Promena! Smenjen Dragan Mladenović, neko drugi će sada voditi računa o omladinskoj školi Crvene zvezde
Dragan Mladenović više nije direktor omaldinske škole Crvene zvezde.
30.06.2023
21:22
Peđa Milosavljević
Crvena zvezda
Jedan od čelnika Crvene zvezde, Zvezdan Terzić kaže da crveno-beli u Srbiji nemaju konkurenciju i ne dovodi u pitanje hoće li Zvezda osvojiti novu titulu. Osvrnuo se i na kritike na koje ne obraća pažnju i daje sve od sebe da beogradski klub podigne na još višu lestvicu.
- Pre dva dana sam se video sa mojim prijateljem Zdravkom Mamićem. Sve što on radi, tako ne treba da se radi. Savetujem ga, a sličan sam njemu. Samo što ja pokušavam da se kontrolišem. Sa novinarima niko rat nije dobio, tako da ne gajim iluziju da treba ulaziti u sukob. Ćutiš i progutaš. Toliko je loših stvari ispričano o meni da više ništa ne može da me iznenadi. Da se svidim svima - ne mogu. Da obelim svoju biografiju u očima negativaca - ne mogu. Svestan sam da vodim jedan veliki sistem koji donosi strast i emociju, a zove se Crvena zvezde. Meni će suditi samo na osnovu uspeha i neuspeha Crvene zvezde, samo kroz prizmu Crvene zvezde. Za jedne sam Terza magija, za druge sam Terza mafija. Za one koji vole Crvenu zvezdu sam Terza magija, za one koji je ne vole sam Terza mafija i to je tako- rekao je Zvezdan Terzić u Telecastu.
Foto: Starsportphoto
Prisetio se direktor crveno-belih i kako je došao na najveći srpski stadion.
- Rezultat je jedino merilo kvaliteta. Terzića možeš da voliš ili ne voliš, sve je to subjektivno, ali imam rezultat. Prvo što sam uradio kada sam došao u Zvezdu jeste da sam na velikoj tabli u kancelariji napisao da je najveći rizik nerizikovati. Ako budemo krenuli da radimo kako su nas učili u knigama, to je katastrofa. U klub me je zvao Aleksandar Vučić i rekao mi je da su mu potrebni kvalitetni ljudi, treba da dođeš da preuzmeš Savez ili Zvezdu. Jako je teško rukovoditi Crvenom zvezdom. Sad da dovedete generalnog direktora Bajerna ili Mančester junajteda ili Pari Sen Žermena, on bi treći dan pobegao iz Zvezde - poručio je Terzić i istakao da ne bi bio tu gde jeste da ga ne krasi samopouzdanje.
Foto: Starsportphoto
- Znao sam da mogu da se popnem na Mont Everest. Ili imaš predispozicije ili nemaš. Još te zove prvi čovek države. Normalno da sam odmah pristao. Dočekali su me svi na nišan. Od navijača, preko medija, ma svi. Govorili su ima on svoj OFK, plus sudski postupak, bio u bekstvu... Sećam se i naslova otišao Džajić, došao Terzić. Navijači to gledaju otišao jedan veliki Džajić, došao mali Terzić. Nije mogao biti lošiji tajming po meni, bio sam obeležen negativnim imidžom.
Klub nije mogao da servisira obaveze, nije imao za struju, a za plate igračima je mogao da izdvoji minimalno kada je Terzić stigao u klub.
- To kako je Zvezda funkcionisala... Maksimalna plata 5.000. Ovaj narod hoće velike rezultate, a oni sa igračima od 5.000 evra mogu da se zaborave. Ko te pita da li imaš ili nemaš. I Džaja mi je tada rekao: ‘Pusti knjige, papire, dugove, gledaj da ovaj narod ode srećan sa stadiona i da narod koji gleda Zvezdu na televiziji bude ponosan’. To mi je odzvanjalo, a taj biznis plan, prihod, rashod, poslovali smo u plus, imamo 15.000.000 na računu... Druže, ili si šampion ili nisi šampion. To samo narod interesuje. Barselona je najveći brend na svetu i u dugu je milijardu i 200 miliona. Najzaduženija firma na svetu je ona koja je najmoćnija. To su Sjedinjene Američke Države. Ne gleda se uspešnost i moć neke kompanije, države ili kluba koliko si dužan, već koliko si moćan da stvaraš. Crvena zvezda je osposobljena da stvara velike pare, a to bi bilo nemoguće da nisam rizikovao i išao putem za koji bi mi svaki profesor rekao da to ne radim. Nemačka je dužna 0,86 svog BDP-a, Crvena zvezda je manje dužna od Nemačke. A, Nemačka je najstabilnija i najmoćnija država u Evropi. Kada sam preuzeo klub, dug je bio 64.000.000 evra i bio osposobljen da na godišnjem nivou pravi 8.000.000. danas smo dužni oko 38.000.000, a godišnje pravimo oko 55.000.000.
Foto: crvenazvezdafk.com
Došla je Zvezda do toga i da se direktno plasira u grupnu fazu Lige šampiona, postala je redovan učesnik evropskih takmičenja, da svojevremeno su revizori govorili da je nemoguće da klub preživi i da je najbolje da bankrotira i krene od treće lige. Zvezdan Terzić se tome usprotivio.
- Prvi dan kada sam došao pitao sam koja je najbolja revizorska kuća, doveli su najbolju. Dva meseca su gledali papire i kažu da Zvezdi nema spasa. Idemo bankrot, pa UPPR, pa treća liga. Pitao sam: ‘Zvezda u treću ligu?’ Kažu nema drugačije, Zvezda će se udaviti i tad sam rekao: ‘Ajde, sad se pomerite’. Tad je krenula ona čuvena priča, oko toga su pravili majice. Kasnije smo poslednjeg dana prelaznog roka prodali Rajkovića za 3.000.000, zatim malog Grujića i zavrtela se traka. Moraš da budeš šampion da bi se priključio i bio karika u lancu velike igranke evropske, gde su velike pare. Danas smo učesnici Lige šampiona i samo od Lige šampiona dobijamo 30.000.000 evra. Da nisam to uradio, nikada ne bismo bili deo te priče.
Prvi čovek crveno-belih je probao da napravi paralelu između vremena kada je Zvezda bila pobednik Kupa evropskih šampiona i trenutka u kome se sada nalazi.
- Svako vreme nosi svoja pravila i vrednosti. Ona 1991. je i dalje bila zlatno vreme Jugoslavije, Anta Markovića, bilo je mnogo novca. Crvena zvezda je od jedne utakmice protiv Bajerna prihodovala oko 4.000.000 maraka od prodaja karata, a to je danas 20.000.000 evra. Jedna utakmica onih maraka. Firme su bile moćne, ali i Zvezda. Odnos između Zvezdinog i Bajernovog budžeta razlika je bila tri ili četiri puta, dansa je 45 puta razlika. U ono vrmee klubovi sa kojima je Zvezda igrala nisu imali strance ili su mogli da imaju dva. Sada su u Interu 22 stranca, takođe i kada igraju Mančester Siti i Mančester Junajted. Nekad je Steaua bila šampion Evrope. Globalizacija je učinila svoje.
Foto: Starsportphoto
Izraelac Barak Bahar je nasledio Miloša Milojevića na klupi, odlučio je da napravi red i zahvali se pojedinim dugogodišnjim igračima.
- Za njega saznali mnogo pre nego što smo igrali sa Makabi Haifom, pratili smo njegov rad. On je mlad trener, a već ima šest titula sa ‘Čukaričkim’ i ‘Vojvodinom’. Nema sa Makabi Tel Avivom koji je kao Zvezda. Kad smo izvukli Makabi Haifu rekli smo da imaju najboljeg trenera. Bogdan Planić nam je potvrdio da je mašina, kod njega se sve zna, sistem doveo do perfekcije. Dvomeč je pokazao da su sva naša strahovanja bila opravdana. Još u martu ili aprilu smo se dogovorili. Zvezda dominira šest godina. Koga god da smo doveli za trenera, bili bismo šampioni. Odmakli smo svima, niko ne može da prati Zvezdu. Napravili smo organizaciju i sistem, ostvarujemo velike prihode. Zvezda je osposobila sebe da pravi novac, za njega mi možemo da dovedemo velike igrače. Već sam rekao da prvi put kada Zvezda ne bude bila šampion ja odoh iz Zvezde. Vrh sam piramide, šef parade, komandant i imam neograničena ovlašćenja. To bi značilo da sam pogrešio. Sad će biti sedma titula, onda osma, nema kraja. Hoću da budemo konkurentni u Evropi, hoću iskorak i da zvezdaši budu ponosni.
Foto: crvenazvezdafk.com
Terzić Partizan više ne vidi kao konkurenciju, a kada mu se spomene Bari, nema dilemu.
- Zvezda da bude ponovo prvak Evrope? To je utopija. Kad smo izgubili 6:1, rekao sam da država Srbija proda naftnu industriju za manju cenu nego što Pariz Sen Žermen plati Embapea i Mesija. Sa ovim budžetom ne možemo da budemo prvaci Evrope, ali cilj je da budemo što bolji. Pričaju da nema jake Crvene zvezde bez jakog Partizana - to su floskule! Sežu iz komunizma. Poštujem istoriju i tradiciju Partizana, treba stajati mirno kada se o njemu govori. Ali, danas Partizan nije konkurencija Zvezdi. Globalizacija je uradila svoje, danas su Zvezdi konkurenti Ferencvaroš, Olimpijakos, Legija Varšava, Kopenhagen, Dinamo Zagreb, Bazel... Ti klubovi nam se nalaze na putu da uđemo u Ligu šampiona svake godine. Oni su nam konkurencija na više strana, žele iste igrače kao mi. Želim i njih da prevaziđemo, a već smo na dobrom putu. Cilj je da iz godine u godinu budemo bolje rangirani, imamo bolje igrače. Liga šampiona je svemirski bod, ali zato bi Zvezda mogla do polufinala Lige Evrope i da se o njoj ponovo priča.
Foto: FK Crvena zvezda
Otkrio je Terzić da nije uspeo da angažuje mnoge igrače koje je želeo.
- Tek kada sam došao želja mi je bila da dovedem radeta Krunića. On danas igra u Milanu, tad je bio u Donjem Sremu. Nismo mogli da nađemo 300.000 evra. Druga želja mi je bio Adam Marušić, igrao je u Voždovcu i otišao za 250.000 evra u Kortrajk. Danas je verovatno najbolji bek Serije A i igra u Laciju. Video sam ih, ali mi smo bili bez kiseonika i šanse. Hteo sam i Ivanića da dovedem iz Vojvodine.
Terzić sebe u budućnosti vidi samo u Zvezdi.
- Samo mi je Crvena zvezda plan. Kada budem otišao, neću ništa drugo da radim. Ne vidim šta može posle Crvene zvezde da me inspiriše. Imao sam ponude iz evropskih klubova, ali nisam otišao. Želim u Crvenoj zevzdi da budem još 20 godina, pravim dugoročne planove, tako se ponašam i razmišljam. I teram sve oko sebe tako da razmišljaju - završio je Zvezdan Terzić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je napade na njega koji su plasirani u tajkunskom megafonu - dnevnom listu Danas.
03.03.2026
13:07
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dobio je na poklon dres italijanske reprezentacije sa svojim imenom.
03.03.2026
11:29
Šef separatističkih blokadera Dinko Gruhonjić, antisrbin sa dna kace, naredio je svojim poslušnicima da "vojvođansko pitanje" ubace u program blokadera.
03.03.2026
11:12
Poznati novinar Uroš Piper ocenjuje da u mutnim vremenima u svetu - blokaderi nude haos, a Srbiji i njenim građanima trebaju mir i stabilnost!
03.03.2026
13:20
Zamislite, srpska služba zvala - srpske tužioce… i to je problem?! Američka, britanska, nemačka, francuska služba zovu ih svakodnevno već 26 godina… to je ok?! Vrhovna tužiteljka registrovani agent MI6, i to je okej?
03.03.2026
12:31
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
03.03.2026
10:36
Pevačica Nadežda Biljić za učesnike Exatlona otpevala je pesmu "Kofer ljubavi" koja je tokom takmičenja bila jedna od omiljenih Crvenom timu.
03.03.2026
08:02
Pevač Saša Matić iznenadio je učesnike Exatlona tokom proslave završnice prve sezone najvećeg sportskog rijalitija.
02.03.2026
23:27
Učesnicima Exatlona na žurci povodom završetka prve sezone dodeljene su plakete u znak zahvalnosti za učešće u najvećem sportskom rijalitiju.
02.03.2026
22:08
Bivši učesnik Exatlona Jovan Radulović Jodžir zapevao je samo za svog saigrača iz Crvenog tima, Radojicu Lazića.
02.03.2026
21:07
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
28.02.2026
10:55
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
27.02.2026
16:52
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
27.02.2026
10:16
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
27.02.2026
09:56
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije saopštilo je da je u toku proces evakuacije srpskih državljana iz Izraela koji će, kako se navodi, biti transportovani u Egipat, a potom avionom prevezeni za Beograd.
03.03.2026
07:31
Avion "Flaj Dubaija" iz Ujednjenih Arapskih Emirata sa 200 državljana Srbije sleteo je u Beograd.
03.03.2026
06:43
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas na Kopaonik biznis formu da bi putnički saobraćaj od Beograda do Budimpešte trebalo da počne 27. marta, a cena karte biće 25 evra.
03.03.2026
12:20
Kompanija Eekspo 2027 d.o.o. Beograd će od maja pokrenuti poslovnu digitalnu aplikaciju namenjenu privrednicima iz Srbije kako bi se povezali sa stranim kompanijama, ostvarile saradnju i kako bi se na taj način otvorila globalna vrata srpskoj privredi.
03.03.2026
12:02
Na farmi krava na Žabljaku u mestu Tmajevci, vuk je ušao u štalu i mirno ležao zajedno sa teladima.
03.03.2026
11:30
Srđan Jezdimir (45), jedan od najpoznatijih narko-bosova, poznat i kao Srpski Eskobar, koji je osuđen u Južnoj Americi, a sudi mu se i u Srbiji, a čija grupa je danas "pala" u Beogradu, sumnjiči se da je u periodu između 2019. i 2021. godine prošvercovao iz Ekvadora u Evropu 10 tona kokaina.
03.03.2026
12:44
Telo ubijene starice Jolande Kapaš (78) iz Sente pronađeno je u petak, a zločin se dogodio u trošnoj kući u Ulici Dositeja Obradovića 17.
03.03.2026
11:11
Žena J. K. (78) pronađena je mrtva u svojoj kući u Senti, a postoji sumnja da je ubijena.
03.03.2026
10:16
Nastavnik M. Č. iz Kolašina uhapšen je zbog sumnje da je seksualno uznemiravao učenike tokom nastave, saopšteno je iz crnogorske policije.
03.03.2026
13:44
Policija u Nikšiću uhapsila je A.B. (25) zbog sumnje da je nakon verbalnog i fizičkog sukoba nožem naneo teške povrede dvojici muškaraca. Incident se dogodio 24. februara oko 22.40 časova, a osumnjičeni će biti priveden Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.
03.03.2026
12:39
SAD su napadom na Iran otvorile put ka globalnoj eskalaciji, a mediji su se prisetili prognoze ruskog filozofa Aleksandra Dugina letos u kojoj je poslao strašno upozenje Rusiji.
03.03.2026
13:45
Vođa meksičkog kartela Helsiko, El Menčo, sahranjen uz prisustvo velikog broja pripadnika vojske i muzičare.
03.03.2026
12:42
General Den Kejn, predsedavajući Združenog komiteta načelnika štabova Oružanih snaga SAD, otkrio je kako je izgledao trenutak kada je predsednik Donald Tramp izdao konačnu naredbu za napad na Iran.
03.03.2026
12:30
Cene prirodnog gasa u Evropi su naglo porasle nakon eskalacije tenzija na Bliskom istoku, što je izazvalo strah od prekida u snabdevanju.
03.03.2026
12:19
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
03.03.2026
12:24
Zahvaljujući posvećenom učešću u programu rehabilitacije za zavisnike od narkotika, ozloglašeni reper Šon Didi Kombs, poznatiji kao Paf Dedi, izaći će na slobodu mesec i po dana ranije nego što je prvobitno planirano.
03.03.2026
10:49
Srpsko narodno pozorište (SNP) u Novom Sadu saopštilo je danas da su u toku radovi na popravci drenažnog sistema u levom delu nadstrešnice ispred glavnog ulaza u to pozorište i istaklo da nije bilo nikakvog urušavanja niti pada delova nadstrešnice iznad ulaza u to pozorište.
03.03.2026
09:33
Nakon što je stavio tačku na petogodišnju ljubav sa koleginicom Oliverom Bacić, glumac Miodrag Dragičević spakovao je kofere i sa njihovom ćerkicom Vasilijom otputovao u sunčanu Kaliforniju.
03.03.2026
09:25
Penzionerka Jasna Bečarević je u sinoćnoj epizodi kviza "Potera" otkrila da bi milion dinara potrošila da napravi nove zube.
03.03.2026
08:43
Manekenka Grejsi Bon iz Paname pojavila se na dodeli nagrada "Premio Lo Nuestro" u Majamiju u uskoj zlatnoj haljini, što je na društvenim mrežama izazvalo brojne negativne komentare zbog njenih oblina.
03.03.2026
12:20
Ljubav šaha Irana i princeze Soraje počela je bajkovito, ali se završila tragično, ostavljajući za sobom priču o "princezi sa tužnim očima".
03.03.2026
11:33
Brižit Makron zabrinula je Francuze kada se nije pojavila na modnoj reviji svoje ćerke u Parizu. Kako je objasnila, imala je operaciju mrežnjače zbog čega ne može da se kreće.
03.03.2026
09:22
Posna verzija lazanji može biti jednako ukusna, uz zamenu mlevenog mesa povrćem i običnog bešamela posnim.
03.03.2026
10:20
U moru modernih i stranih imena, retko ko se usuđuje da posegne za onima koja su gotovo pala u zaborav, a posebno se ističe ime Ikonija.
03.03.2026
13:40
U dokumentarnom filmu "Sale", koji je inspirisan likom i delom estradnog maga Saše Popovića, pevačica Marija Šerifović je priznala da je sigurna da bi Popović, da je živ, bio ljut na nju.
03.03.2026
13:41
Glumica Jelisaveta Orašanin pozirala je sa torbicom od 200.000 dinara, u koju gotovo mogu da stanu samo žvake.
03.03.2026
13:10
Pevačica Teodora Džehverović oglasila se na Instagramu snažnim i emotivnim porukama povodom dramatične bezbednosne situacije koja potresa Bliski istok, a čije posledice osećaju i stanovnici Dubaija.
03.03.2026
12:02
Pre tačno sedam godina preminula je Divna Karleuša, čuvena radio-voditeljka i majka pevačice Jelene Karleuše.
03.03.2026
11:26
Influenserka Anja Damnjanović otkrila je kako je izgledala evakuacija nje i sestre Sare, nakon što su počeli prvi napadi u Dubaiju.
03.03.2026
10:03
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar