10.11.2023

19:30

Dramatičan kraj u Blaugrani! Evo kako se završilo Zvezdino gostovanje Barseloni!

EPA Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone 86:81 u Blaugrani u meču 7. kola Evrolige.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 86:81 (21:18, 26:25, 18:19, 21:19)

Barselona.

Dvorana: Blaugrana.

Sudije: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Robert Viklicki

BARSELONA: Pauli, Latoranski, Laprovitola, Jokubaitis, Tsar, Brizuela, Kaisedo, Nesa, Jakucionis, Kalinić, Abrines, Parker, Para, Da Silva, Ernan Gomez, Nađi.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Nejpir, Nedović, Jago Dos Santos, Lazarević, Davidovac, Mitrović, Gedraitis, Ilić, Tobi, Bolomboj, Kuzmić.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Lopta za Zvezdu!!! Kakva greška Teodosića, prokockana lopta. Delovalo je da se Zvezda odbranila ali Parker pogađa za tri - 83:78. Promašuju domaći, pa Teodosić pogađa za tri 83:81, ali tehnička za Zvezdu. Pogađa Abrines bacanje i lopta je za domaće. Faul na Veselom. Pogađa češki centar prvoa zatim i drugo bacanje 86:81. Nedović oklevao sa šutem, izgubljerna lopta i kraj. Barselona - Crvena zvezda 86:81.

39. minut - Mitroviiiić pogađa uz faul! Bravo i za Nejpira! Promešao je celu odbranu Barselone. Izjednačenje!!!! 78:78. Veseli sad pogađa uz faul. Sferopulos dobija i tehničku! Pogađa Veseli bacanje., ali promašuje bacanje za tehničku.

38. minut - Greši Nedović, a Kalinić pogađa za 78:75. Zvezda je prokockala nekoliko napada za vođstvo.

37. minut - Kalinić promašuje za tri, ali i Nejpir za vođstvo Zvezde. Opet promašuju domaći, Bolomboj promašuje za tri.

36. minut -  Litvanac promašuje oba bacanja. Lopta je kod Bolomboja. Davidovac za triiiiiiiiii 76:75.

35. minut - Veseli brutalno zakucava 74:70.  Nedović za Mitrovića tooo 74:72. Satoranski pogađa 76:72. Gubi Nejpir loptu u napadu, faul na Jokubaitisu.

34. minut - Faul na Bolomboju. Jedan od dva sa penala 72:68. Loše dodavanje, davidovac nije pipnuo loptu, lopta za crveno-bele. Čelendž je potvrdio. Mitroviiić 72:70. Preseca Davidovac, Teodosić promašuje za vođstvo Zvezde.

33. minut - Abrine promašuje za tri, ali Teodosić ne 69:67!!!! Neeee, Jokubaitis pogađa uz faul zemljaka Gedraitisa 72:67.

32. minut - Loš pas Teodosića, izgubljena lopta Zvezde. Jakubaitis pogađa 69:64. Sve je promašio Gedraitis.

31. minut - Promašuje Jago za tri, ali faul u napadu za Ernangomeza. Novi promašaj za Jaga, ali Gedraitis hvata loptu. Gedraitis pogađa 65:64. Ernangopmez pogađa oba bacanja 67:64.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Sedmi poen Gedraitisa 63:62. Greše Katalonci, gosti imaju loptu za napad, Teodosić dobija  rampu, pa onda Parker 65:62 na kraju treće četvrtina.

29. minut - Parker ne promašuje 63:57. Gedraitis za tri - 63:60. Evo ga promašaj Parkera konačno.

28. minut - Mitrović pogađa 61:53. Promašaj Jokubaitisa, faul Ernangomesa. Tobi zakucava 61:55. Zvezda i dalje u životu, Ilić zakucava, Zvezda na minus 4 61:57.

27. minut - Mitrović ne pogađa, pa Tobi pravi faul. Ernangomes ide na liniju slobodnih bacanja.

26. minut - Bolomboj promašuje zicer, pa krade loptu, Teodosić, Davidovac i Mitrović 58:51. Parker ne promašuje 60:51.

25. minut - Laprovitola kao kap trojka 58:49. Davidovac za tri, ali lopta izlazi iz koša. Lopta ipak za Zvezdu.

24. minut - Veseli pogađa oba bacanja 55:46, Davidovac krade loptu, Nedović za triiiii 55:49.

23. minut - Satoranski za tri, pa Nedović promašuje, nema trojke sad hvata Davidovac. Nejpir pobegao Satoranskom, ali dobija rampu.

22. minut - Dva promašaja Nedovića za tri, a onda Davidovaaaac 50:46. Dobar faul Nedovića na Veselom. Dva vezana Nemanjina faula.

21. minut - Prvi napad za Barsu u nastavku, Satoranski promašuje za tri, ali Nejpir gubi loptu. Parker za tri 50:43.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nedović na liniji penala.  Pogađa oba bacanja, ali Satoranski 47:37. Teodosić vraća trojku 47:40. Greše igraći Barse, Zvezda ima poslednji napad do poluvremena. Nedović za triii! Zvezda na minus 4 ide na poluvreme. Barsa vodi 47:43

19. minut - Dobra reakcija Bolomboja na dodavanje Laprovitole. Teodosić iznudio faul. Pogađa oba bacanja 44:35. Da Silva sam i promašuje za tri

18. minut - Novi promašaj za Barsu, pa lična na Bolomboju. Jedan od dva, ali promašaj Laprovitole, sve bolja Zvezdina odbrana. Gedraitis promašuje za tri, Mitrović hvata loptu, pa je gubi i pravi nesportski faul.

17. minut - Gedraitis za tri promašuje, 0 od deset šut gostiju za tri, ali ima 7 skokova više. Težak promašaj domaćih za tri. Nedović za tri! Konačno! 42:32.

16. minut - Ernangopmez promašuje, dobra odbrana Bolomboja, pa poeni Mitrovića 42:29.

15. minut - Nejpir se provukao, evo i prvih njegovih poena 39:25. Jokubaitis dva plus jedan uz faul Nejpira 42:25. Nejpir pogađa 42:27.

14. minut - Promašuje Nejpir, Ernangomez pogađa za tri 37:23, najveća razlika. Teodosić promašuje za tri. Jokubaitis alej up 39:23.

13. minut - Mitrović dva plus jedan 30:23. Deseti poen Ernangomes, Teodosić pokušao za tri, Zvezda i dalje bez trojke. Parker 34:23.

12. minut - Greši Luka Mitrović, u noge šalje loptu Tobiju. Ernangomez jači od Tobija u reketu 28:20. Mitrović promašuje, a Parker opet poentira u tranziciji na dodavanje Kalinića 30:20. Prva dvocifrena razlika na meču.

11. minut - Dva plus jedan na startu druge deonice za Barsu 24:18. Teodosić do Tobija 24:20. Novi Poeni Parkera 26:20.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Fantastično dodavanje do Davidovca 21:18. Ne koriste domaći napad, ali ni Davidovac ne pogađa za tri. Kraj prve četvrtine 21:18.

9. minut - Poentira Tobi posle ofanzivnog skoka 20:16. Faul ispod drugog koša na Ernangomezu. Promašuje prvo, pogađa drugo 21:16.

8. minut - Seriju gostiju prekida parker trojkom, promašaj za tri, isto radi i Laprovitola. Ernangomez za dva 20:14.

7. minut - Satoranski promašuje za tri. Bolomboj promašuje, pa Mitrović, Laklinić u kontri, bravo za Nejpira! Zasmetao je srpskom asu i lopta je za goste. Mitrović na liniji penala 8:0 serija Zvezde 15:14

6. minut - Teodosić iz finte do Nejpira 15:8, a onda posle greške Barselone u napadu, Teodosić do Davidovca 15:10. Treća vezana asistencija Tea 15:12.

5. minut - Nejpir promašaj za dva, pa onda Laprovitola do da Silve 15:6.

4. minut - Novi promašaj davidovca za tri, ali ofanzivni skok i poeni su tu. Kalinić pogađa za tri 11:6. Nejpir promašuje. Veseli sad poentira 13:6.

3. minut - Veseli pogađa 6:4. Mitrović napada, ali ne može da prođe. Lopta za Barsu. Otvara se Veseli, asistencija za Kalinića 8:4.

2. minut - Satoranski asistira Veselom 4:0. Mitrović ne pogađa, ali faul! Prvi poeni crveno-belih na meču sa penala. Promašuju domaći za tri, odgovara Davidovac. Ništa, ali Mitrović do Bolomboja 4:4.

1. minut - Prvi napad za Crvenu zvezdu na utakmici, Nedović promašuje težak šut. DSa Silva fintira i postiže prve poene na meču. Neprecizno dodavanje Nejpira, lopta za Barselonu.

20.10 - Crveno-beli nakon šest utakmica imaju odnos pobeda i poraza 2-4, a Barselona 5-1.

19.50 - Crvena zvezda je u Barselonu otputovala oslabljena, pre svega zbog činjenice da je na put krenula bez povređenog Adama Hange, koji je ostao u Beogradu.

19.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Barselona - Crvena zvezda na portalu Informer.rs

Ko su lažni ekolozi pod komandom Sava Manojlovića: Optužuju Srbe da su genocidan narod i sprdaju se  sa "Olujom"! (VIDEO)

Ko su lažni ekolozi pod komandom Sava Manojlovića: Optužuju Srbe da su genocidan narod i sprdaju se sa "Olujom"! (VIDEO)

U Loznici se sinoć održao protest protiv kompanije Rio Tinto i Projekta "Jadar" u režiji opozicije i lažnih ekologa. Broj ljudi koji je otišao da ih podrži iznosio je "na mišiće" oko 2.000, a tako mali odziv ne treba da čudi ako se uzme u obzir da su ovaj skup organizovale osobe koje optužuju Srbe da su genocidan narod i sprdaju se sa zločinačkom akcijom "Oluja".

29.06.2024

09:39

INFORMER SPECIJAL! Šta to zna Bajden i šta krišom sprema Trampu?

Završena je prva debata između Bajdena i Trampa koji je pokazao sve Bajdenove negativne strane. Tramp je evidentno bio dominantan i odneo pobedu! Da li će Bajdenovi glasači promeniti mišljenje nakon prvog duela dva predsednička kandidata i koliko su realne šanse za Trampovu pobedu u specijalnoj emisiji govorili su Dejan Miletić, direktor Centra za proučavanje globaliacije i Ilija Kajtez, pukovnik u penziji. Tokom emisije uključivao se veliki broj drugih gostiju, kao i gledaoci Informer TV koji su rekli svoje mišljenje o ovoj temi.