01.12.2023

19:00

Efes pao za poluvreme! Nedović pogurao Zvezdu, 20 minuta crveno-belih za priču!

Košarkaši Crvene zvezde u Beogradskoj areni pobedili Efes 97:83 u utakmici 11. kola Evrolige.

CRVENA ZVEZDA - EFES 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13)

Grad: Beograd.

Dvorana: Beogradska arena.

Kapacitet: 18.386.

Sudije: Karmelo Paterniko, Karlos Kontes, Alberto Baena

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga, Mitrović, Simonović, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Jago.

EFES: Larkin, Bobua, Brajant, Klajburn, Tompson, Jildizli, Plajs, Osmani, Daum, Vilis, Žižić, Džons.

40. minut - Lazarević hvata loptu, faul na Jagu. Oba bacanja ubacuje Brazilac 93:90. Jago u solo prodoru postiže 15 poen, pa još dva bacanja za Zvezdu na kraju. Ipak, meč je zaključio trojkom Jilmaz za konačnih Crvena zvezda - Efes 97:83.

39. minut - Mitrović pogađa jedno od dva, pa onda trojka za Bubou 89:80. faul na Nedoviću koji je precizan sa penala 91:90.

38. minut - Jago za Bolomboja, kakvo zakucavanje 88:77. Greše gosti, lopta odlazi u aut, finiš meča je u toku.

37. minut - Brza kontra i lak posao za Larkina 84:77. Pogaša Bolomboj sa poludistace 86:77. Jilmaz težak šut za tri lopta izlazi iz koša i hvata je Lazarević

36. minut - Buboa pokušava iz ugla za tri, ne uspeva. Napad za Zvezdu, greši Teodosić

35. minut - Buboa je ostao sam u korneru i pogodio za tri 80:75. Mitrović se snalazi pod košem 82:75 plus dodatno bacanje, koje ipak nije pogodio. Larkin preko ruke promašuje, a Lazarević pogađa za triiiiiiii 84:75!

34. minut - Klajburn preko Gedraitisa promašuje za tri, a onda Mitroviću lopta bukvalno izlazi iz koša. Gedraitis ništa ne može da ubaci, novi promašaj.

33. minut - Efes je prokockao još jedan napad, a onda Teodosićeva magičlna asistencija do Tobija i najveća razlika crveno-belih 78:70. Faul na Larkinu, oba puta precizan 78:72. Mitrović promašuje, ali Teodosić na ofanzivnom skoku 80:72.

32. minut - Nema trojke Lazića, ali Tobi zakucava 76:70.

31. minut - Džons greši, Nejpir na drugi obruč 74:70. Jilmaz promašuje za tri, Gedraitis hvata, Nejpir za tri, ne pogaša, ali Davidovac hvata loptu. Ponovo nejpir ne pogađa posle solo prodora

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nejpir promašuje, ali greška Džonsa u koracima, sreća za Zvezdu. Greše i gosti, Nejpir još jedanput za tri, ništa. Crvena zvezda - Efes 72:70  posle treće četvrtine.

29. minut - Jilmaz za tri. Važna trojka za Efes 71:68. Faul na Teodosiću. I on je polovićan, prvo promašio, drugo pogodio 72:68. Džons na drugi obruč 72:70.

28. minut - Lična na Tompsonu koji pogaša sa penala 70:65. Nedović promašuje, ali Tobi se izborio za faul ispod koša. Polovičan je sa penala 71:65.

27. minut - Klajburn pogađa, a Nedović pleše po terenu 70:63. Nova greška Efesa, Jago je naterao Klajburna da vrati loptu preko pola. Nedović sad ne pogađa za tri

26. minut - Sada Efes u kontraritmu, a Nedović uništava goste. Još jedna trojka za 68:61. Zvezdin bek je postigao 12 poena.

25. minut - Nedović sada promašuje, ali imaće dva bacanja Bolomboj. Pogađa oba penala centar Zvezde 60:61. Klajburn greši i baca loptu u aut. Nediović beži Larkinu i poentira uz faul! Vodi Zvezda 63:61. Greše Turci, Jago pogađa 65:61.

24. minut - Pravi odgovor na sudijske greške Nedović za triiiiii 55:57, pa Larkin pogađa uz zvižduke, ali ne staje Nedović, nova trojka 58:59. Džons sada uspeva da poentira 58:61.

23. minut - Faul na Larkinu pri pokušaju za tri. Precizan je sva tri puta 52:55. Bolomboj dobija udarac u lice i nema faula. Klajburn preko Nedovića pogađa za dva 52:57.

22. minut - Gube loptu gosti, a onda Jago pogađa za triiiiii! 48:51. Osmani gubi loptu, a to kažnjava Mitrović 50:51.

21. minut - Zvezda ne koristi prvi napad u nastavku, pa poentiraju prvo Larkin, a onda na drugoj strani Mitrović 45:51.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Bolomboj ne uspava da pogodi za dva, greši Klajburn. Teodosić za triiiii preko ruke 43:49 tri i kusur sekundi pre kraja poluvremena. Za to vreme Džons pravi faul u napadu. Minijatura Teosića i Nedovića, koju Zvezdin bek ipak ne pogađa. Na kraju poluvremena 43:49, najveći Zvezdin problem su izgubljene lopte.

19. minut - Nedović se otvorio i uspeo da poentira 40:44. Džoins se izborio za loptu, a Daum poentirao 40:46. Faul u napadu Mitrovića, pa Bobua za tri. Efes na plus 9 40:49.

18. minut - Gedraitis preko ruke ne pogađa, faul na Klajburnu.

17. minut - Mitrović poentira, Džan traži čelendž, jer su sudije "svirale" silaznu putanju. I čelendž je priznao poene 38:37. Kako gađa Daum. Tri poena 38:40. Nejpir direktno u aut. Novi poeni za Dauma

16. minut - Larkin za tri, pa Mitrović 36:35. Faul Teodosića na Larkinu. Siguran larkin sa penala 36:37.

15. minut - Daum je precizan za tri 30:32, pa pogađa Bolomboj. Ne koriste napad košarkaši Efesa, a Nejpir poentira posle brze kontre 34:32.

14. minut - Davidovac ne pogađa, Klajburn precizan posle kontre 27:29. Nedović gubi loptu, Klajburn dovodi turski klub u vođstvo 27:29. Zvezda ima sedam izgubljenih lopti. Klajburn preko Mitrovića, nema koša. Na drugoj strani Bolomboj će imati dva slobodna bacanja. Pogađa Zvezdin centar prvo, a posle drugog Mitrović je ugurao loptu u koš 30:29.

13. minut - Džons polovičan sa penala 29:24. Teodosićevo dodavanje je presečeno, Klajburn promašuje za tri. Davidovac odgovara promašajem. Tompson pogađa preko Tobija, koji prtavi i faul. Pogađa Tompson i dodatno bacanje 27:27.

12. minut - Davidovac faulira Klajburna. Presecaju napad crveno-beli, faul Džonsa. Tobi za Davidovca koji poentira 27:23.

11. minut - Teodosić za Tobija kome ispada lopta, teažak šut pogađa Klajburn 22:23, Teodosić za triiii 25:23.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Larkin za tri 22:21, a u finišu prve deonice u igru ulazi Branko Lazić uz ovacije sa tribina. Kraj prve četvrtina

9. minut - Luka Mitrović za dva 19:18, pa trojka Nejpira 22:18.

8. minut - Poluhorog Bolomboja, nipšta... nema koša. Pogađa Bobua. Luka Mitrović za dva 19:18, pa trojka Nejpira 22:18.

7. minut - Nedović promašuje, lopta kod Gogue. Težak šut promašuje Bobua, pa Nedović za Gedraitisa 14:14. Džons pogađa uz faul...

6. minut - Jago promašio za tri, hvata loptu Klajburn, ali Buboa promašuje ono što obično pogađa. Mitrović ne uspeva da pogodi. Klajburn pogađa iz drugog pokušaja 12:14.

5. minut - Mitrović brutalno zakucava 12:9. Klajburn promašuje, dobra odbrana Mitrovića, ali Jago gubi loptu, trojka za Klajburna 12:12.

4. minut - Gedraitis ne može ništa da pogodi, ali dobro reaguje u defanzivi, Gedraitis promašuje, pa Bolmboj pogađa 10:7.

3. minut - Nesporazum Bobue i Džonsa, lopta je za Zvezdu. Jago sa osam metara trojkaaaaaaaaa - 8:4. Odgovara Larkin istom merom 8:7

2. minut - Klajburn za Tompsona, alej up 2:4. Greše crveno-beli, ali ni Klajburn nije uspeo da pogodi. Nemanja Nedović za triiiiii 5:4.

1. minut - Prvi napad za Efes, Bobua promašuje za tri, ali se ispravlja u nastavku akcije i pogađa za dva 0:2. Mitrović posle ofanzivnog skoka izjednačuje 2:2.

19.40 - I Efes će imati podršku Areni. Na tribinama je oko dvadesetak turskih navijača.

19.25 - Trener Efesa, Erdem Džan, izneo je svoja očekivanja pred gostovanje ekipi Crvene zvezde u okviru 11. kola Evrolige.

- Crvena zvezda je veoma efikasan tim na domaćem terenu, očekuje nas bez sumnje i izazovna atmosfera. Svesni smo da je reč o utakmici u kojoj moramo da igramo čvrstu odbranu do poslednje sekunde. Potrebno je dobro deliti loptu i biti svestan težine meča.

19.15 - Trener crveno-belih Janis Sferopulos pred utakmicu sa Efesom u Evroligi rekao je da ekipa želi da napreduje i igra bolje, posebno jer je elitno takmičenje kao maraton.

- Oni imaju veoma iskusne igrače i za mene to što imaju nekoliko odsutnih košarkaša zbog povreda neće promeniti način na koji pripremamo utakmicu.Znaju vrlo dobro kako se igra na vrhunskom nivou i zato moramo da budemo koncentrisani, pogotovo u odbrani, jer imaju igrače koji su veoma aktivni i "mogu da te ubiju". Sa druge stane, ofanzivno moramo da igramo pametno.

19.05 - Poznati su i sastavi oba tima:

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Efes na portalu Informer.rs.

INFORMER SPECIJAL! Šta to zna Bajden i šta krišom sprema Trampu?

Završena je prva debata između Bajdena i Trampa koji je pokazao sve Bajdenove negativne strane. Tramp je evidentno bio dominantan i odneo pobedu! Da li će Bajdenovi glasači promeniti mišljenje nakon prvog duela dva predsednička kandidata i koliko su realne šanse za Trampovu pobedu u specijalnoj emisiji govorili su Dejan Miletić, direktor Centra za proučavanje globaliacije i Ilija Kajtez, pukovnik u penziji. Tokom emisije uključivao se veliki broj drugih gostiju, kao i gledaoci Informer TV koji su rekli svoje mišljenje o ovoj temi.