvera je bio nepogrešiv 20:24.

9. minut - Trooooooooooojkaaaaaaa Ognjena Dobrića za plus sedam, vodi Zvezda 24:17.

8. minut - Promašena trojka Rokasa Gedraitisa, a onda sjajni Mitrović pod košem Baskonije se maestralno snalazi i povećava na 15:19. Posle toga solo prodor Tompsona za 17:19, a onda fenomenalna asistencija Mitrovića za Ogrnjena Dobrića i njegovo upisivanje večeras 17:21.

7. minut - Iskoristio je Mitrović dodatno bacanje 15:17 u korist Zvezde. Opasnost za crveno-bele, Hauard je prvi put na parketu umesto Marinkovića. Srpski reprezentativac zaradio je drugi faul.

- Sjajan pas povratnika Markovića za Luku Mitrovića pod košem, koji se odlično snašao i iznudio "dva plus jedan". Prvi Tajm-aut.

6. minut - Tompson je bio u solo prodoru i promašio, kao i Adams otvorenu trojku. Kaznio ga je Derijus Tompson koji je ovog puta bio precizniji, ali nažalos po Zvezdu, za tri i preokret 12:11.

Ipak, uzvraća Beeeeeeentiiiiiiil za tri 12:14, njegov već deseti poen. Vraća Marinković trojku 15:14.

5. minut - Gidraitis je ostao sam na šutu za tri i promašio, ali nije Bentil na drugoj strani! Zvezda prvi put večeras vodi 9:11.

4. minut - Posle promašenog šuta za tri Homesa, Ben Bentil se sjajno snašao, iako je ličilo da će izgubiti loptu i pogodio težak šut za 9:8.

3. minut - Prva trojka na meču, postiže je Vanja Marinković za Baskoniju koja vodi 7:4. Posle promašene trojke Holanda, Kocar se ponovo upisuje i popvećava na 9:4. Uzvraća, međutim, raspoloženi Mitrović, koji pogađa uz faul i smanjuje na 9:6. Dodatno bacanje je ipak promašio.

2. minut - Tompson je pročitao nameru Markovića u dodavanju i zakucao u kontri 4:2 vodi domaćin. Na drugoj strani, Mitrović oba puta precizan sa slobodnih bacanja 4:4.

1. minut - Sjajan je bio Bentil u odbrani i zaustavio Gidraitisa, a Baskoniji je istekao napad.

- Prve koševe na utakmici postiže Majk Kocar, Estonac poentira za 2:0, ali ubrzo odgovara Ben Bentil 2:2.

Utakmica je počela!

20.29 - Startne petorke - Baskonija: Tompson, Marinković, Gijedraitis, Homes, Kocar. Zvezda: Adams, Marković, Lazić, Mitrović, Bentli

20.19 - Zvezda će u večerašnjem meču biti jača za Stefana Markovića! Iskusni plej nije igrao protiv podgoričke Budućnosti i grčkog Panatinaikosa, zbog povrede prsta leve ruke, ali je pred ovaj okršaj trener Vladimir Jovanović dobio lepu vest.

20.05 - Kod domaćina nedostaje duže odsutni Enoh, dok Zvezda kao i u prethodnim mečevima ne računa na povređenog Nemanju Nedovića.

20.00 - Crvena zvezda je u poslednjem odmeravanju snaga sa Baskonijom bila uspešnija na svom parketu i slavila prošle sezone sa 86:83, dok je 16. novembra prošle godine doživela ubedljiv poraz na ovom istom mestu rezultatom 74:93.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog "Informera", posvećen meču 3. kola Evrolige Baskonija - Crvena zvezda.

Višnja iz Gračaca je popadija i blogerka! Evo kako izgleda priprema za najradosniji praznik Vaskrs u porodičnoj kući Kostića!

Višnja Kostić iz Gračaca kod Vrnjačke Banje je majka četvoro dece, profesorka srpske književnosti i jezika i popadija! Uloga popadije u jednoj parohiji nije mala. Osim što što vodi računa da porodica sa četvoro dece živi u skladu sa tradicijom i pravoslavnim običajima, svom suprugu svešteniku Milanu Kostiću, pomaže u crkvenim poslovima i humanitarnom radu, a u tom cilju koristi društvene mreže...