20.11.2023

19:56

Zvezda bez problema! Mornar lak plen za crveno-bele u "Pioniru"!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras Mornar sa 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15) u 8. kolu regionalne ABA lige.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15)

Beograd.

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Sudije:Dragojević, Savović Hadžić,

CRVENA ZVEZDA: lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrovac, Simonović, Bolomboj, Tobi, Ilić, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Jago.

MORNAR: Starovlah, Luis, Kovačević, Miković, Voler, Komnenović, Gavrilović, Jovanović, Vranješ, Marej, Radetić, Bojkins.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Jago za Simonovića šlag za kraj, kakav alej up 95:73. Komnenović postiže koš za konačnih 95:75.  Kraj meča.

39. minut - Dalibor Ilić precizan ispod koša. Simonović promašuje za tri, pa Kuzmić hvata loptu i poentira 93:70.

38. minut - Ni Nedović ne može da pogodi. Promašuje zicer Jovanović.

37. minut - Nedović pas do Kuzmića, ali Zvezdin centra ne pogađa. I na drugoj strani Luis promašuje. Serija promašaja se nastavlja. jago promašuje za tri.

36. minut - Faul na Kuzmiću, koji je polovičan sa penala 88:69.

35. minut - Novi proćerdan napad Barana. a onda Dalibor Ilić pravi faul u napadu.

34. minut - Jovanović pogađa flouter 85:67. Ritam utakmice je opao, izgleda da i jedni i drugi jedva čekaju kraj

33. minut - Sjajna asistencija Lazarevića do Tobija 85:65.Teodosić za Lazarevića koji promašuje za tri.

32. minut - faul na Simonoviću koji je polovićan sa penala 83:62. Starovlah pogađa za Mornar 83:65.

31. minut - Tobi postiže novu trojku za +21. Na drugoj strani prvi poeni Mikovića 81:62.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Raspooložen je Tobi, pogađa nakon ofanzivnog skoka 78:60

29. minut - Pogađa Simonović novu trojku, a na drugoj strani je precizan bio Radetić – 76:60.

28. minut - Simonović ne greši sa penala, Zvezda rutinski održava prednost 73:58.

27. minut - Lazarević precizan posle polaganja, na drugoj strani Marej pogađa za Mornar 69:56.

26. minut - Tobi pogađa za tri 67:52. Nad rugoj strani ponovo poeni Gavrilovića – 67:54.

25. minut - Prazan minut za obe ekipe, Nedović je pogodio uz faul. Bio je siguran i sa linije penala. Njegov šesti uzastopni poen – 64:50.

23. minut - Vranješ siguran sa linije penala posle faula Gedraitisa, ali na drugoj strani siguran Mitrović. Pogađa i Bojkins za dva poena, pa Nedović trojku za +11 - 61:50.

22. minut - Nova asistencija za Nedovića, Bolomboj pogađa 54:44.  Aleksander Gavrilović piše nove poene, ali na drugoj strani siguran Giedraitis – 56:46.

21. minut - Prvi napad za Zvezdu u nastavku, a onda Bojkins pogađa trojku 52:44. Serija Mornara 5:0.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ilić u seriji 52:37, a onda Starovlah pravi lep roling 52:39 za rezultat poluvremena.

18. minut - Davidovac pogađa nakon prodora. A potom zakucava i Dalibor Ilić uz faul 48 :35

17. minut - Mornar se vraća 43:35, Bojkins je pogodio za dva poena. Na drugoj strani Davidovac je pogodio za tri poena, ali Vranješ odgovara.

16. minut - Zvezda održava dvocifrenu prednost Lazarević je bio polovičan sa linije penala. Na drugoj strani Dvajt Marej Džunior pogađa za dva poena 40:30.

15. minut - Voler koristi otvorene šuteve, pogodio je drugu trojku 39:28.

14. minut - Tobi pogađa uz faul, a potom bio siguran sa linije penala. Loša selekcija šuta, Davidovac pogađa uz faul i donosi nove poene sa slobodnog bacanja 39:25.

13. minut - Pogađa Kovačević za tri poena, a potom novi poeni Simonovića 34:25. Nema trojke Luisa. Simonović je zakucao na drugoj strani, pa Voler greši u odbrani. Jovanović nije ni dobacio do koša na šutu za tri.

12. minut - Tai Voler je faulirao Stefana Lazarevića, koji je pritom i ušao u koš, a Zvezdin "defanzivac" ubacuje i dodatno bacanje. Voler je zatim fauliran na šutu za tri i pogodio je sva tri bacanja 32:22

11. minut - Barani otvaraju drugu deonicu poenima, a na dugoj strani je precizan i Lazarević 31:19

10. minut - Srećno pogađa Voler. Faul Aleksa Gavrilovića, pa težak promašaj Nedovića za kraj ove četvrtine 29:15.

9. minut - Nije pogodio Rokas, ali je to popravio Simonović. Kovačević je promašio trojku, a Simonović iz kontre zakucava. Aleks Gavrilović promašuje iz teške situacije. Iz trećeg pokušaja pogađa Marko Simonović

8. minut - Voler je pogodio za tri uz faul. Precizan i sa penala 24:15.

7. minut - Kuzmić levi poluhorog i koš 20:11. Radetić promašuje, a onda Gedraitis na asistenciju Nedovića pogađa treću trojku 23:11.

6. minut - Jago će imati dva slobodna bacanja, ali posle TV tajmauta. Pogodio je samo jedno od dva, ali će ostati posed za Zvezdu.

5. minut - Bolomboj zakucava nakon ofanzivnog skoka, pa trojka Vranješa 12:9.  Nedović je odmah sasekao ovo trojkom. Nema trojke Radetića, ali je opet tu Aleks Gavrilović. Francuz postiže dva poena.

4. minut - Gedraitis sa distance i novi poen. Loš napad Barana. Bolomboj promašuje... Još jednom greše Barani, a na kraju idu poeni za Mitrovića iz brze akcije. Sam je Gavrilović i pogađa sa poludistance.

3. minut - Bojkins pogađa za dva iz kontre za Mornar. Nedović promašuje, ali ni Bojkins nije uspeo da završi na drugi obruč.

2. minut - Barani gube loptu. Sam je Rokas u ćošku, dobija pas od Nedovića i Litvanac pogađa trojku. Aleksa Gavrilović pogađa trojku.

1. minut - Sjajna akcija Zvezde za Mitrovića i prvi poeni, a na drugoj strani i Mornar stiže do koša preko Vranješa. Nema trojke za crveno-bele, a kontru Barana prekida Mitrović.

19:45 - Crveno-beli dočekuju goste iz Bara posle dve uzastopne pobede i trenutno su na skoru 6-1.

19.30 - Sa druge strane, Mornar ima samo jednu pobedu i šest poraza. Poslednji put su savladali Krku, u petoj rundi takmičenja.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Mornar na portalu Informer.rs.

Neprijatelji opkoljavaju Srbiju! Da li je u pitanju špijunaža ili terorizam?

Oko Srbije već duže vreme kruže razni špijunski dronovi. Malo - malo pa se posmatraju položaji srpske vojske. Niz incidenata dogodio se 2015. pa sve do incidenta ispred Izraelske ambasade. Mnogo je opasnosti! Da li smo bezbedni? Na ovu temu u "Info večeri" govorili su politički konsultant Vladimir Dobrosavljević, bivši obaveštajac Karlo Dulović i Željko Šajn, novinar "Politike".