Italijan očima ne veruje: "Marakana" je sve, šokantno...
Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Fiorentinu 5:0 u generalnoj probi pred novu sezonu i oduševili ne samo svoje navijače, nego i Italijane.
27.07.2023
07:51
Otprilike sve što taj trener simbolizuje i sve što traži od ovog tima Zvezde stalo je baš u tu sliku. Uopšte nije važno koji je rezultat na semaforu, uopšte nije važno ni što je prijateljska utakmica, ni što je njegova ekipa dala pet golova za 25 minuta, ni što je protivnik renomirani klub iz Serije A, finalista Lige konferencija i Kupa Italije. Važno je samo ići napred, napadati, stvarati šanse i davati što više golova.
Takvu filozofiju potvrdio je Izraelac i rečima na konferenciji nakon utakmice. Upitan da li bi više voleo da je dao i šesti gol, kao što Novak Đoković mora da osvoji šest gemova da bi dobio set, Barak je kroz osmeh odgovorio potvrdno.
- Voleo bih, naravno. Ipak, ekipa je odlučila da stane na pet golova. Voleo bih da sledeći put bude šest - rekao je Bahar.
Rano je još za prognoze da li je ovo najbolji trener kojeg je Zvezda imala u novijoj istoriji. Za sada je sa ovim timom imao priliku da se dokaže samo u prijateljskim mečevima. Istina, imao je respektabilne protivnike, pa su padali Zenit, Nefči, Fenerbahče, a sad i Fiorentina. Može naravno da se gleda i iz ugla - ako su igrači ovako "kidali" u prijateljskim mečevima, kako će tek imati želju da se dokažu u takmičarskim.
Foto: FK Crvena zvezda
I to je u najvećoj meri Barakova zasluga. Da napravimo paralelu sa vremenom kada je vodio Makabi iz Haife i pobedio u Izraelu (3:2) srpskog šampiona, koji je vodio na poluvremenu (2:1). Izlazeći iz svlačionice, igračima Haife glavni utisak je bio govor trenera sa poluvremena. Oduševljeno su pričali kako im je održao govor, ohrabrio ih i podstakao da urade ono što je više i od njih samih verovao da mogu - da pobede.
Sa strogim izrazom lica, bez ijedne grimase koja bi pokazala da se opustio i da uživa, Bahar je otkrio još jednu svoju zanimljivu osobinu. Za razliku do prethodnih trenera koji su uvek govorili da pobede posvećuju navijačima, on je to nekako mirnije znao da kanališe. Ne umaraju ga tuđa očekivanja, osim ona koja je dao svom poslodavcu kada je dolazio u Zvezdu.
Foto: FK Crvena zvezda
- Lepo je zaista videti navijače u ovolikom broju i imati njihovu podršku. Svestan sam i da su njihova očekivanja sada otišla u nebo, video sam i da su napravili fotomontažu kako držim pehar Lige šampiona. Ipak, ja stvarno ne mogu da utičem na tuđa očekivanja - rekao je Bahar i jasno stavio svima do znanja da mišljenje sa strane neće uticati na njega.
Za njega Zvezda nije emocija kao što je bila za Dejana Stankovića, koji je tu ponikao, bio igrač, kapiten, a potom se vratio kao trener i dočekan kao legenda kluba. Nije mu ni ono što je bila Vladanu Milojeviću ili Milošu Milojeviću, jer i oni su dobro znali šta Crvena zvezda predstavlja narodu koji je voli. Za njega je to posao koji voli i u kojem želi da bude najbolja verzija sebe. Ne mari previše što je neko zvezda, što su od nekog igrača navijači napravili božanstvo. Ideja mu je da se okruži najboljima koje ima, bez obzira na njihovo ime i prezime i iz njih izvuče najviše što može. I za sada je na odličnom putu.
Foto: ATAIMAGES
U ovakvom okruženju, gde je euforija podignuta kao da je pobeđen Real Madrid, Bahar će imati važan zadatak da postavi ekipu tačno gde joj je mesto. Ne da je psihološpki limitira i stvori igračima osećaj da ne mogu sa najvećima, ali da im na lep način objasni da oni možda jesu Bajern i Real za narod, ali da će u onom najvažnijem zadatku koji će ih sačekati u septembru morati da budu još bolja verzija ako misle da pišu istoriju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić razobličila je tajkunske medije i poručila da su sramni narativi blokadera da će nestomišljenike jahati, ubijati, napadati.
20.01.2026
11:00
Voditeljka "N1" Danica Vučenić, doživela je pravi hladan tuš tokom uključenja sa novinarom nemačkog medija "Dojče Vele" Srećkom Matićem, nakon što je pokušala da prikaže da se u Nemačkoj navodno prati napad srpskih medija i vlasti na Zagorku Dolovac.
20.01.2026
10:59
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov ocenio je da je lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović izgovorila naglas ono što svi blokaderi misle, a zatim je razotkrio ko su njeni saučesnici u obojenoj reovluciji.
20.01.2026
10:34
Novinar Aleksandar Stošić komentarisao je studentski pokret i njegove plenume u autorskom tekstu za opozicioni "Danas".
20.01.2026
10:35
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić naglasio je razliku između naprednjaka i tajkuna Dragana Đilasa.
20.01.2026
10:13
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
20.01.2026
09:00
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
20.01.2026
08:00
Pojedini učesnici Exatlona izneli su mišljenje o Dušici Topić koja je napustila takmičenje zbog povrede oka. Svi su se složili oko jednog - žao im je što nije bila u stanju da se bori.
20.01.2026
07:00
Crveni su u prvom delu takmičenja slavili sa čak 10:4 i time osigurali povratak u vilu. Uz to, dobili su 50 minuta razgovora telefonom, dok su Plavi dobili dodatnu rundu i dobili 10 minuta uprkos porazu.
19.01.2026
22:53
Jovan Radulović Jodžir za dlaku je izgubio borbu u Exatlonu od Andreja Bedića što ga je toliko razbesnelo da je počeo da udara glavom u automobil.
19.01.2026
22:14
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
19.01.2026
10:47
Ne propustite, samo na TV Informer!
17.01.2026
09:00
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović danas je istakla da je NIS podneo zahtev američkoj administraciji (OFAK) da Naftnoj industriji Srbije dozvoli da nastavi operativni rad.
20.01.2026
09:06
Zvanični srednji kurs dinara za evro danas iznosi 117,3903 dinara.
20.01.2026
07:00
Jutro će u većem delu Srbije biti vedro uz umeren i jak mraz, a magla se očekuje samo na severu Vojvodine i u istočnom delu naše zemlje. Najniža temperatura biće od -13 do -5 stepeni, a najviša od -2 do 6, navodi RHMZ.
20.01.2026
06:45
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
20.01.2026
06:30
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svetog Jovana Krstitelja.
20.01.2026
06:15
Stefan Savić, MMA borac, ubijen je u noći između 24. i 25. februara 2024. godine, a Vasilije Gačević koji je osumnjičen za njegovo ubistvo uhapšen je u Španiji. Koliko je teško i kako se porodica nosi sa bolom, otkrila je Stefanova majka Jasmina.
20.01.2026
07:00
Tinejdžera (16) koji je šestog decembra pucao u restoranu ''Durmitor'' sa ciljem da ubije Nenad Alajbegovića Alibega, a umesto njega, izrešetao Nemanju K. obučavao je otac.
20.01.2026
09:23
Vasilije Gačević koji je osumnjičen za ubistvo MMA borca Stefana Savićam uhapšen je u Španiji. Stefanov deda Radoš, krako se oglasio za Informer.
19.01.2026
20:26
Vasilije Gačević (23), jedan od osumnjičenih za ubistvo srpskog MMA borca Stefana Savića, juče je uhapšen u Španiji nakon skoro dve godine bežanja, dok se za njegovim drugom i saučesnikom u ubistvu Markom Daničićem i dalje traga.
20.01.2026
08:40
Od ubijenog Živka Bakića Žiće oprostili su se njegovi najbliži, među kojima su i advokat Dejan Lazarević, kao i "Veljko i Marko".
20.01.2026
10:18
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da ne postoje dokazi da Rusija ili Kina planiraju aneksiju Grenlanda za koji tvrdi da nije prirodni deo teritorije Danske.
20.01.2026
12:01
Norveške vlasti poslale su hiljade pisama građanima u kojima ih upozoravaju da bi vojska u slučaju rata sa Rusijom mogla da zatraži i zapleni njihovu privatnu imovinu, uključujući kuće i vozila, preneo je Telegraf.
20.01.2026
11:12
Izjave evropskih lidera, uključujući generalnog sekretara NATO Marka Rutea, ukazuju na to da se oni ozbiljno spremaju za rat protiv Rusije, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na konferenciji za novinare posvećenoj rezultatima rada ruske diplomatije u 2025. godini.
20.01.2026
09:46
Surfera u Australiji danas je ugrizla ajkula, što je četvrti napad duž obale savezne države Novi Južni Vels za manje od 48 sati.
20.01.2026
10:26
Biljana Mašić dala je čitulju svom preminulom suprugu reditelju i učitelju glume Mirosalvu Mikiju Aleksiću i oprostila se od njega dirljivom porukom.
20.01.2026
10:33
Sin Dejvida i Viktorije Bekam, Bruklin, optužio je svoju majku da mu je upropastila venčanje sa njegovom izabranicom Nikol Pelc Bekam.
20.01.2026
09:34
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
20.01.2026
09:03
Na 75. rođendan glumca Irfana Mensura isplivali su detalji iz života koje mnogi ne znaju. On je promenio svoje prezime, bežao iz Srbije a jednom prilikom u njega bio uperen pištolj.
19.01.2026
19:23
Glumac Šon Pen pojavio se u Los Anđelesu u društvu svoje trideset godina mlađe partnerke Valerije Nikov, a njihovo zajedničko pojavljivanje brzo je postalo tema burnih rasprava na društvenim mrežama.
19.01.2026
18:45
Psi često deluju kao da savršeno razumeju sve što im govorimo, ipak, čak i najčešće reči koje koristimo u dresuri ponekad mogu da zbune psa i izazovu nesigurnost ili frustraciju.
20.01.2026
08:00
Mađarske prženice su sočnijeg i bogatijeg ukusa od klasičnih, a tajna je u malom triku tokom pripreme koji im daje posebnu aromu i savršenu teksturu.
20.01.2026
09:40
Rusija bi tokom 2026. godine mogla u potpunosti da onemogući korišćenje aplikacije WhatsApp, preneo je Andrej Svincov.
20.01.2026
09:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama.
20.01.2026
07:05
Banana hleb je više od običnog doručka ili užine. Nastao iz želje da se iskoriste prezrele banane, ovaj kolač je postao omiljen širom sveta, jer spaja jednostavnost pripreme sa neverovatnim ukusom.
20.01.2026
06:00
Pevačica Andreana Čekić priznala je da se zbog veze sa oženjenim Markom Miloševićem osećala kao na stubu srama.
20.01.2026
11:01
Pevačica Natalija Trik FX govorila je o najtežim trenucima u svojoj karijeri i otkrila da je tokom jednog nastupa primila vest o smrti majke.
20.01.2026
09:04
Aleksandru Kosu, prijatelju Čedomira Jovanovića, zbog niza prekršaja preti oduzimanje dozvole i 30 dana zatvora.
20.01.2026
08:29
Pevačica Maja Odžaklijevska danas ima 71 godinu, a malo je poznato da je pre nekoliko godina živela u izuzetno teškim finansijskim okolnostima.
20.01.2026
07:58
Glumica i pevačica Snežana Savić svojevremeno je otvoreno govorila o vezi koju je imala s oženjenim muškarcem, priznajući da se zbog te odluke i danas kaje.
20.01.2026
07:02
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar