13.12.2023

17:36

Gotova evropska avantura! Zvezda upisala još jedan poraz

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 3:2 na "Marakani" u meču poslednjeg kola Lige šampiona

Crvena zvezda-Mančester siti 2:3

Strelci: Hvang(75) Katai (90)- Hamilton (19), Bob (62) Filips (85)

Grad: Beograd

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Alijar Agajev

Žuti kartoni: Spajić (45), Mijailović (65) Điga (83)- Filips(53)

Crveni kartoni:

Crvena zvezda (3-4-1-2): Glazer – Điga, Spajić, Dragović – Nedeljković/Od 77. Kabić), Mijailović, Kanga(Od 57. Katai), Olanjinka(Od 57. Lučić) – Hvang – Bukari, Ndijaje(Od 57. Mijatović)

Trener: Barak Bahar

Mančester Siti (4-3-3): Ortega – Riko Luis, Stons(Od 86 Ake), Akanđi, Gomes – Filips, Mateus Nunes(Od 82. Bernando Silva), Kovačić(Od 74 Susoho) – Bob, Hamilton, Griliš (Od 46. Foden).

Trener: Pep Gvardiola

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Aleksandar Katai smanjuje prednost Sitija

89. minut - Pokušao je iz šesnaesterca Bukari, ali samo korner za crveno-bele

88. minut - Ponovo ogrmona šansa za Mijatovića i ponovo stativa, a zatim je sudija signlazirao da je bio ofsajd u pitanju

85. minut - Odgovornosti se prihvatio Filips koji je matirao Glazera i povećao prednost Sitija.

83. minut - Điga je napravio prekršaj u šesnaestercu, Agajev je odmah pokazao ka beloj tački, a Zvezdim defanzivac je dobio žuti karton.

78. minut  - Imao je Vladimir Lučić veliku šansu, ipak zapetljao se u svojim driblinzima u šesnaestercu Mančester sitija.

75. minut - Konačno pogodak Crvene zvezde! Hvang je iskoristio šansu i probušio mrežu Mančester sitija.  Odličan dupli pas sa Bukarijem je imao reprezentativac Južne Koreje, a zatim je matirao Ortegu

69. minut - Nova velika prilika za Crvenu zvezdu! Primio je loptu Mijatović u šesnaestercu, zatim je uputio šut, ipak pogodio je samo stativu

67. minut - Pokušao je Jovan Mijatović iz velike daljine, ipak lopta je otišla pored gola

62. minut - Siti je duplirao prednost! Iskoristio je Oskar Bob prazan prostor i matirao Glazera.

57. minut - Trostruku zamenu je napravio Barak Bahar. Na terenu su Lučić, Katai i Mijatović, igru su napustili Ndijaje, Olanjinka i Kanga.

50. minut - Ozbiljna šansa za Crvenu zvezdu! Bukari je prošao pored Stonsa, odlično prosledio loptu do Ndijajea koj je pokušao volejom ali Ortega je to odbranio u stilu rukomentnog golmana, pokušao je potom i Kanga, ali nije imao uspeha

49. minut - Uputio je Bob loptu u šesnaesterac, ali nije se baš najbolje snašao Nunes

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Fil Foden je zamenio Džeka Griliša u taboru Mančester sitija

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minut - Prvi Zvezdin šut u okvir gola i prva odbrana Ortege. Pokušao Olanjinka iz ugla, ali bez uspeha.

37. minut - Nunes je imao veliku šansu, odlučio je da pošalje loptu ka Hamiltonu, ipak pas je bio previše brz.

32. minut - Ponovo je zapretio Hamilton! Srećom po Zvezdu, lopta je završila pored gola

29. minut - Ponovo je Kanga sa boka pokušao da uposli Osmana Bukarija, lopta je ušla u šesnaesterac, ali nije došla do  reprezentativca Gane

27. minut - Napravio je fantastičan lažnjak Kosta Nedeljković, proklizao je bukvalno Džek Griliš, zatim je uputio šut, ali preko gola.

19. minut - Vodi Mančester siti! Hamilton je primio loptu na desnoj strani, prevario je Dragovića, a potom je bio precizan protiv Glazera.

16. minut - Prva ozbiljna šansa za Zvezdu! Posla je Kanga loptu ka Bukariju, ali reagovao je Ortega i lopta je otišla u aut.

12. minut - Džek Griliš se požalio na povredu, doktorski tim je morao da reaguje,  a Fil Foden je počeo da se zagreva, ipak Griliš je još uvek na terenu.

9. minut - Pokušali su Hamilton i Nunjes da kreiraju šansu, ipak nije bilo veće opasnosti po gol Crvene zvezde.

4. minut - Prva šansa za Mančester siti! Griliš je probao po levom boku, ubacio je loptu u šesnaesterac, ali reagovao je dobro Aleksandar Dragović.

1. minut - Utakmica je počela

18.40 - Fanstastična koreografija "delija"

18.21 -  Legendarni golgeter Crvene zvezde Dule Savić je stigao na "Marakanu"