13.12.2022

18:00 >> 21:05

ZVEZDA UME SAMO DA POBEĐUJE! KO JE OVO PREŽIVEO SVAKA MU ČAST! Drama za infarkt, u grotlu Pionira pao i Žalgiris! (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Žalgiris 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15) u 13. kolu Evrolige. Ekipa sa Malog Kalemegdana tako je nastavila seriju pobeda, ostvarena je deseta uzastopna, a šesta u Evroligi otkad je za trenera došao Duško Ivanović.

Crveno beli su poveli samo na startu prve četvrtine, a onda u finišu prvog poluvremena. Litvanski košarkaši konstantno su vodili, od početka su zaigrali odlično u odbrani, dok je Zvezda imala problema sa organizacijom napada. Gosti su se brzo odlepili, i imali čak i 10 poena razlike.

CRVENA ZVEZDA - ŽALGIRIS 77:73 (14:22, 22:15, 20:21, 21:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Paterniko, Bisanž, Alijaga

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević 8, Vildoza 27, Mitrović, Lazić 5, Martin 2, Dobrić 5, Nedović 21, Marković 5, Kuzmić, Petrušev 1, Bentil 5.

ŽALGIRIS: Evans 18, Gedraitis, Hejs 14, Kalnietis, Šmits 6, Krivas, Birutis 4, Brazdeikis, Kavana 1, Dimsa 3, Lelevičius, Butkevičius 2, Ulanovas 14.

Ulazak Nedovića je prodrmao ofanzivni deo tima i mic po mic, ekipa Duška Ivanovića je topila minus gostiju, da bi u 17. minut poenima Vildoze i Lazarevića konačno ponovo stigli u vođstvo. Na kraju poluvremena Žagiris je imao minimalnu prednost 37:36.

Žalgiris je bolje počeo treću četvrtinu i poveo 44:39 u 23. minutu. Gosti su održavali prednost, a u 27. minutu imali su vođstvo od 55:45. Crvena zvezda je zaigrala angažovanije u finišu ovog dela meča i poenima Nedovića i Dobrića uspela da smanji prednost Žalgirisa, koji je u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću ode 58:56.

Standings provided by Sofascore

Domaći košarkaši su preokrenuli rezultat početkom poslednje četvrtine, ali su se potom ekipe smenjivale u vođstvu, a Vildoza i Nedović su uglavnom postizali poene za Zvezdu. Na tri minuta pre kraja bilo je 71:71, a onda su domaći poveli 75:71. "Crveno-beli" su u neizvesnoj završnici uspeli da sačuvaju prednost i da dođu 10. uzastopne pobede u svim takmičenjima.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Luka Vildoza sa 27 poena, dok je Nemanja Nedović dodao 21. Kod gostiju, najbolji je bio Kenan Evans sa 18, dok su Edgaras Ulanovas i Kevarijus Hajz dodali po 14.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Nedović ne pogađa trojku, ali Hasan Martinnnn je izborio loptu za domaće, auuu kakav finiš! Promašuje Vildoza, Žalgiris ima napad za produžetke ili čak pobedu, ali loš e dodavanje, auuuuut! Lopta za Zvezdu, crveno-beli su pred pobedom! tajm aut, a ceo Pionir viče Argentinaaa, Argentinaaaa, jer je zvanični spiker saopštio rezultat utakmice sa Mundijala. Faul, dva bacanja za Vildozu, Prvo pogađa, a tu je i drugo! Tajm aut novi! Šmits promašuje i kraaaaaaaj!!!!! Pobeda Zvezde 77:73!!!!

39. minut - Vildoza krade loptu, ali neeeeeeee, crveno-beli ne koriste napad. Hejs poentira 75:73.

38. minut - Nedović promašuje za tri, ali Hejs pravi faul pod košem nad Martinom! Prvi penal pogađa Zvezdin centar, drugo - ne! Četiri razlike za Zvezdu 75:71

37. minut - Vildozaaaaaaaa za triiiiii - zemljotres u Pioniru vodi Zvezda tri razlike 74:71.

36. minut - Evans do kraja, zatvara Petrušev, Vildozaaaaaaaaaaa kakav poen iz ćoška, pa odmah krađa i novi poeni, ali trojka na drugoj strani - 71:71.

35. minut - Promašuju Litvanci za tri, Zvezda u napadu! Minuti odluke! Zvezda izgubila loptu Hejs kažnjava, ali uzvraća Nedović 67:68.

34. minut - Pogađa i Vildoza za triiiiiii 65:66! Fauzl Lazarevića na drugoj strani.

33. minut - Kinan Evans pogađa za tri - 62:64. Ulanovas dva plus 1 - 62:66.

32. minut - Marković trojkaaaaaaaaa! Rezultatska klackalica! Ponovo Zvezda vodi 62:61.

31. minut - Nedović poentira uz faul! Tri poena iz ove akcije Zvezda vodi 59:58! Pogađaju i "zeleni" 59:61.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ponovo je Stefan Marković isprovocirao gubljenje lopte gostiju. Faul nad Petruševim, jedno pogođeno bacanje 56:57. Završena je i treća četvrtina, rezultat 56:58.

29. minut - Novi poeni za Nedovića. Šmits promašuje za tri, lopta kod Dobrića. U sledećoj akciji upravo Dobrić pogađa za triiiiii - 55:57.

28. minut - Nedović za triiiiiiii - ponovo se pali Pionir - 46:54. Dimsa pogađa za tri - 50:57.

27. minut - Šmits pogađa - 45:52, gube loptu crveno-beli, ali faul u napadu za Dimsu.

26. minut - Za tri pokušava Vildoza, promašuje, loptu hvata Lazarević, ali mi je Litvanci izbijaju iz ruku, napad za goste i koš Kinana Evansa - 45:50. Vildoza novi pokušaj za tri, promašaj, ali faul Evansa pod košem nad Martinom. Oba bacanja je promašio, alopta je za Zvezdu, ali dobra odbrana "zelenih".

25. minut - Vildozaaaaaa uz faul! Precizan i sa penala - 45:46. Dobra odbrana Zvezde, Litvanci nemaju rešpenje, ali šteta, faul Martina. Samo jedno bacanje koriste gosti 45:48.

24. minut - Šmits pogađa sa istekom vremena - 42:46.

23. minut - Nedović za triiiiiii - 42:44.

22. minut - Zvezda ne koristi napad. Vildoza krade loptu i u kontri poentira - 39:41. Smits promašuje za tri, kao i Vildoza.

21. minut - Žagiris otvara nastavak meča poenima Smitsa. Faul nad Hasanom Martinom. Centar crveno-belih promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje - 37:39. Gedraitis poentira - 37:41.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Vildoza fintira i pogađa. Prvi igrač Zvezde sa dvocifrenim učinkom - 36:37, to je i rezultat na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Faul za Branka Lazića. Samo poen sa penala za goste, Nedović nije pogodio... Hejns zakucava - 34:37.

18. minut - Promašuju Litvanci za tri, Nedović za Vildozu, kratkooooo! Žalgiris u napadu. Faul nad Hejsom. Polovično precizan sa bacanja - 34:34.

17. minut - Lazareviiiiiiiiiić trojkaaaaaaa! Zvezda na pola koša zaostatka - 32:33! Žalgiris pravi faul u napadu! Crveno-beli imaju napad za vođstvo, faul na Lazareviću, dva bacanja. Pogađa oba, osmi poen za Lazarevića i Zvezda vodi 34:33.

16. minut - Vidoza za triiiiii iz teške pozicije 27:33, pa onda krade loptu i Zvezda je na 29:33 - minus 4!

15. minut - Lazarević organizuje napad, ali greši, Ulanovas to koristi 24:31. Fauliran je Bentil. Ništa od poena, a u sledećem napadu Hejs pogađa - 24:33.

14. minut - Košarkaši Žalgirisa ne mogu ništa Nedoviću - 21:27. Promašuju Litvanci za tri, kontra za Zvezdu, u nastavku Lazarević pogađa za dva uz faul. Treći poen stiže sa penala 24:27. Poeni za Evansa - 24:29.

13. minut - Posle rampe, Martin ne uspeva da poentira, a onda faul na Ulanovasu, koji pogađa penale . 19:27.

12. minut - Greška u koracima, napad za crveno-bele, Dobrić gubi loptu. Kakva rampa Martina Evansu, fantastičnoooo!

11. minut - Greši Žalgiris, Zvezda u napadu, Nedović probija - 16:22. Na drugoj strani nova trojka Lukosjunasa - 16:25, ali odgovara Vildoza - 18:25.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Obe ekipe ne koriste napade, ali Lukosijunas trojkom ponovo vraća 10 razlike Žalgirisu - 12:22. Nedović pokušava i probija - faul! Tri sekunde pre kraja prve deonice pogađa oba bacanja - 14:22 što je rezultat prve četvrtine.

9. minut - Lukosijunas promašuje za tri, ali u nastavku akcije ipak faul. Birutis precizan sa penala - 12:19.

8. minut - Poeni Nedovića koji je uspeo da provuče loptu nekako i poentira. Greše Litvanci, Bentil za triiiiiii, minus je prepolovljen - 12:17.

7. minut - Nedović precizan, a onda i Butkevičijus - 7:17. Crveno-beli ne koriste napad, i dalje veliki problemi u napadu, sa druge strane Žalgiris odličan u odbrani.

6. minut -  Dva napada zaredom poentiraju Litvanci, Zvezda na minus 10 - 5:15.

5. minut - Ne pogađaju Litvanci, ali ni Zvezda, Evans pogađa za tri - 5:10.

4. minut - Pogađa Lazić trojku - 5:, a onda i dobra odbrana Holanda, koji u nastavku akcije pogađa za tri, ali promašuje.

3. minut - Evans pogađa bolji početak za Litvance - 2:7 i serija 7:0 gostiju.

2. minut - Izjednačuje Žalgiris, a onda novi problem za Zvezdu u organizaciji napada, to gosti koriste i poentiraju. Tri izgubljene lopte na satrtu meča.

1. minut - Počela je utakmica prvi napad za crveno-bele, Holand pokušava za tri i promašuje, Branko Lazić krade loptu i u kontri postiže prve poene za domaće - 2:0.

18.55 - Stratne petorke su na centru, intonira se himna Evrolige, meč uskoro počinje.

18.53 - U toku je predstavljanje ekipa, zvižduci za Žagiris, ovacije košarkašima Crvene zvezde

18.30 - Strateg crveno-belih Duško Ivanović, koji je od dolaska na klupu ekipe sa Malog Kalemegdana neporažen dan uoči utakmice na pres konfenciji je izjavio:

- Žalgiris je jedna od najtvrđih ekipa u Evroligi. Igraju zaista snažno, dobru odbranu i stalno su u kontaktu. Dobri su u tranziciji i kontranapadu. Nikada se ne predaju, vrlo teška ekipa za igranje. Niko ne razmišlja šta je bilo juče, toliko je utakmica. Luka Mitrović je dobio taj udarac u oko, nije dobro i teško će biti u ovoj utakmici. Videćemo kako se bude razvijala situacija sa njim.

18.20 - Trener Žalgirisa kazis Makvitis u najavi meča je rekao:

- Crvena zvezda je dobila poslednjih pet mečeva u Evroligi. Promena trenera im je donela samopouzdanje, čvrstinu i uspeh. U ovom trenutku igraju mnogo agresivnije nego na početku sezone. Sigurno će biti nezgodno igrati u ‘Pioniru’ ako znamo kakav ambijent nas čeka. Idemo teškom protivniku na noge, a usput smo i ranjeni.

18.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo utakmice Crvena zvezda - Žalgiris na portalu Informer.rs.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.

30.04.2024

09:48

Građani, ovo je važno! Oglasio se PIO fond!

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje osigurava na penzijsko i invalidsko osiguranje sva lica koja su po Zakonu o penzijskom i invalidskom osiguranju obavezno osigurana i koja su se uključila u ovo osiguranje, bez obzira na to da li su u pitanju zaposleni, osiguranici samostalnih delatnosti ili poljoprivrednici.

30.04.2024

17:23

Kurti ima ogromnu podršku Albanaca zbog ugnjetavanja Srba! Da li treba da napustimo Savet Evrope ako tamo budu primili lažnu državu?

Šiptarski ekstremisti predvođeni Kurtijem i Vjosom Osmani hoće da naprave novu Srebrenicu na Kosovu i Metohiji. Samo čekaju da se prizna sramna rezolucija i prihvatanje Kosova i Metohije u Savet Evrope da bi mogli da tuže Srbiju. Na ovu, ali i na druge važne teme u "Info večeri" govorili su Gavrilo Kovačević, predsednik opštine Zemun i Vladimir Kljajić, politikolog. Uživo u program putem vajber uključenja javio se pukovnik Milan Jolović koji je komentarisao moguće donošenje sramne rezolucije o Srebrenici.

30.04.2024

21:41

Žestok sukob u studiju Informera! Da li je Ukrajina propala kao država, ili Rusija potencijalno gubi rat? (VIDEO)

Velika partija šaha se i dalje igra. Postavlja se pitanje čije figurice su u boljoj pozicji. O ratu u Ukrajini govorili su Na ovu temu u emisiji "Rat uživo" govorili su prof. dr Stevica Deđanski iz Centra za razvoj međunarodne saradnje i Darko Obradović, Forum za strateške analize. U program se, putem vajber uključenja, uživo uključio i analitičar prof. dr Sergej Boljevič.

30.04.2024

19:25

Davio partnerku do smrti! Jazivo nasilje u Alibunaru: Muškarcu (39) preti zatvor do 15 godina

Više javno tužilaštvo u Pančevu je danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenog D. B. (39) iz Alibunara zbog sumnje da je neutvrđenog dana u periodu od 27. aprila do 29. aprila ove godine primenom nasilja ugrozio telesni integritet svoje vanbračne partnerke D. S. (42) iz Jabuke tako što ju je u kući u kojoj su živeli u Alibunaru, u Ulici Save Munćana, šakama stegao za vrat usled čega je nastupila smrt oštećene, saopštio je MUP.

30.04.2024

19:02

Oduzimanje vozila pun pogodak! Načelnik Uprave saobraćajne policije Slaviša Lakićević o "super radarima", gledanju "kroz prste", električnim trotinetima...
Pravo u metu!

Privremeno oduzimanje vozila, mera koju smo počeli da sprovodimo od sredine februara ove godine, predstavlja pun pogodak i jednu od najozbiljnijih izmena u Zakonu o bezbednosti saobraćaja. Nismo očekivali da ćemo za vrlo kratko vreme oduzeti veliki broj vozila i čini mi se da će toga tek biti. Molim sve vozače da obrate pažnju na saobraćajne propise i ne dozvole sebi da u dužem vremenskom roku ostanu bez auta.