02.01.2024

17:18

Kraj: Crvena zvezda savladala Fenerbahče!

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su istanbulskom Fenerbahčeu u oviru 18. kola Evrolige.

Biće ovo sjajna prilika da crveno-beli pobedom otvore novu godinu i dobiju "vetar u leđa" pred derbi sa Partizanom u četvrtak.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 76:85 (26:18, 9:16, 22:23)

Dvorana: Ulker sport

Grad: Istanbul

Sudije: Emilio Pere, Jakub Zamojski, Maksim Buber

FENERBAHČE: Vilbekin,Biberović, Gudurić, Hejs Dejvis, Motli, Papajanis, Šanli, Dorsi, Madar, Kalates, Hazer.

Trener: Šarunas Jasikevičijus

C. ZVEZDA:  Tobi, Topić, Teodosić, Dos Santos, Gedraitis, Nedović, Bolomboj, Lazić, Davidovac, Hanga, Gilespi, Ilić.

Trener: Janis Sferopulos

KRAJ UTAKMICE

Četvrta četvrtina:

Ulazi se u penal završnicu. Pogodio je Vilbekin dugu trojku, a priliku za nova dva poena imaće Nedović.

Pogodio je za tri poena Šanli, pa je Sferopulos zatražio tajmaut kako ne bi dozvolio opuštanje.

Polovičan je HAnga sa linije slobodnih bacanja, sa druge strane Hejs Dejvis dobro reaguje i poentira. Gedraitis je uhvatio još jedan skok u napadu, ali je načinio faul u napadu dok je pokušavao da se oslobodi lopte.

40. minut - Još jedan otvoren šut promašuje Fener i čini se da je Zvezda ostvarila 7. trijumf u Evroligi!

39. minut - Mnogo sreće za Crvenu zvezdu! Promašio je Skoti Vilbekin potpuno promašen šut za tri.

38. minut - TEODOSIIIIĆ! Kada treba tu je Miloš! Prva njegova trojka, ali u kakvom trenutku!

Možda ključni trenutak! Pravi Motli faul u napadu i završava utakmicu sa pet prekršaja!

37. minut - Prekida lošu seriju svog tima Nik Kalates dobrim prodorom.

Pravi faul u napadu Džonatan Motli što je njegov četvrti prekršaj!

36. minut - Kakva igra Gedraitisa! Podseća Litvanac na sjajnu utakmicu protiv Baskonije večerašnjim izdanjem.

35. minut - Ne posustaje gvozdena odbrana Crvene zvezde. Sa mnogo muke Fenerbahče dolazi do šuteva.

Nedović! Ponovo je selekcija šuta bila diskutabilna, ali je pogodio bek Crvene zvezde.

34. minut - Iznudio je prekršaj Najdžel Hejs Dejvis i uspeo da pogodi oba slobodna bacanja.

33. minut - Stao je potpuno napad Fenerbahčea. Nažalost, loše rešenje Nedovića u napadu i imaće priliku domaćin da smanji prednost.

Pogodio je Gudurić za tri i tako smanio na -1! Branko kapiten uzvraća trojkom!

32. minut - Nastavlja se napadačka rapsodija Zvezde! Branko Lazić za 11:0 seriju gostiju!

31. minut - IDE ZVEZDA PO VOĐSTVO! Pogodio je Jago za tri poena u jako važnim momentima!

Treća četvrtina:

Ponovo će šuter iz Litvanije imati dva slobodna bacanja i tako priliku da četvrtu četvrtinu crveno-beli započnu pri izjednačenom rezultatu!

30. minut - Blokada Tobija lansirala je napad Zvezde, ali nije se došlo do poena. Borbeni Gedraitis nagrađen za ofanzivni skok sa dva slobodna bacanja

29. minut - Nakon što je razigrao saigrače, sada i poentira Teodosić!

Maestro Teodosić! Kakva asistencija i rekord karijere ubacuje Bolomboj! 20 poena za igrača Crvene zvezde.

28. minut - Evo trojke! Odlično reaguje Lazić na dodavanje Teodosića i pogađa za tri poena!

27. minut - Plodonosno sarađuju Teodosić i Bolomboj, a nove poene upisuje nekadašnji centar CSKA i Olimpijakosa.

26. minut - Dobre odbrane na obe strane i čitav minut je protekao bez poena iz igre. Polovičan sa linije slobodnih bacanja bio je Motli.

Pogodio je i Hanga za tri i tako smanjio prednost na osam razlike.

25. minut - Prekida lošu seriju Topić maestralnim pogotkom na drugi obruč, ali je Hejs Dejvis pogodio trojku.

24. minut - Još jednom pogađa Skoti Vilbekin za tri poena i primorava Sferopulosa da zatraži tajmaut.

23. minut - Nije pogodio Hejs Dejvis, ali je sjajno ispratio Motli i vratio loptu u koš. Loš start za crveno-bele je delimično "oprala" trojka Gedraitisa.

22. minut - Dodaje trojku i Vilbekin. Odlazi Fener ovim pogocima na sedam razlike.

Ostao je sam Biberović i pogodio za tri poena.

21. minut - Odličan početak crveno-belih u drugom poluvremenu. Dobra odbrana je stvorila priliku u napadu, ali nije poentirao Topić.

Druga četvrtina:

Iskoristio je Bolomboj oba slobodna bacanja. Na drugoj strani nije uspeo Fener da poentira usled odlične odbrane Crvene zvezde. Poluvreme!

20. minut - Šteta! Bio je u prodoru Topić i bila je prilika da se izjednači, ali dobru odbranu odigrao je Papajanis. Kažnjava to Hejs Dejvis, to mu je deveti poen.

19. minut - SJAJNO! Ponovo poentira Hanga i kompletira seriju od 7:0 u korist gostiju. Mora da reaguje Jasikevičijus minutom odmora.

Topiiić! Evo prvih poena mladog košarkaša u elitnom takmičenju!

18. minut - Napokon poeni nekoga iz Zvezde! Iskusno je probio Adam Hanga i uspeo da poentira.

17. minut - Još uvek nema doprinosa od igrača Zvezde koji se ne zovu Bolomboj ili Gedraitis. Centar Zvezde će opet na liniju slobodnih bacanja, gde će imati priliku da upiše 15. poen.

16. minut - Hteo je Nedović sve sam i izgubio je loptu. Na drugoj strani je ostao sam Dorsi u šutu za tri, ali je imala Crvena zvezde sreće.

15. minut - Dobar napad posle minuta odmora, ali nije pogodio potpuno otvoren šut Dejan Davidovac.

Još jednom kažnjava kašnjenje u odbrani Tajler Dorsi i postiže svoju drugu trojku. Nezadovoljan, Sferopulos traži tajmaut.

14. minut - Dobro su izašli iz tajmauta igrači Fenera. Poentirao je Sestina posle prodora, nije pogodio Tobi šut za tri poena.

13. minut - Nastavljaju igrači Zvezde da "hrane" Bolomboja loptama, a ovaj uzvraća poenima! Već 13 koševa sjajnog centra crveno-belih.

12. minut - Pogrešio je Teodosić i izgubio loptu, ali je isto uradio i Papajanis na drugoj strani. Nedović je odlično iskoristio sporijeg čuvara i uspeo da položi loptu na obruču.

11. minut - Započinju igrači Fenera drugu četvrtinu novim poenima i dižu prednost na +10!

Prva četvrtina:

Ostavljen je Dorsi sam na šutu za tri, a to su automatski poeni. Kraj prve četvrtine, vodi Fener 26:18.

10. minut - Razigrao se i Jam Madar. Slobodna bacanja su mu dala potrebno samopouzdanje pa je sada pogodio trojku. Nije uspeo da vrati Gedratitis, ali je odlično reagovao Bolomboj i vratio loptu u koš.

Nije se snašao Tobi i Crvena zvezda je izgubila loptu.

09. minut - Loš potez Gilespija. Pojačanje Zvezde je fauliralo Madara pri šutu za tri poena, a Izraelac je iskoristio sva tri slobodna bacanja.

Odlično se snalazi Rokas Gedraitis i pogađa svoj karakteristični flouter.

08. minut - Gilespi već pokazuje svoju najveću snagu. Već je Amerikanac upisao dva skoka u napadu, ali tim nije uspeo da iskoristi dodatne posede pa je rezultat ostao nepromenjen.

07. minut - Vilbekin kažnjava lošu odbranu gostiju sigurnim šutem za dva. Vratio se Fener u vođstvo - 15:14.

Precizan sa linije slobodnih bacanja bio je Teodosić. Vratio je dva poena Najdžel Hejs Dejvis. Zvezda je propustila priliku da uveća prednost, pošto je promašio Gedraitis za tri.

06. minut - Još jednom Bolomboj sjajno koristi prednost u snazi u odnosu na Motlija i poentira.

05. minut - Istom merom uzvaća Hejs Dejvis, ali niz nastavlja Gedraitis! Raspucao se Litvanac.

VOĐSTVO! Pogodio je Gedraitis za tri pa je u prednost prešla ekipa Crvene zvezde.

04. minut - Mnogo problema stvara Bolomboj visokim igračima Fenera. Ponovo je zaustavljen faulom centar Zvezde. Fantastičan pas Teodosića iskoristio je Bolomboj i maestralno "zavrnuo" na drugi obruč.

03. minut - Loš početak za crveno-bele. Poentirao je za tri poena Vilbekin i biće loše ako se sjajni Amerikanac razigra.

Ponovo je Motli dobro iskoristio pas saigrača i poentirao.

02. minut - Pokušao je Topić da postigne prve poene u Evroligi, ali je promašio šut za tri.

Uzvraća Fener preko Motlija. Izjednačeno je.

01. minut - Prvi napad pripao je gostima iz Beograda. Spuštena je lopta na Bolomboja koji je iskoristio visinsku prednost i poentirao.

PRE MEČA

17.47 - Mnoge oči biće uprte i u talentovanog Nikolu Topića koji će večeras imati priliku da debituje u elitnom takmičenju. Svoju priliku dobiće i Fredi Gilespi, kome će ovo biti prvi put da igra u Evroligi za Crvenu zvezdu, otkako je stigao iz minhenskog Bajerna.

17.45 - Priliku da se susretne sa bivšim timom imaće Marko Gudurić, koji je propustio meč u Beogradu zbog problema sa povredom.

Gudurić u crveno-belom dresu 2016.

17.30 - Fener na ovom meču neće moći računati na pomoć Matečena Birsena, dok je Luka Mitrović i dalje pod znakom pitanja za Crvenu zvezdu.

17.25 - Pogled na trenutno stanje tabele Evrolige.

Standings provided by Sofascore

Fenerbahče se trenutno nalazi u fantastičnoj seriji sa četiri ostvarene pobede u poslednjih pet mečeva. Smena Dimitrisa Itudisa i postavljanje Šarunasa Jasikevičijusa na njegovo mesto urodilo je plodom i ekipa igra kao preporođena.

Ovo će biti drugi susret između dve ekipe, pošto su već odmerili snage u prvom delu sezone i tada je slavio domaćin, Crvena zvezda 87:56. Svestan da će ovaj meč biti potpuno drugačiji je i trener Beograđana Janis Sferopulos.

Igramo protiv tima koji je promenio trenera. Rade neke stvari drugačije i čeka nas potpuno drugačija utakmica u odnosu na onu koju smo odigrali u prvom delu sezone u Beogradu. Moramo biti skoncentrisani u odbrani kako bismo zaustavili njihove glavne igrače - istakao je Grk.

Sa druge strane, Jasikevičijus je pohvalio dobro organizovanu igru Crvene zvezde.

- U Crvenoj zvezdi se tačno zna ko ima koji zadatak i oni ih ispunjavaju odlično. To je dobro složen tim sa jasnim ciljevima - poručio je Litvanac.

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika  Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)
Podkast

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)

"Slobodna Bosna" danima vodi kampanju protiv Srbije i predsednika Vučića. Ipak, najgori su domaći izdajnici koji podržavaju medije iz Bosne, ali i Crne Gore i Hrvatske; a svi imaju jedan cilj: da vide uništenu Srbiju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su član GO SNS Branislav Ivković i novinar Darko Zlojutro.

27.07.2024

17:00

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.