19.12.2023

18:05

KRAJ: Ubedljiv poraz Zvezde od Reala!

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zveze poraženi su od madridskog Reala u 15. kolu Evrolige sa 72:58.

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID   58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11)

Grad: Beograd

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Emir Mogulkoč, Tomaš Travicki, Serhio Silva

Crvena zvezda: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Kuzmić, Dos Santos

Real Madrid: Kozer, Fernandez, Abalde, Kampaco, Hezonja, Alosen, Rodrigez, Dek, Poarije, Tavares, Ljulj, Jabusele, Musa, Ndijaje

Četvrta četvrtina:

Kraj! Pobeda Real Madrida protiv Zvezde 72:58.

40. minut - Trojka Dejana Davidvca, ali slaba vajda - 58:72!

38. minut - Menja Janis Sferopulos u finišu meča, deluje da Grk odmara ekipu za meč sa Makabijem - 53:72.

37. minut - Raspucao se Hezonja u finišu, vezuje sedam poena hrvatski reprezentativac i stavlja tačku na meč - 53:70!

35. minut - Teodosić seče seriju Reala, ali na drugoj strani još dva poena za Hezonju - 50-66!

34. minut - Čini se da Hezonja novom trojkom stavlja tačku na meč...

33. minut - Polovičan učinak Luke Mitrovića sa linije penala - 48:61.

32. minut - Serija promašaja na obe strane, ipak, imaće Crvena zvezda napad da dodatno smanji zaostatak - 47:61.

31. minut - Nemanja Nedović pogađa na startu poslednjeg perioda, raspalila se i atmosfera u "ArenI" nakon njegovih poena - 47:61.

Treća četvrtina:

30. minut - Smanjuje prednost Luka Mitrović u finišu treće četvrtine, deluje da je kasno za povratak crveno-belih - 45:61!

29. minut - Još jedna trojka Marija Hezonje, mora da reaguje tajm-autom Janis Sferopulos - 43:61!

28. minut - Pogađa Eli Ndijaje pod košem, Real ima maksimalnih +17 pred kraj trećeg perioda - 41:58.

27. minut - Deluje da Madriđani u ovim momentima lome pitanje pobednika, nova trojka ovoga puta pogađa Džanan Musa - 41:56.

26. minut - Slabi minuti na obe strane, nekoliko minuta nije bilo poena, a onda seriju prekida Luka Mitrović sa linije penala - 41:53.

24. minut - Ništa ne ide od ruke crveno-belima u ovim momentima, Mario Hezonja postiže slobodno bacanje, a onda nakon ofanzivnog skoka pogađa za tri poena - 39:53.

23. minut - Dobra odbrana crveno-belih i laki poeni za Adama Hangu u kontri, uspeva Zvezda da istopi prednost gostiju - 39:49.

22. minut - LAZIIIIIIIIIIIIĆ! Veoma bitna trojka za kapitena Crvene zvezde koji seče seriju gostiju - 37:49.

21. minut - Dobar početak Reala u drugoj četvrtini, poentira Hezonja, potom greška crveno-belih i laki poeni za Eda Tavaresa - 34:49.

Druga četvrtina:

20. minut - Poeni za Marija Hezonju na jednoj strani, na drugoj sa linije penala precizan je Miloš Teodosić - 34:45.

19. minut - Serija grešaka na obe strane, ne uspeva Zvezda da umanji prenodnost Madriđana u "Areni" - 33:45.

18. minut - Real Madrid ima deset poena prednosti, još jedan tajm-aut za Sferopulosa - 33:43.

17. minut - Revolveraški obračun Ćaća Rodrigeza i Miloša Teodosića, ne uspeva Zvezda da se odbrani već neko vreme - 33:41!

16. minut - Dobra reakcija Zvezde nakon tajm-auta i laki poeni koje upisuje Miloš Teodosić, ali odbrane je ozbiljan problem... Nova trojka, sada je precizan Serhio Rodrigez - 30:38.

15. minut - Serija Serhija Ljulja koji ubacuje četiri poena i tera Sferopulosa da iskoristi tajm-aut - 28:35!

15. minut - Dobra rola Marka Simonovića na obe strane terena, ali ogroman problem pod košem Zvezde... Ne uspeva Tobi da izađe na kraj sa Poarijeom, Francuz upisuje još lakih poena - 28:31!

14. minut - Vraća Teodosić Zvezdu u rezultatski egal, povukao je kontru i iznudio faul, a potom bio siguran sa linije penala. Ipak, na drugoj strani puca odbrana crveno-belih, nova trojka za Real koju pogađa Mario Hezonja - 26:29.

13. minut - Pomogao je sada Marko Simonović Tobiju i kao nagrada stižu laki poeni na drugoj strani nakon promašaja Miloša Teodosića - 24:26.

12. minut - Daleko bolja igra Reala na startu druge četvrtine, koriste slabu igru Tobija u odbrani i preko Poarijea dolaze prvi put do četiri poena prednosti - 22:26.

11. minut - Laki poeni za Valentina Poarijea pod košem Zvezde, ali istom merom uzvraća Miloš Teodosić - 22:22.

Prva četvrtina:

10. minut - Nerešeno je nakon prve četvrtine, Luka Mitrović vraća egal u meč poenima sa linije penala - 20:20!

10. minut - Nikako crveno-beli ne uspevaju da zaustave Tavaresa koji vezuje šest poena, ali njegovu seriju prekida na drugoj strani Majk Tobi - 18:20!

9. minut - Vratio se Real potpuno u meč, siguran pod košem bio je Edi Tavares, a potom nova napadačka greška crveno-belih i gosti vode - 16:18!

8. minut - Šteta, mogla je Zvezda da odgovori novom serijom, ali ne uspeva Nedović za tri poena. Stiže ekspresna kazna i prvi poeni za Ljulja - 16:14!

8. minut - Uspeva Zvezda da odreaguje dobrom odbranom, a na drugoj strani Nemanja Nedović dolazi do dva slobodna bacanja. Siguran je srpski reprezentativac sa linije penala - 16:11!

7. minut - Raspoložen je na drugoj strani Ndijaje i njegova druga trojka u "Areni", Real ekspresno dolazi na posed zaostatka - 14:11. Neće crveno-beli večeras imati pravo na "prazne minute"...

7. minut - Sada slabija sekvenca u igri Crvene zvezde, izgubljena lopta, a potom je domaćinu istekao napad. Koristi to Jabusele i upisuje se u strelce - 14:8.

6. minut - Rafalna paljba Adama Hange! Druga trojka za Mađara koji igra bez greške na startu utakmice, reaguje tajm-autom trener Madriđana Ćus Martin - 14:6!

5. minut - Nova trojka za Real, precizan je Fakundo Kampaco koji seče seriju Crvene zvezde, na drugoj strani loptu gubi Džoel Bolomboj - 11:6.

4. minut - Simultanka Luke Mitrovića na startu meča, ponovo je centar Zvezde bio strljiv i pogodio pod košem - 11:3.

4. minut - Evo ih prvi poeni za Madriđane, pogodio je Ndijaje za tri poena, na drugoj strani vrada raspoloženi Adam Hanga - 9:3!

3. minut - Nastavlja se niz crveno-belih, Luka Mitrović pogađa sa poludistance, prethodila je još jedna dobra defanzivna reakcija domaćeg sastava - 7:0. Sjajna atmosfera i na tribinama...

2. minut - HANGAAA! Izvanredan početak Zvezde, uspeva Adam Hanga da se nagradi nakon ofanzivnog skoka i pogađa za tri poena - 5:0.

1. minut - Iskupio se Mitrović i ukrao loptu, a potom u kontri pronašao Branka Lazića koji donosi uvodnu prednost Zvezdi, potom nova dobra odbrana crveno-belih - 2:0.

1. minut - Počela je utakmica, prvi napad na meču za crveno-bele, ali pod košem ne uspeva da pogodi Luka Mitrović.

18:12 - Na zagrevanje je izšao bivši košarkaš Crvene zvezde Fakundo Kampaco kog su navijači dočekali sa ovacijama.

18:05 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 15. kola Evrolige između Crvene zvezde i Real Madrida. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

Hitno! Ruska grupa "Sever" došla na 20 km od Harkova!

Ruska vojska napala je selo Glubokoe u Harkovskoj oblasti, na manje od 23 kilometra od severnog predgrađa Harkova., a rusko ministarstvo odbrane objavilo je spisak naselja koje je u ovoj oblasti za kratk ovreme zauzela grupa Sever.