15.10.2023

17:10

Zvezda uz dosta muke savladala Borac

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Borac iz Čačka u gostima rezultatom 93:87 u meču trećeg kola ABA lige

Borac-Crvena zvezda 87:91 (20:24, 15:19,20:22)

Borac:Rebraća. Segu, Birts., Nikolić,Radović, Tomašević, Talić, Franklin, Uskoković, Todorović, Čarapić, Manojlović, Šalić

Crvena zvezda:Lazarević, Hanga, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Bolomboj, Tobi, Ilić,Nedović, Giedratis, Kuzmić, Santos

40. minut - Polovičan Čarapić sa slobodnih bacanja , a zatim pogađa Segu (80:77). Nejpir precizan za dva poena (80:89). Dva od dva za Segua sa slobodnih bacanja (82:89). Novi poeni Borca (84:89). Jago Santos pogađa slobodna bacanja, a zatim trojka Borca iz Čačka (87:91). Zatim Davidovac pogađa za dva poena (87:93)

39. minut - Miloš Teodsić pogađa trojku koja verovatno donosi pobedu Zvezdi (75:86). Teodosić polovičan slobodnih bacanja (75:87), a zatim poeni Borca (77:87)

38. minut - Ponovo precizan Segu (73:81), a onda poeni Nejpira (73:83)

37. minut - Sjajan potez Bolomboja ispod koša, ali vraća odmah Segu (71:78). Nova trojka Šabaza Nejpira (71:81)

36. minut - Miloš Teodosić šalje loptu Giedratisu koji je poentira ispod koša

35. minut - Trojka Crvene zvezde u pravo vreem (68:74)

34. minut - Pogađa Frenklin oba slobodna bacanja, a zatim trojka Tomaševića (66:71)

33. minut - Nova trojka Nemanje Nedovića (61:71)

32. minut - Frenklin pogađa oba slobodna bacanja (59:68). Ponovo je iskoristio svoju levu ruku Brts i zakucai (61:68)

31. minut -  Otvara Borac meč poenima, ali vraća Crvena zvezda trojkom (57:68)

Kraj treće četvrtine

30. minut - Asistirao je Nejpir Bolomboju, ali on je napravio grešku u koracima. Fauliran je Nedović uz zvuk sirene,  a zatim je ubacio jedno slobodno bacanje (55:65)

29. minut - Poeni Bolomboja (50:62), a zatim je s druge strane pogodio Segu (52:62). Poeni Nejpira, a zatim je pogodio Uskoković (55:64)

28. minut - Trojka Rokasa Giedratisa (47:60)

27. minut - Precizan Nemanja Nedović sa linije penala (44:57). Frenklin je s druge strane bio polovičan sa slobodnih bacanja (45:57)

26. minut - Smanjuje Borac prednost Crvene zvezde, a onda precizan Bolomboj (42:55)

25. minut - Šesta asistencija Teodosića, Giedratis je pogodio za tri poena  (40:53)

24. minut - Čarapić je fauliran, a onda je pogodio slobodna bacanja (40:48). Džoel Bolomboj je pogodio oba slobodna bacanja (40:50)

23. minut - Odlična kontra Zvezde precizan je bio Giedratis

22. minut - Pogađa Filip Reebrača (37:46)

21. minut - Hanga pogađa trojku, s druge strane Filip Rebrača pravi korake.

POLUVREME

20. minut - Ponovo precizan Tajler Brts (35:43)

19. minut-  Pogađa Šalić posle asistencije Segua (30:40). Precizan za tri poena Jago Santos (30:43), ipak vraća trojku Brts (33:43)

18. minut - Mitrović je asistirao Daliboru Iliću za zakucavanje (28:40)

17. minut - Odlično je Nejpir progirao Ilića koji nije uspeo da uputi pravi šut prema košu. Snašao se Segu i postigao dva poena (28:38)

16. minut - Nova trojka Šabaza Nejpira (26:36). Frenklin je faulirao Bolomboja. Američki košarkaš je pogodio oba slobodna bacanja (26:38)

15. minut - Poeni za Uroša Čarapića (24:33). Faulirao je Rebrača Dalibora Ilića. Nakon toga Nejpir je izgubio loptu, a to je iskoristio Frenklin

14. minut - Ostao je Nejpir potpuno sam, zatim je pogodio za tri poena (22:33)

13. minut - Odlična kontra Crvene zvezde,  Šabaz Nejpir je asistirao Dejanu Davidovcu koji je poentira, Mijatović je odmah zatražio tajm-aut (20:28). Segu pogađa za dva poena (22:28), a onda fantastičan potez Nedovića za dva poena (22:30)

12. minut - Prvi poeni Nemanje Nedovića na meču (20:26)

11. minut - Promašaju Zvezde na početku, promašio je Nejpir, a nakon njega nije precizan bio ni Tobi

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Uhvatio je loptu Giedratis, prosledio Nejpir koji je odbojkaški dodao Tobiju za zakucavanje (20:24)

9. minut - Asistirao je Teodosić Simonoviću, a onda je pogodio Filip Rebrača (20:22)

8. minut - Levom rukom je zakucao Tajler Brtsa, a zatim nova trojka Miloša Teodosića (16:20). Nakon toga ponovo je poentirao Brts (18:20)

7. minut - Prvi poeni Tajlera Brtsa  (14:14). Imao je otvoren prostor Giedratis i pogodio je trojku (14:17).

6. minut - Pogađa trojku Miloš Teodosić, a zatim novi poeni Filipa Rebrače (12:14)

5. minut - Siguran Simonović ispod koša Borca iz Čačka (8:11). Imao je Teodosić blokadu, ali poslao je lošu asistenciju za Simonovića. Fauliran je u napadu Borca Rebrača, a zatim je pogodio oba slobodna bacanja (10:11)

4. minut - Frenklin dodatno smanjuje prednost Crvene zvezde (6:7). Ovaj put Hanga je imao dobro dodavanje, a Mitrović je zakucao. S druge strane odmah vraća Frenklin sjajnim zakucavanjem (8:9)

3. minut -Dolazi Borac do poena iz kontre, precizan je bio Ćarapić, s druge strane nije bio precizan Adam Hanga (4:7)

2. minut - Frenklin postiže prve poen za tim iz Čačka (2:7). Poslao je Hanga loptu ka Mitrović, ali Zvezdin košarkaš nije uspeo da stigne do nje

1. minut - Teodosić je promašio šut za tri poena, ali lopta je došla do Rokasa Giedratisa koji je pogodio trojku (0:3). Odlična kreacija Crvene zvezde, Hanga je doao Mitrović koji je prosledio Simonoviću za dva poena . Ponovo je precizan bio Simonović, tajm-aut traži trener Borca (0:7)