24.02.2023

18:00 >> 20:57

ŠOK U PIONIRU! ALBA SRUŠILA SAN O TOP 8! Zvezda izgubila od POSLEDNJEG na tabeli!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u 25. kolu Evrolige rezultatom 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27)

Od gotovog –veresija! Iako su vodili čak 12 poena, izabranici Duška Ivanovića su dozvolili luksuz da izgube od poslednjeplasirane ekipe u Evroligi, čime su plasman u Top 8 sveli na domen teorije!

Silno motivisani ušli su crveno-beli u ovaj duel i već posle prve četvrtine stekli ubedljivo vođstvo. Na krilima raspoloženih Dobrića, Petruševa, Mitrovića i Ivanovića, domaćin je u devetom minutu stigao do prve dvocifrene prednosti (20:10), koju su zadržali na kraju prvog kvartala.

U drugoj četvrtini, razigrala se Alba i preko raspoloženih Loa i Olindea uspela da istopi veliku prednost, potpomognuti Vecelom potpuno su se vratili u meč. Dobili su Berlinci ovaj deo igre zahvaljujući greškama Zvezde u odbrani, ali su crveno-beli na veliku pauzu otišli sa zasluženim vođstvom (44:39).

Nastavak utakmice doneo je potpuni preokret, pošto je Lamers sa četiri vezana poena doveo Albu u vođstvo. Serijom 6:0 Nemci su stigli do prednosti od 45:44, da bi potom usledila rezultatska klackalica koja je vladala do ulaska u poslednju četvrtinu.

CRVENA ZVEZDA - ALBA 72:87 (25:15 19:24, 17:21, 11:27)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Fernando Roča, Joanis Fufis, Jurgis Laurinavičijus.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 10, Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7, Ivanović 9, Nedović 11, Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil 5.

ALBA: Lo 24, Proćida 8, Smit 9, Vecel 3, Matišek 3, Šnajder, Olinde 13, Kumađe, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat.

Sa  minimalnim vođstvom Zvezde ušlo se u poslednjih deset minuta (61:60). Ipak, serija 10:0 Albe rešila je ovaj meč, gosti su sigurnim šutevima postepeno povećavali prednost, da bi u 34. minutu stigli do 71:60, što je bio kraj nadanja o trijumfu nad najneugodnijim rivalom Zvezde od svih evroligaša.

U tom intervalu crveno-beli četiri minuta nisu postigli koš, što se ispostavilo ključnim za konačan trijumf. Kako se utakmica bližila kraju, raslo je i vođstvo gostiju, koji su na kraju upisali ubedljiv trijumf, pokazavši da nikako ne leže crveno-belima.

Nije bilo raspoloženog igrača u timu Zvezde, koji bi pomogao Filipu Petruševu. Krilni centar Zvezde je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 14 poena, tri manje dodao je Nedović, dvocifren je bio i Vildoza sa 10 koševa, ostali daleko ispod evroligaškog proseka.

Vrhunskom partijom Mamado Lo je sa 24 poena vodio Albatrose do pobede, potpomognut Lujom Olindeom koji je meč završio sa 13 koševa, Timan i Smit su dodali po devet, Proćida i Lamers po osam poena.

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Informera" posvećen duelu između Crvene zvezde i Albe.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice.

40. minut - Petrušev sa penala siguran 70:83, kod Albe siguran Olinde, poentira i Nedović 72:85. Timan sa penala potvrđuje trijumf 72:87.

39. minut - Maodo Lo krade loptu i završava rutinski 68:83.

38. minut - Težak šut i poeni Smita 68:81, Petrušev je zatim zaustavljen, a na drugoj strani Olinde promašio u ofanzivnom skoku.

38. minut - Petrušev poentira uz faul, vraća nadu Zvezdi 67:79. Iskoristio je Filip i dodatno bacanje 68:79.

37. minut - Lamers pogađa oba penala 65:79.

36. minut - Maodo Lo postiže novu trojku 65:77, ogromna prednost za Albu.

35. minut - Dooooooooooobriiiić sjajan prodor i koševi za Ognjena 65:71. Ipak, Maodo Lo trojkom i svojim 19. poenom vodi Albu na 74:65.

35. minut - Konačno Dobrić prekida seriju Albe 63:70. Sa penala Gabrijele Proćida polovičan 63:71.

34. minut - Ben Lamers nastavlja seriju od 10:0, idu gosti na devet razlike 61:70.

33. minut - Proćida pogađa posle asistencije Smita, raste vođstvo Albe 61:68.

32. minut - Promašaj Vildoze u šutu za tri, ne pogađa ni Vecel na drugoj strani, kao ni Luka Vildoza na popravnom za tri. To kažnjava Džejlen Smit za najvećih plus pet za Albu 61:66, Ivanović reaguje tajm-autom.

31. minut - Sikma siguran na startu poslednjeg kvartala 61:62. Zatim i Vecel koristi oba bacanja 61:64.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi protiv Albe 61:60, ali su gosti dobili i ovu četvrtinu.

30. minut - Vecel polovičan sa slobodnih bacanja, 61:60.

29. minut - Šteta, ispala je lopta Vildoz iz ruke i otišla u aut. Na sreću Zvezde, greše i Nemci u napadu. To koristi Stefan Lazarević i sa distance pogađa 61:59.

28. minut - Neuhvatljivi Maodo Lo daje svoj 16.poen i Alba vodi 57:58. Vecel polovičan sa penala 57:59, a gosti su tek sad napravili prvu timsku grešku u ovoj deonici.

Nedović je bio siguran oba puta sa penala 59:59, dok je Proćida napravio faul u napadu.

27. minut - Ivanović je ispravio Nedovićev promašaj 57:56.

26. minut - Sada pogađa i Ivanović i vraća vođstvo crveno-belima 55:53. Međutim Lo poentira za tri preko Mitrovića 55:56. Lazić nije uspeo da mu se revanšira.

25. minut - Nedoviiiiić u pravom trenutku 53:53.

24. minut - Mitrović siguran vraća prednost Zvezdi 51:50. Samo nakratko, jer Timan sa penala ne greši, posle poentiranja iz igre 51:53.

23. minut - Petrušeeeeeeeeev trojkaaaaaaa u pravom trenutku 47:45. Ali, Lo odmah uzvraća na asistenciju Lamersa, nerešno je 47:47.

Ubrzo na dodavanje Mitrovića, Nedović pogađa 49:47, da bi Mamado Lo pogodio pod košem uz faul Ivanovića 49:49. Pogodio je Lo i dodatno bacanje 49:50.

22. minut - Ponovo Lamers pogađa, samo poen razlike 44:43. Potom i Džejlen Smit u kontri poentira, tajm-aut za Ivanovića. Alba vodi 44:45.

21. minut - Lamers otvara drugi deo poenima 44:41.

Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme. Zvezda - Alba 44:39.

20. minut - Faul je napravio Petrušev na pet deesetinki pre kraja, a Lo oba puta pogodio za 44:39 na poluvremenu.

20. minut - Nemanjaaaaaaaaaaaa Nedoviiiić u kontri pogađa i diže Pionir na noge 44:37!

19. minut - Proćida pogađa posle tajm-auta 42:35, a onda poentira i Timan 42:37, opet serija Albatrosa od četiri vezana koša.

18. minut - Gabrijele Proćida još više smanjuje 37:33, a onda Vildozaaaaaaaa prekida seriju gostiju 39:33. Imaće Argentinac i dodatno bacanje. Iskoristio ga je 40:33, da bi potom ukrao loptu i poentiraooooooooooo sjajan potez 42:33. Tajm-aut za Albu.

17. minut - Vecel se obrukao na zakucavanju, ali je lopta opet došla kod njega, pa se ispravio 37:31. Tajm-aut za Ivanovića. Serija Albe 0:4.

16. minut - Olinde ponovo precizan, njegov već 11. poen, sada je 37:29.

15. minut - Luj Olinde ne greši 34:27, međutim, posle promašene trojke Dobrića otpadak je pokupio Beeeeeeeeeen Bentiiiiiiil i smestio loptu u koš, uz iznuđeno bacanje 36:27. Precizan Bentil i sa penala, koji vraća Zvezdu na dvocifreno vođstvo 37:27.

14. minut - Džejlen Smit postiže prve poene u meču 32:25, a onda Lazarević povećava na 34:25.

13. minut - Vraća trojku Olinde i smanjuje 32:23.

13. minut - Lukaaaaaaaa Vildozaaaaaa trojkaaaaaaa sa ogromne udaljenosti, maksimalnih +12, vodi Zvezda 32:20!

12. minut - Da, da, nesportska i za Loa. Marković je sa "penala" oba puta precizan 29:20, on je deveti igrač kod Zvezde koji postiže koševe u večerašnjem meču.

12. minut - Upisuje se i Luka Vildoza 27:18, ali brza kontra Albe kruniše je Vecel i pogađa za 27:20. A, onda faul u napadu Maodo Loa, laktom je u glavu udario Markovića, namera je postojala. Gledaće arbitri ovu situaciju.

11. minut - Ne pogađa Jan Vecel posle nesportske dosuđene Zvezdi, drugi put precizniji 25:16. Lopta sa strane za Albu i koristi to Lo za 25:18.

U pauzi između prve i druge četvrtine u dvoranu je ušao Marko Gudurić koga su Delije ovacijama i velikim aplauzom dočekale.

Marko Gudurić

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Matisek postiže trojku za Albu na kraju prve četvrtine 25:15.

10. minut - Seriju Zvezde prekida Gabrijel Proćida 20:12. A, onda Nedoooooooooviiiić trojkaaaaaaaaa 23:12.

9. minut - Ivanoviiiiiiiiiiiiiiiiiić trojkaaaaaaaaaaaaaaa!!!! Prvi put Zvezda na dvocifrenoj prednosti 20:10, tajm-aut za Albu!!!! Fenomenalno izdanje crveno-belih!

8. minut - Uuuuuuuu kakvo dodavanje Luke Mitrovića za Petruševa, koji zakucava za najvećih sedam razlike 17:10.

8. minut - Sjajan prodor i lagano poentiranje Nikole Ivanovića 15:10, dok u napadu Albe Johanes Timan pravi korake i lopta je za crveno-bele.

7. minut - Petrušeeeeeeeeeeev!!! Magična asistencija Nedovića za krilnog centra Zvezde, koji je uz koš dobio i slobodno bacanje 11:8. Promašio je dodatan "penal", ali je u kontri Luka Mitroviiiiić stigao do svog četvrtog poena 13:8. Raste prednost Zvezde.

Proćida sa penala smanjuje vođstvo Ivanovićevog tima 13:10.

7. minut - Revija promašaja, najpre je Smit bio neprecizan za tri, kao ni Nedović sa distance, da bi na kraju Timan u reketu lako poentirao. Alba samo na koš minusa 9:8.

6. minut - Ponovo Dobrić promašuje pod košem, a Timana je faulom zaustavio Petrušev. Prvi TV tajm-aut.

5. minut - Mitrović se odlično snašao pod košem i horogom poentirao 9:4, a grešku u odbrani domaćih kažnjava Mamado Lo i smanjuje 9:6.

4. minut - Posle prodora Dobrić je promašio, a na drugoj strani Luj Olinde upisao četvrti poen 7:4.

3. minut - Isteklo je vreme za napad Albatrosa, fenomenalna odbrana Crvene zvezde urodila je plodom. Sikma je zakasnio da šutira.

2. minut - Dobriiiiić sjajan potez i njegovi prvi koševi za 5:0. Uzvraća Alba, sjajna asistencija Sikme za Olindea 5:2, ali odmah poentira Kuzmić u kontri 7:2.

1. minut - Prve poene na utakmici postiže Ben Bentil sa slobodnih bacanja. Vodi Zvezda 2:0. A onda dva puta Luka Vildoza sjajno zaustavlja napad Albe i Luka Sikmu.

Meč je počeo! Prvi napad ima Alba.

18.59 - Kao i na svim prethodnim mečevima kada je Zvezda domaćin, Delije su gromoglasnom pesmom nadjačale himnu Evrolige.

18.53 - Utakmica uskoro počinje.

18.44 - Trener Ivanović u ovom meču ne računa na Dalibora Ilića, Miroslava Raduljicu i Džona Holanda, kao i Fakunda Kampaca koji je u Argentini gde je igrao za reprezentaciju. Sjajni Gaučos još nema pravo igranja u Evroligi.

18.35 - Na tribinama Pionira je i bivši fudbaler Crvene zvezde Luis Ibanjez sa naslednikom.

Luiz Ibanjez sa naslednicima i suprugom

18.15 - Alba je trenutno zakucana za dno evroligaške tabele, dok je domaćin na 13. mestu, sa dve pobede manje od mesta koje vodi u Top 8.

Zato je večerašnji meč zicer za Ivanovićev tim, koji moraju da iskoriste.

18.11 - Crveno-beli su posle loše serije od četiri vezana poraza u Evroligi, nanizali šest pobeda u svim takmičenjima, uključujući i trijumf u finalu Kupa Radivoja Koraća protiv Partizana, kada su osvojili "Žućkovu levicu".

18.05 - Zvezda je trenutno na skoru 11-13, dok su Albatrosi na poslednjem mestu sa šest pobeda i čak 18 poraza.

Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma!

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.