08.10.2023

19:00

Odvaljivanje! Zvezda izblamirala Cedevitu u Areni! Derbi? Veze ovo sa derbijem nema! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 94:51 u 2. kolu ABA lige

Ovaj meč trebalo je da bude derbi, ali to nije bilo ni "D" od derbija.

CRVENA ZVEZDA - CEDEVITA OLIMPIJA 94:51 (19:11, 31:14, 27:8, 17:18)

Beogradska arena. Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Luka Kardum

CRVENA ZVEZDA: Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Majk Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis,Santos Mateuš.

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart Džunior, Arman, Sou, Radičević, Kobs, Glas, Blažić, Matković, Džouns, Šaškov, Klobučar, Ščuka

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj! Crvena zvezda je deklasirala Cedevita Olimpiju u meču 2. kola Admiralbet ABA lige 94:51.

37. minut - Posle minuta odmora, Bolomboj je realizovao dva penala. Trojku postiže i Davidovac.

36. minut - Bolomboj je siguran sa penala 89:44. Ljubljančani vode u ovoj četvrtini sa 11:10, ali je jasno da jedva čekaju kraj.

34. minut - Pitanje pobednika je odavno rešeno, može li Zvezda do stotke?

33. minut - Fantastična asistencija Jaga i zakucavanje Ilića 84:47

32. minut - Košarkaši Cedevite bi sad verovatno da uskoče u mišju rupu da mogu. Trojka Tobija za 87:40.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Raspad Cedevite Olimpije 77:33 na kraju treće četvrtine.

28. minut -  Faul u napadu Cedevita Olimpije. Novi koš Zvezde, tačnije Nedovića i tajmaut.

27. minut - Veliki promašaj Nedovića, Sou preko Mitrovića, sa poluodstojanja nije bio siguran. Peti poen Brazilca Jaga 67:29. samo četiri poena ekipe iz Ljubljane.

26. minut - Namerna lična Blažića, sudije gledaju snimak i potvrđuju odluku.

25. minut - Peta ukradena lopta Nejpira danas, dodavanje za Lazića 61:27. Egzibicija! Poeni Mitrovića za 63:27.

24 - Novi pogodak Nejpira 58:27, Zvezda nastavlja da uništava rivala. Promašuju gosti, Gedraitis hvata loptu, napad za Zvezdu, Lazić ne pogađa za tri.

23. minut - Matković uzvraća, a onda Bolomboooooj baaaaaam! Zakucavanje 56:27. Jaka Blažič promašuje sve za tri poena.

22. minut - Promašuje Kobs, Lazić hvata loptu, a onda Nejpir fauliran u pokušaju za dva poena. Pogađa oba bacanja

21. minut - Prvi su u nastavku meča sa loptom krenuli košarkaši iz Ljubljane, ali nisu iskoristili napad. Na drugoj strani Nejpir pogađa 52:25

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Namerna lična greška, Ilić pogađa oba bacanja. onfaul nad Davidovcem koji je takođe precizan sa penala 49:23. Prvi poeni "srebrnog orla" za crveno-bele... Kraj poluvremena 50:25 za Crvenu zvezdu.

19. minut -  Ogromna greška sudija zbog koje su pobesneli svi u Areni. Sudija Luka Kardum je i definitivno pogrešio. Silazna putanja posle polaganja Giedraitisa. Sou na drugoj strani ubacuje jedno bacanje, potom dva penala za Jaga...

18. minut - Bolomboj, nova trojka za ekipu Duška Ivanovića 42:19... Lična Radičevića na Iliću, koji je polovičan sa linije penala 45:23.

17. minut - Trojka Nejpira 39:19, Zvezda uništava goste, Cedevita Olimpija u ogromnom zaostatku.

16. minut - Bolomboj, kakvo moćno zakucavanje, ovo je najveća razlika 36:17.

15. minut - Druga vezana trojka Nejpira, Sou pokušava da odgovori istom merom, ali ne uspeva. Nedoviiiiić, tri trojke u tri napada za Zvezdu.

14. minut - Šabaz Nejpir pogađa trojku, ponovo plus 11 za Zvezdu 28:17.

13. minut - Pogađa Sou oba bacanja. Ne koriste napad crveno-beli, loptu hvata Džons, ali greše i Slovenci. Promašaj hange, šut Glasa sa distance, ni on nije precizan.

12. minut - Džons pogađa oba bacanja. Hanga za Nedovića koji brutalno zakucava 25:14. Sou je opoproštena greška u koracima i imaće dva slobodna bacanja.

11. minut - Drugu četvrinu Nedović otvara poenima, Zvezda dvocifrena 21:11. Faul na Matkoviću ispod drugog koša. Jedan od dva sa linije penala.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nova greška košarkaša Cedevita Olimpije, Hanga pokušava za tri, ali je blokiran, kraj prve deonice.

9. minut - Novi poeni Tobija, pa odgovara Kobs 17:11. Sou iz teške situacije promašuje. Novi poeni Tobija 19:11 za Zvezdu.

8. minut - Nedović pogađa trojku 13:9. Greše gosti, pa sjajna asistencija Hange za Tobija, koji poentira 15:9. Nova greška Soa, koji šalje loptu u aut.

7. minut - Prvi koš sa distance za goste postiže Sou. Zvezda bez poena, a onda faul na Blažiću, koji je precizan sa linije penala 10:9.

6. minut -  Stjuart šutira za tri, nije pogodio, ali je Kobs hvata skok i poentira. Izgubljena lopta Zvezde, a onda prvi TV tajmaut.

5. minut -  Nova izgubljena lopta Zvezde, pa faul Lazića. Kobs nije precizan. Majk Tobi je pod košem i prvi poeni za njega.

4. minut - Prva akcija gostiju, koja "liči na nešto" i poeni Ščuke, a onda greši Dalibora Ilića. Promašuje Ščuka.

3. minut - Marko Simović pravi faul, a gosti su tri minuta bez poena.

2. minut - Gedraitis postiže prve poene na meču, trojka 3:0

1. minut - Obe ekipe nisu iskoristile prve napade na meču.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Cedevita Olimpija na portalu Informer.rs.

Vesić: Radimo na boljoj saobraćajnoj povezanosti sa Rumunijom

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić i ambasadorka Rumunije u Srbiji Silvija Davidoju saglasili su se danas da bi dobri politički odnosi dve zemlje trebalo da utiču i na poboljšanje ekonomskih odnosa odnosno bolju saobraćajnu povezanost čemu bi, kako su naveli, doprinela realizacija projekata pre svega u oblasti putne i železničke infrastrukture.