13.12.2023

21:00

Ocene: Hvang klasa, šteta za Mijatovića, ali Glazer... Golman Zvezde bez ijedne odbrane!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Mančester Sitija rezultatom 3:2 (1:0) u meču poslednjeg, šestog kola grupe G Lige šampiona.

Golove za crveno-bele postigli su In Beom Hvang u 76. i Aleksandar Katai u 91. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Mika Hamilton u 19, Oskar Bob u 62. i Kalvin Filips u 85. minutu iz penala.

Isprsili su se crveno-beli pred evropskim šampionom, a Inbeom Hvang još jedanput pokazao da je klasa od igrača, a sve je krunisao i golom za svoj tim.

Ono što bode oči je podatak da golman srpskog šampiona Omri Glazer nije odbranio nijedan šut Sitijevaca.

Điga je odigrao lošu utakmicu, još jedanput je Barak Bahar dao šansu Mijatoviću, Nedeljkoviću i Lučiću, koji su još jedanput opravdali poverenje.

Utisak večeri je i gol Aleksandra Kataija. Zvezdin Magiko uššao je u igru u b57. minutu, a u finišu meča zatresao mrežu Sitija.

OCENE:

OMRI GLAZER (5,5) - Sigurno se pitate da li je mogao nešto više kod prvog gola? Realno, teško. Hamilton je loptu poslao pod prečku, tako da najgore ipak nije mogao da spreči. U prvom delu skoro da nije ni imao posla. Kod drugog već, možda... ali Oskar Bob je bio hirurški precizan i plasirao loptu u mrežu. Treći gol penal... Ipak, piše se da je primio tri komada, ali ono što posebno upada u oči je da ove večeri izraelski golman nije imao nijednu odbranu!

KOSTA NEDELJKOVIĆ (6.5) -  Trudio se Zvezdin omladinac, pokrivao desnu stranu, našao se čak i u šansi posle dodavanja Ndijajea. Korektno odigrao prvih 45 minuta, s obzirom na ime rivala. U drugom poluvremenu ga je stigao umor i nije to bio onaj momak iz prvih 45 minuta. Ipak, meč protiv šampiona Evrope biće mu neprocenjivo iskustvo.

NASER ĐIGA (5.5) - S obzirom na to da je ispred sebe imao Džeka Griliša, defanzivac crveno-belih odigrao je odlično prvo poluvreme. Bez grešaka, ono što se od njega tražilo, to je i odradio. U drugom poluvremenu "muvao" se oko Glazera kod primljenog drugog gola, bio sa Kabićem u duelu sa Hamiltonom kod dosuđenog penala. Pao u drugom poluvremenu. Posebno ga je pokopao duel sa Kabićem kod penala za Siti.

UROŠ SPAJIĆ (6.5) - On je na leđima nosio najisturenijeg Sitijevca Boba, koji se nije ni video u prvom poluvremenu. Defanzivac crveno-belih u narednim utakmicama trebalo bi da bude neprelazni bedem u ekipi Baraha Bahara

ALEKSANDAR DRAGOVIĆ (6) - Dobra reakcija na startu otklonio opasnost kod centaršuta Griliša. Ipak kod gola Hamilton je prevario kapitena crveno-belih i poslao loptu pod prečku. Kao i u nekim ranijim utakmicama, od kapitedna crveno-belih se uvek očekuje više, pa makar sa druge strane stajao i Mančestrer Siti.

GELOR KANGA  (6) - Odlično povukao jedan napad u 30. minutu, izbacio Bukarija, koji je centrirao, ali lopta nije stigla do Ndijajea i Olanjinke. Zagrejao dlanove golmana Ortege na početku drugog poluvremena. Čuvar mreže Sitija je loptu morao da izbije u korner. Podsetio je "bombom" na one slavne golove protiv Sparte i Krasnodara, samo što ovog puta lopta nije završila u mreži. Meč je završio na klupi.

SRĐAN MIJAILOVIĆ (6) - Igrao na njegovoj poziciji zadnjeg veznog u prvom delu bio za nijansu bolji nego na prethodnim uztakmicama na kojima je pokrivao poziciju desnog beka. Upravo sde u prvom delu jedanput i našao na istom mestu, kada je pored njega Kovačić uputio odličan centaršut. Nunješ ga izlomio... U nastavku dobro krenuo udacem sa distance, ali šutirao je pravo u golmana Sitija.

INBEOM HVANG (7) - Nesumnjivo vrhunski igrač sa tehnikom od koje boli glava, nedostajao je samo završni pas. Ponovo ga je bilo svuda, trčao je, bio marfljiv kao mrav. Ipak to strpljenje i upornost isplagtilo mu se u 76. minutu kada je matirao golmana evropskog šampiona. Nema šta vidi se klasa.

OSMAN BUKARI (6.5) - Zvezdin "Brzi Gonzales" imao je i boljih izdanja što se tiče prvih 45 minuta. Nije bilo njegovih sprintedva, znate ono kad povuče loptu i zalaufa se 200 na sat. Nije on to zaboravio. Potvrda je stigla odmah na početku drugog poluvremena kada je u trku promešao "građane" centrirao, a Ndijaje nije uspeo da se upiše u strelce.

ŠERIF NDIJAJE (6) - Sredinom prvog poluvremena učestvovao u odličnoj šansi u šesnaestercu domaćih, mangupski prosledio loptu do nedeljkovića koji je plasirao loptu preko gola. Neuporedfivo bolji nego u prethodnim duelima. Ovog ptuta se trudio i da proigrava saigrače. Posle asistencije Nededljkoviću, usledila je još jedna Bukariju, koji nije dobro prihvatio loptu. U drugom poluvremenu imao odličnu šansu kada je volej udarcem šutirao, a Ortega sprečio gol jednom rukom. Bahar ga je izveo iz igre pola sata pre kraja i uveo Mijatovića.

PITER OLANJINKA (5,5) -  Šut u Ortegu iskosa pošto je Hvang iščačkao jednu loptu,  malo za poluvreme. Ni početkom drugog dela Olanjinka nije uradio ništa vredno pomena pa je umesto njega na teren ušao mladi Lučić.

IZMENE:

od 57. ALEKSANDAR KATAI (7) -  El Magiko je ušao umesto Kange, ali nije to bilo izdanje Zvezdinog maestra kakva se pamte iz nekih ne tako davnih vremena. Verovatno je i neigranje učinilo svoje. Ipak, u nadoknadi vremena Katai je postigao gol i ublažio poraz srpskog šampiona.

od 57. VLADIMIR LUČIĆ (6) - Ušao je umesto Olanjinke i drmao odbranu Sitijevaca. U nekoliko navrata lomio ih je svojim karakterističnim driblinzima, ali je jedanput i preterao, završio na zemlji, a lopta u gol autu. Oprošteno mu je. On je Zvezdina budućnost..

od 57. JOVAN MIJATOVIĆ (6.5) - Ušao je još jedan Zvezdin omladinac umesto Ndijajea i razdrmao napad crveno-belih. Prvo je probao sa nekih dvadeset metara, a našao se i u odličnoj šansi kada nije imao sreće. Lopta je okrznula stativu i otišla u gol aut.

od 65. MILAN RODIĆ (6) - Zamenio je Uroša Spajića u defanzivi. Levi bek crveno-belih u narednih dvadeset i kusur minuta odigrao je prosečnu partiju. Mnogo će Zvezdi biti potrebniji u predstojećem večitom derbiju nego večeras.

od 78. UROŠ KABIĆ (-) - Ušao je umesto Nedeljkovića. To je bio debi fudbalera koji je letos došao iz Vojvodine. Malo vremena na terenu da bi bio ocenjen, iako je učestvovao sa Đigom kod penala za Siti.

Srbija će ostati razjedinjena dokle god ne definiše šta je njen nacionalni interes! Vučićeva politika vratila je nacionalno dostojanstvo i zato izaziva jake otpore!

Despot Stefan Lazarević govorio je da će ljubav sve pobediti. U emisiji "Info veče" govorilo se o nečemu sasvim suprotnom, o mržnji. Mi u našoj zemlji mnogo gradimo, ali smo zanemarili najvažniji hram, a to je čovek. Mržnjom su se bavili umni ljudi kao što su Niče i Dučić, kao i sveti otac Justin Popović koji je rekao da je mržnja smrt duše. Na ovu temu govorili su ministar unutrašnje i spoljne politike Tomislav Momirović i prof. dr Dragoslav Slojević sa Fakulteta organizacionih nauka.

30.06.2024

22:24

Cela Evropa strahuje od migranata ekstremista! Srbija među poslednjima na listi ugroženosti od terorizma!

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Branko Nadoveza sa Instituta za noviju istoriju i stručnjak za bezbednost Gordana Mišev.

30.06.2024

20:42

Islamska zajednica strogo osudila čin vehabije! Tamo gde je verujući čovek, nema terorizma! (VIDEO)

Juče je izvršen teroristički napad u Beogradu kada je vehabista iz samostrela upucao pripadnika žandarmerije ispred Izraelske ambasade. Poznato je da je napadač ovom prilikom preminuo, dok je pripadnik žandarmerije operisan i nalazi se van životne opasnosti. Na ovu temu "Otvorenom studiju" Informer televizije govorili su Veljko Jovanović, član SNS-a, Radiša Roksić, biviši načelnik BIA, a uživo u program javio se i Rašed Ef Plojević zamenik predsednika Ešihata Islamske zajednice u Srbiji.