06.01.2024

16:00

Kraj! Cedevita Olimpija srušila umornu Zvezdu! (FOTO)

ABA liga/KK Cedevita Olimpija

Košarkaši Cedevita Olimpije pobedili su Crvenu zvezdu 96:86 u okviru 15. kola ABA lige.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA  96:86 (23:21, 26:16, 21:28, 26:21)

Grad: Ljubljana.

Dvorana: Tivoli.

Kapacitet: 7.000.

Sudije: Ilija Belošević, Sašo Petek, Luka Kardum

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart, Radović, Kobs, Glas, Blažič, Kump, Ščuka,.Matković, Horvat, Džons, Šaškov.

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Lazić, Tobi, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Jago.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kobs precizan sa penala, pa Nedović za tri 94:76. Faul Lazića na Blažiču 96:86. Ne koriste napad crveno-belih, pa Kos promašuje za tri. Kraj! Pobeda Cedevite Olimpije 96:86.

39. minut - Kobs promašuje, a onda peti poen Glasa u nizu 91:80. Sada je sve gotovo 93:83 za Olimpiju.

38. minut - Promašaj Blažiča za tri, a onda jago promašuje zicer, pa Glas za tri 89:80.

37. minut - Dragić u poslednjoj sekundi napada okrenuo Nedovića 84:78. Jago na drugoj strani ima dva bacanja. Oba puta precizan 84:80, stigao je do 23 poena. Promašaj Stjuarta, Hanga promašuje zicer. Faul Bolomboja na Kobs 86:80. Greška Bolomboja.

36. minut - Stjuart je sve promašio. lopta ide u aut, napad za Zvezdu, faul Dragića na Nedoviću. Crveno-beli na minus 4 82:78.

35. minut - Faul Gedraitisa na Dragiću. Oba penala pogađa 82:74. Dve rampe Matkovića Nedoviću, promašaj za tri na drugoj strani.

34. minut - Kobs promašuje, Tobi na skoku, fenomenalni Jago pogađa 77:74. Matković pogađa uz faul 2+1 80:74. Nedović greši, šalje loptu u aut.

33. minut - Stjuart pogađa pod faulom - 77:67. Ponovo je Cedevita na plus 10. Nedović za 77:69, krade loptu jago, Zvezda ima napad, pa Brazilac pogađa za triiiiii 77:72

32. minut - Serija Cedevite 4:0, Matković 74:65. Jago za Tobija koji zakucava 74:67.

31. minut - Zvezda na otvaranju poslednje deonice za 60 sekundi nije uspela da iskoristi tri poseda.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Promašuje Džons iz ugla, Teodosić promašuje za trim, pa onda Tobi hvata loptu i asistira Gedraitisu koji pogađa za tri 70:65.

29. minut - Minut bez poena. Propustili su dva napada i jedni i drugi. Nedović poentira 70:62.

28. minut - Kobsa za tri 66:57, ali Jago vraća trojku 66:60. Dragić nova trojka 69:60.

27. minut - Hanga za triiiiii 63:57. Novi promašaj domaćih, Gedraitis promašuje, Teodosić na zemlji, da li se povredio, nijie izgleda.

26. minut - Blažič nije bio precizan za tri, lopta za goste. Faul na Teodosiću.Pogađa oba penala 63:50. Džons pravi faul na Teodosiću. Kakva asistencija Teodosića za Tobija, koš i faul. Promašuje drugo, ali sad prekršaj na Gedraitisu - 63:54.

25. minut - Blažič odbija nalet Zvezde, trojka 61:46. Ne pogađa Gedraitis. Faul Jaga na Zoranu Dragiću.

24. minut - Blažič promašuje težak šut, promašuje Jago. Gube loptu "zmajčeki", pa faul na Nedoviću, koji je polovičan sa penala 58:46.

23. minut - Nedović odličan prodor i poeni 56:40, Stjuartu beži lopta. jago pod faulom pogađa - 56:43. Matković je nezaustavljiv, pa opet Jago 58:45.

22. minut - Blažič krade loptu Jagu, Matković poentira u kontri 53:38. Blažič za tri 56:38. Najveća prednost Ljubljančana.

21. minut - Laki poeni za Matkovića 51:37. Lazić promašuje za tri, za novi napad se izborio Bolomboj, kapiten crveno-belih će imati dva penala. Jedno je pogodio 51:38. Kobs do Glasa koji promašuje za tri.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nesportska Nedovića. Džons precizan oba puta sa linije penala 48:37, napad za domaće. Stjuart ide, ali naleće na Gilespija. Lopta za goste. Jago za tri, promašaj. Kobs je iznudio dva bacanja. Prvo kratko, drugo pogodak 49:37. Nedović promašuje za tri, kraj prvog poluvremena Cedevita Olimpija vodi 49:37.

19. minut - Gedraitis precizan sa penala 44:35. Sa minus 17, Zvezda spušta na minus 9. Matković odgovara istom merom na drugoj strani 46:35. Nedović promašuje za tri, Kobs promašuje, pa onda Lazić u kontri 46:37. Odličan pas Nedovića.

18. minut - Nedović pogađa za tri 42:28, to je njegov 12 poen. Dragić pravi ličnu grešku, Branko Lazić na liniji penala. Oba puta precizan 42:30. Kakav potez Kobsa, digao je dvoranu na noge 44:30. Jago pogađa uz faul 44:33.

17. minut - Prvi poeni Zvezde u drugoj četvrtini preko Nedovića 38:23. Nova trojka Dragića 42:25.

16. minut - Nova trojka Matkovića 36:21, Olimpija ima ozbiljnu prednost, Sferopulos tajm-aut. Faul Bolomboja u napadu. Zvezdin centar je na terenu, sa prstom je očigledno sve u redu. Faul Gedraitisa, Glas daje oba penala 38:21.

15. minut - Poen Ščuke 33:21 Zvezda više od pet minuta bez poena.

14. minut - Hanga promašuje oba bacanja, Teodosić odličan u odbrani, izgubljena lopta za domaće. Gedraitis promašuje za tri, greši Glas hvata Hanga.

13. minut - Stjuart pogađa za dva 29:21, pa Hanga promašuje za tri. Blažič je iznudio faul. Stjuart sa zadrškom o tablu, 10 poen 31:21. Teodosić promašuje, ali greše i Ljubljančani

12. minut - Gilespi gubi loptu, Dragić pogađa u kontri 27:21, dobra energija "zmajčeka", Sferopulos traži tajm-aut. Serija 7:0 domaćih za najveću prednost.

11. minut - Nema nove trojke za Dragića na startu drugog kvartala. Stjuart pogađa uz faul, ali promašuje bacanje 25:21.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Teodosić jednom rukom 20:21. Zoran Dragić za triiiii, iz driblinga 23:21. Hanga promašuje, kraj prve deonice, domaći vode 23:21.

9. minut - Teodosić za tri kratko. Džons ne pogađa, pa Teodosić greši u koracima. Stjuart pogađa težak šut 19:19. Ščuka ima dva bacanja. Prvo je promašio, drugo pogodio Olimpija vodi 20:19.

8. minut - Jago, pa Gedraitis, fenomenalna akcija Zvezde 14:19. Kobs pogađa uz faul, precizan je i sa penala 17:19.

7. minutu - Jago je precizan, pa Blažič sa penala 14:13. Ponovo Jago precizan 14:15, pa onda greška Ljubljančana, koju posle prodora koiti Brazilac 14:17.

6. minut - Tobi krade loptu, ali Zvezda ne koristi napad. Stjuart pogađa preko Gedraitisa 10:11. Nedović promašuje iznuđeni šut u poslednjoj sekundi napada, pa Matković ponovo... On je najzapaženiji košarkaš Cedevite.

5. minut - Matković promašuje za tri, ali onda se ispravlja i pogađa - 8:10. Faul na Gedraitisu, koji oba puta pogađa - 8:11.

4. minut - Faul na Nedoviću, koji je sada oba puta precizan sa penala. 5:8 Greše domaći, ali promašuje i Tobi na drugoj strani. Pogađša Gedraitis.

3. minut - Glas pogađa trojku 5:6. Lazić u prodoru, ali sjajna blokada Matkovića, lopta je za "zmajčeke".

2. minut - Blažič promašuje, pa onda i Nedović. U drugom pokušaju ponovo promašuje bek crveno-belih

1. minut - Zvezda ima prvi napad, Gedraitis pogađa trojku 0:3. Pogađaju i domaći preko Blažiča, pa Nedović opet za tri 2:6.

16.31 - Trener Crvene zvezde Joanis Sferopulos ovako je najavio meč:

- Cedevita Olimpija je ekipa koja je u vrhu ABA lige, doživeli su samo jedan poraz na svom parketu, i sa naše strane moramo biti spremni za vrlo tešku utakmicu. To znači da moramo biti spremni da i psihički, ali i fizički igramo dobru košarku na obe strane terena - rekao je grčki stručnjak.

16.15 - U prvom duelu odigranom ove sezone Zvezda je deklasirala goste iz Slovenije sa 94:51.

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog uživo meča Cedevita Olimpija - Crvena zvezda na portalu Informer.rs

"Okončajte ovo odmah!" Haos u Americi! (FOTO, VIDEO)

Veliki broj njujorških policajaca ušao je u utorak uveče na Univerzitet Kolumbija i priveo oko 50 propalestinskih demonstranata, nekoliko sati nakon što je gradonačelnik Njujorka poručio da protest studenata koji dve nedelje paralizuje tu obrazovnu instituciju "mora odmah da se okonča".