22.12.2022

19:00

ZVEZDA ZASIJALA IZNAD PIREJA! Crveno-beli priredili IZNENAĐENJE i posle DRAME srušili MOĆNI Olimpijakos!

Košarkaši Olimpijakosa izgubili su od Crvene zvezde rezultatom 86:90 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25) u 15. kolu Evrolige

Junačku pobedu ostvarili su košarkaši Crvene zvezde u Pireju i drugi put zaredom savladali Olimpijakos na njihovom parketu u najelitnijem košarkaškom rangu!

Iako su u drugom poluvremenu meča imali dvocifrenu prednost, izabranici Duška Ivanovića su do kraja strepeli za pobedu u Atini, koju je potvrdio Luka Vildoza sa penala na 1,6 sekundi pre kraja.

Zvezda je loše otvorila utakmicu, dozvolivši domaćinu da dalekometnim šutevima i trojkama Bolomboja stigne do prednosti od 11:5.

Usledila je serija beogradskih crveno-belih 0:7 i rezultatski preokret, kraja prve četvrtine Olimpijakos uspeo da napravi isti i uvodni deo susreta reši u svoju korist.

U drugoj četvrtini razigrao se grčki velikan. Zvezda je stala u defanzivnom skoku, što su Pirejci iskoristili i trojkom Slukasa pred kraj prvog poluvremena stigli i do najvećih 12 poena prednosti (42:30).

Zategli su Ivanovići izabranici tada odbranu, zaigrali čvršće pod svojim reketom, dozvolivši Grcima da postignu u poslednja dva minuta samo tri koša, naspram 11 datih, što im je donelo mirniji odlazak na poluvreme sa četiri poena zaostatka (45:41).

U nastavku se tim sa Malog Kalemegdana razgoropadio, na taktovima igre Luke Vildoze i Filipa Petruševa, koji je davao posebnu spregu „buđenju“ Zvezde i rezultatskom preokretu.

Trojkama Vildoze, Petruševa, pa zakucavanjem Mitrovića, Beograđani su očas posla promenili situaciju na terenu i u poslednju četvrtinu, fenomenalnim košem Argentinca kojim su crveno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom 65:62.

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA 86:90 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25)

Dvorana: Mira i prijateljstva (Pirej). Sudije: Migel Anhel Perez, Mikele Rosi, Marčin Kovalski.

OLIMPIJAKOS: Vokap, Kenan 5, Luncis, Larencakis 8, Fal 5, Slukas 14, Vezenkov 13, Papanikolau 9, Bolomboj 9, Piters 2, Blek 14, MekKisik 7.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 22, Lazarević 8, Mitrović 13, Lazić 6, Dobrić 12, Raduljica, Ilić, Nedović 12, Marković, Petrušev 14, Bentil 3.

A, onda je nastala rapsodija Crvene zvezde. Nošeni fantastičnim Petruševim, koji je dominirao u odbrani i „rešetao“ u napadu, gosti su u 24. minutu stigli prvi put do dvocifrenog vođstva na utakmici (63:73), ostavivši domaće igrače u čudu.

Standings provided by Sofascore

Serijom 9:5, Olimpijakos je prišao na 72:78 na četiri minuta pre kraja meča, da bi novom serijom Grci sustigli Zvezdu, ali je njihov furiozan nalet odbio Vildoza novom trojkom i povećao na 75:82.

U poslednjem minutu Slukas je promašio trojku, a Vildoza sa slobodnih bacanja potvrdio trijumf Crvene zvezde, koja je vratila izgubljeno u prošlom meču sa Milanom.

Zvezdu je do pobede vodio igrač utakmice Luka Vildoza, Argentinac je duel završio sa 22 poena, 8 asistencija i četiri skoka. Uz rame mu je bio heroj trijumfa Filip Petrušev sa 14 poena i četiri blokade, u odlučujućim trenucima.

Treba dodati sjajnog Luku Mitrovića koji je upisao 13 poena, dok su po 12 postigli Nemanja Nedović i još jedan od heroja pobede Ognjen Dobrić.

Kod Olimpijakosa, sa po 14 koševa istakli su se Kostas Slukas i Tarik Blek, dok je Saša Vezenkov dodao 13 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice! Crvena zvezda je pobedila Olimpijakos rezultatom 86:90

Vildozaaaaaaaa 84:88, velika prednost za Zvezdu!

Slukas je promašio trojku, Vildoza ide na liniju za bacanja. Zvezda pred pobedom!

Tajm-aut.

40. minut - Blek je bio precizan sa "penala" 84:86. Ušli smo u poslednji minut utakmice.

39. minut - Slukas promašuje trojku za izjednačenje, dosta sreće za Zvezdu. Pod košem Olimpijakosa fauliran je Vildoza, imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je Argentinac oba puta 79:84.

Međutim, Larencakis pogađa otvorenu trojku 82:84, a Dobrić u kontri povećava na 82:86.

38. minut - Tarik Blek opet dva puta precizan sa penala 77:82, aonda i Vezenkov pogađa za 79:82. Tajm-aut za Ivanovića.

37. minut - Vildozaaaaaa odgovara naletu Olija, trojkaaaa za Zvezdu 75:82!!!

Tarik Blek je promašio prvo a pogodio drugo bacanje 79:73. Ponovo Tarik na bacanjima i oba puta sada precizan 75:79, samo četiri razlike, bilo je 10.

36. minut - Mitrović drugi put precizan 72:79, prvo bacanje je promašio.

35. minut - Uzvraća Oli preko Larancakisa i trojkom smanjuje 70:78, a onda Piters ide na slobodna bacanja, posle asistencije Vokapa. Oba puta Piters pogađa 72:78.

34. minut - Trojkaaaaa Filipa Petruševa, najboljeg igrača Zvezde 76:63, a onda Bolomboj ekspresno smanjuje 76:65.

33. minut - Ognjeeeeen Dobriiiiiiiić TROJKAAAA!!!! Deset razlike za Zvezdu!!! 63:73, Grci ne znaju šta ih je snašlo!!

32. minut - Peti vezani poeniiii Dobrićaaaa, maksimalnih +7 za goste 63:70!!! Sjajni Petrušev blokira Mek Kisika u odbrani, fenomenalna odbrana gostiju.

31. minut - Ognjeeeeen Dobriiiiiiiić trojkaaa!!! Ide Zvezda na 62:68!!! Najveća prednost od početka meča!!!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Slukas sa penala vraća vođstvo na stranu Olija 62:61, ali raspucao se Luka Vildoza i okreće rezultat 62:63. A, onda posle rampe Petruševa, Vildoza je u zadnjem napadu išao do kraja i izbeo majstoriju, Crvena zvezda u poslednjih deset minuta ide sa vođstvom 65:62!

29. minut - Zakucavanjeee Mitrovićaaa!!! Vodi Crvena zvezda 60:61!!!!

28. minut - Trojkaaaaaaa Petrušeeeeev!!! Zvezda na koš minusa 60:59!!!

Marković promašuje otvorenu trojku, dok Nedović faulom zaustavlja Fala. Pogodio je prvo, promašio drugo centar Olimpijakosa 60:56.

27. minut - Petrušev oba puta precizan sa bacanja 59:53, a onda i trojkaaaa Branka Lazića 59:56.

26. minut - Posle tajm-auta, Kostas Papanikolau postiže novu trojku za Olimpijakos 59:51. Opet beže Grci.

TV Tajm-aut, posle faula Vildoze nad Vezenkovim.

25. minut - Ponovo Fal pod košem Zvezde ne greši i povećava na 53:49, a onda sjajan prodor Nemanje Nedovića 53:51. Taman kad se Ivanovićevi izabranici približe, Grci daju trojku, sada je to učinio Papanikolau 56:51.

24. minut - Vildozaaaa sa velike udaljenosti trojku daje Argentinac - 51:48.

23. minut - Kenan je probio Lazića i pogodio 51:45, Lazarević promašio trojku, a Mitrovićevo dodavanje nije pročitao Nedović.

22. minut - Težak šut i pogodak Vezenkova 47:43, ali ubrzo vraća Mitrović za 47:45. Ipak, Mustafa Fal je bio snalažljiv pod košem, "oduvao" Luku Mitrovića i poentirao 49:45.

21. minut - Prve koševe u nastavku postiže Luka Vildoza, Zvezda je samo na dva koša zaostatka 45:43.

Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Olimpijakos - Crvena zvezda 45:41.

20. minut - Ipak, u poslednjem napadu na isteku prvog poluvremena, Vildoza je faulirao Slukasa, a slavni grčki as promašio prvo, pa dao drugo 45:41.

Piters je promašio otvorenu trojku na fenomenalnu asistenciju Slukasa, a Vildoza fauliran u šutu za tri. Sva tri bacanja je pogodio 44:39. A onda Petrušev u kontri, posle promašaja Mek Kisika i izbijene lopte Vildoze, ujedno sjajne asistencije, smanjuje na samo tri razlike 44:41.

19. minut - Lazić je sjajno asistirao Mitroviću, koji je iznudio penale. Prvo je promašio, a drugo pogodio centar Zvezde 44:36.

Petrušev je napao Mek Kisika i pogodio flouter za 44:35.

18. minut - Kakva asitencija Slukasa za Bleka, iza leđa 44:33, Ivanović reaguje tajm-autom.

18. minut - Kapiten Branko Lazić je promašio trojku, međutim, nije drugu uzastopnu Slukas 42:30, ide Oli na +12. Samo, ipak, nakratko, jer je Mitrović pod košem pogodio uz faul i imaće dodatno bacanje 42:32. Pogodio je i dodatno 42:33.

17. minut - Luka Vildoza je promašio trojku, ali nije Kostas Slukas koji pogađa uz dosta sreće 39:30.

16. minut - Uspeo je Nedović da se izbori pod košem domaćih i pogodi za 36:30, dok je posle šuta Larancakisa, pod košem Zvezde Blek izgubio loptu.

15. minut - Blista Stefan Lazarević, razigrao se igrač Zvezde i ponovo pogodio 33:28. Ipak, iskusni Kostas Slukas kažnjava lošu odbranu beogradskih crveno-belih 36:28. Prvi put Olimpijakos ide na osam razlike. Tajm-aut za Ivanovića.

14. minut - Mek Kisik se razigrao, njegovi novi poeni 33:26.

13. minut - Slabo je Vildoza odigrao odbranu, što je iskoristio Mek Kisik i poentirao, Oli vodi 31:24. Mogao je domaćin i na 9 razlike, ali je Lazarević u kontri iskoristio ukradenu loptu i smanjio 31:26.

12. minut - Na drugoj strani Mek Kisik pogađa za Olimpijakos za 26:24, pa onda i Tarik Blek pod faulom precizan 29:24. Prvi put pet koševa prednosti za domaće.

11. minut - Druga deonica je krenula trojkom Bentila iz ugla, nerešeno je u Pireju 24:24.

Počela je druga četvrtina.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Dobrić nije bio precizan "iz kornera" van linije 6,75, ali nije Vezenkov preko Petruševa i samo je pola koša za Zvezdu 20:21 u poslednjem minutu. Ipak, u kontri Vezenkov zakucava za vođstvo Olimpijakosa na kraju prvog kvartala 22:21.

9. minut - Fenomenalno dodavanje Markovića iz auta za Nedovića, koji postiže svoj osmi poen 15:21. Na drugoj strani Vezenkov je promašio za tri, a to ispravio Bolomboj i smanjio na 17:21.

8. minut - Vokap promašuje trojku za Olimpijakos, što kažnjava Lazarević na asitenciju Mitrovića 15:19. Sjajno igra Zvezda na početku meča.

7. minut - Sjajno zakucavanje Mitrovića na dodavanje Branka Lazića 15:14, pa potom trojkaaa Nedovića 15:17.

6. minut - Posle tajm-auta laki poeni za Vezenkova na asitenciju Vokapa 15:12.

Prvi koševi večeras za najboljeg igrača domaćih Saše Vezenkova 13:12. Prvi tajm-aut na utakmici.

5. minut - Posle promašenog šuta za tri Vokapa, pod košem Olija poentira Mitrović 11:10, a onda i Lazarević krade loptu i u kontri poentira 11:12. Serija 7:0 u korist Ivanovićevog tima!

4. minut - Ajzea Kenan postiže novu trojku za tim iz Pireja 11:5, a na isti način odgovara Nedović i smanjuje na 11:8.

3. minut - Nedović iz driblinga promašuje trojku, Lazarević se izborio za loptu, ali je Mitrović nagazio aut liniju i izgubio posed. Iskupio se Luka za grešku od malopre i naterao Papanikolaua da pogreši u napadu Grka.

2. minut - Posle prodora Vildoza pogađa za novo vođstvo Beograđana 3:5, drugom uzastopnom trojkokm Olimpijakosa preko Bolomboja, domaćin stiže do prednosti 6:5. A onda ponovo Bolomboj silovito zakucava loptu u obruč Zvezde za 8:5.

1. minut - Prvu trojku na večerašnjem meču postiže Branko Lazić, Zvezda vodi 3:0, ali uzvraća na isti način Papanikolau 3:3.

Utakmica je počela.

19.58 - Vildoza, Lazić, Nedović, Lazarević i Mitrović startna petorka Zvezde. Kod Olimpijakosa: Vokap, Kanan, Vezenkov, Papanikolau i Bolomboj.

19.54 - Fakundo Kampaco je doputovao sa ekipom u Pirej, ali neće nastupiti u večerašnjem meču. I pored toga, Argentinac je izašao na zagrevanje crveno-belih i dobro se istrčao.

19.47 - Crvena zvezda i Olimpijakos su do sada 11 puta igrali u Evroligi. Grčki velikan je ostvario sedam pobeda, dok je u prethodnoj sezoni tim sa Malog Kalemegdana skinuo "prokletstvo Pireja" i ostvario prvu pobedu u Atini (76:72).

19.35 - Crvena zvezda je prošle sezone oba puta pobedila Olimpijakos. U Beogradu su slavili 81:76, a na parketu gde će biti održan večerašnji duel rezultatom 76:72. Sav bes za te poraze, Oli je iskalio u prijateljskoj utakmici odigranoj tokom septembra rezultatom 94:55.

"Iskreni patriota, ali nadasve veliki profesionalac": Predsednik Vučić uputio telegram saučešća povodom smrti Radeta Brajovića!

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas telegram saučešća porodici, prijateljima i kolegama povodom smrti Radisava Radeta Brajovića, dugogodišnjeg glavnog i odgovornog urednika "Večernjih novosti" u kome je istakao da je sa tugom primio vest o njegovoj smrti, jer je, kako je rekao, sa njim otišao još jedan veliki deo časne istorije našeg novinarstva.

08.07.2024

17:53

Ceo Kijev gori! Rusija izvela najjači raketni udar od početka rata! Uništene dve fabrike ključne za proizvodnju oružja!

Današnji dan je izuzetno turbulentan s obzirom na vesti koje nam stižu iz sveta. Makron nezadovoljan što je treći nakon izbora. Dva centralna događaja prate nas mesecima, čak godinama, a to su sukobi u Ukrajini i u Gazi. Na ove, ali i druge aktuelne teme u emisiji "Rat uživo" govorili su pukovnik Velibor Stević i geopolitički analitičar Luka Stajić.

08.07.2024

19:50

Francuskoj se ne piše dobro! Makron trikom uspeo da privuče građane na svoju stranu! (VIDEO)

Ko će zaista povesti Francusku? Po svemu sudeći, niko neće moći da računa na podršku onog drugog. O izborima u Francuskoj u emisiji "Info dan" govorili su novinar iz Pariza Saša Pešić i politikolog Vladimir Kljajić. Uživo u program javio se i Milutin Ilić, izvršni direktor Instituta Geopolitikon, koji je komentarisao situaciju u Francuskoj nakon drugog kruga izbora.

08.07.2024

16:56

Rusi nemilosrdni! Kijev traži hitnu sednicu SB UN! Zelenski se oglasio nakon stravičnog razaranja, hoće li išta ostati od Ukrajine?!
TOTALNA ESKALACIJA

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas, nakon sastanka sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom u Varšavi, da Kijev očekuje konkretne korake svojih zapadnih partnera da ojača svoju protivvazdušnu odbranu i zaštiti svoj energetski sektor tokom samita NATO ove nedelje. Ova vest dolazi nakon razornog udara ruskih snaga na gradove širom Ukrajine, prilikom čega je poginulo najmanje 29 ljudi.