11.01.2024

18:45

Kraj: Teodosić trojkom zapečatio "manekenima" sudbinu!

profimedia

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su Armaniju u čuvenom "Mediolanum forumu" u okviru 21. kola Evrolige, a trener Janis Sferopulos imao je na raspolaganju Luku Mitrovića koji se oporavio od povrede.

Bio je ovo prvi susret između Šabaza Nejpira i beogradskog tima sa kojim se nije na najbolji način rastao.

ARMANI - CRVENA ZVEZDA 62:76 (15:23, 16:24, 16:10, 15:19)

Dvorana: Mediolanum forum

Grad: Milan

Sudije: Oleg Latiševs (Letonija), Đordi Alijaga (Španija), Marćin Kovalski (Poljska)

ARMANI: Pojtres, Bortolani, Tonut, Meli, Nejpir, Kamagate, Riči, Flakadori, Hol, Karuso, Hajns, Vojtman.

Trener: Etore Mesina

C. ZVEZDA: Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Nedović, Bolomboj, Ilić, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA

Tu je i Bolomboj da upiše nove poene i konačnih 76:62!

40. minut - Tačka na i! Teodosić za tri pogađa i time pečati sudbinu "manekenima" - 74:62.

Rokas Gedraitiiiis! Odlična kretnja bez lopte Litvanca i pravovremen pas Teodosića za koš uz faul! - 71:62.

39. minut - Još jedan užasan napad crveno-belih i jako težak šut pri isteku napada. Sjajno je napao Hol i poentirao preko Hange za 68:62.

38. minut - Majstorije Adama Hangeee! Krade nekadašnji igrač Barselone i Reala loptu i nežno naslanja na obruč za - 68:58!

37. minut - Krade loptu Rokas! Bila je ovo zlatna prilika da se uveća prednost, ali je Hanga izgubio loptu.

36. minut - Promašio je Hanga iz izgrađene pozicije, a to je Armani kaznio brzim kontranapadom i poenima - 66:58.

Teodosiiiić! Pogodio je preko ruke za tri poena i vratio prednost na dvocifreni iznos - 66:56.

35. minut - Stiže odgovor iz tajmauta i trojka Flakadorija - 63:56.

Još jedna majstorija Teodosića i poeni za Gedraitisa! Tajmaut zove Mesina pri rezultatu 63:54.

34. minut - Zlata vredni poeni Adama Hange. Odlično je probio i preko Nejpira poentirao - 61:54.

33. minut - Uspeo je i Šabaz da postigne koš posle dugo vremena - 59:54 za Zvezdu.

32. minut - Nejpir je nastavio sa serijom promašaja, ali se na pravom mestu našao Hajns i vratio je loptu u koš.

Pokušao je Dos Santos ulazom, ali ga je dočekao Hajns i blokirao šut.

31. minut - Pogodio je Gedraitis, ali je sjajnom trojkom uzvratio Bortolani - 59:50.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nova propuštena prilika. Izgubio je loptu Gedraitis, a Hol je pogodio oba slobodna bacanja - 57:47.

29. minut - Kažnjava Armani tri propuštene prilike Crvene zvezde pogotkom Bortolanija za tri poena - 57:45.

28. minut - Nije obećavao napad Zvezde, ali je uspeo Dos Santos da pogodi jaako važnu trojku - 57:42.

27. minut - Nezgodan udarac u lice dobio je Bolomboj, ali će imati priliku da uveća prednost sa linije za slobodna bacanja - 54:42

26. minut - Uspela je Crvena zvezda da "prebrodi" krizni period u napadu dobrom odbranom.

25. minut - Promašio je Nejpir potpuno otvoren šut za tri, ali je istom merom uzvratio Teodosić.

Smirio je igru Hanga i odlično proigrao Bolomboja za novu dvocifrenu prednost - 50:40!

24. minut - Napokon Zvezda dolazi do poena. Polovičan je bio Teodosić sa linije za slobodna bacanja - 48:40.

23. minut - Vezuju domaći treći uspešan napad i prave seriju od 9:0. Sferopulos zove tajmaut pri rezultatu 47:40.

22. minut - Još jedan odličan potez Melija i dobra asistencija za Pojtresa koji poentira na obruču - 47:36

21. minut - Loš početak drugog poluvremena za beogradski tim. Iskusni Meli je pogodio trojku 47:34 za Zvezdu.

DRUGA ČETVRTINA

Najefikasniji pojedinci posle prvih 20 minuta su Gedraitis sa 15, dok su Bolomboj i Nedović dodali po osam poena, a za Armani istakao se Pojtres sa šest koševa.

Nastavlja se Bolomboj šou! Kakvo zakucavanje centra Crvene zvezde za 47:31 na poluvremenu!

Odlično napada i poentira Bolomboj! Uspeo je pri isteku napada da se snađe Amerikanac i postigne poene preko Hajnsa - 45:31.

20. minut - Majstorija Luke Mitrovića u pravom trenutku! Zaštitio je loptu i naterao Hajnsa da napravi faul uz koš srpskog košarkaša - 43:27.

Ostala je Zvezda bez drugog čelendža, ali još je veći problem što Nedović ne može da nastavi meč! Vratio se bivši igrač Panatinaikosa na teren, ali se samo minut kasnije srušio i uz bolnu grimasu napustio igru.

19. minut - Pogodio je Tonut za tri poena, ali je u odbrani olako napravio faul koji će poslati Gedraitisa na liniju za slobodna bacanja - 41:25.

Mitrović je fauliran prilikom skoka u odbrani i siguran pri realizaciji oba slobodna bacanja - 39:22.

18. minut - Novi promašaj u šutu za tri Nejpira koji sada šutira 1/4!

Stigao je Litvanac i da "spusti roletnu" u odbrani i lupi rampu, ali i da poentira ponovo na obruču - 37:22!

17. minut - Iskoristio je Devon Hol oba slobodna bacanja. Crvena zvezda postiže poene preko Rokasa Gedraitisa koji će imati i dodatno slobodno bacanje. - 35:19 za goste.

16. minut - Napokon! Ono što je pravilo velike probleme Partizanu, sada je uspelo i protiv Armanija! Teodosić "spaja" sa košem Gilespija koji zakucava - 32:17.

15. minut - Dugo je bez promena rezultata u "Forumu". Još jednom nije iskorišćen napad izabranika Janisa Sferopulosa, ali je grčki trener zatražio čelendž. Ipak lopta prelazi u posed domaćih. - 30:17

Loša realizacija kontra napada i nije krunisana sjajna odbrana Crvene zvezde. Nije uspeo da kazni to trojkom Nejpir.

14. minut - Potpuno je zaustavljen napad Armanija! Krade Hanga "živu" loptu Šabazu Nejpiru - 30:17 za goste.

13. minut - AU! Šta je sada izveo Teodosić i kakvo dodavanje je uspeo da provuče za Davidovca koji je ispoštovao magiju trojkom! - 28:17 za crveno-bele.

Pogodio je dva od tri nekadašnji reprezentativac Srbije. Odbranila se Zvezda, ali je promašio Hanga.

12. minut - Lukavi Teodosić odlično koristi agresivnu odbranu Hola i uspeva da iznudi prekršaj pri šutu za tri poena.

11. minut - Prvi napad u nastavku za domaćina. Bartolani je to iskoristio i uspeo da pogodi za dva poena - 23:17 za goste.

PRVA ČETVRTINA

Ideeee! Fantastična akcija završava pogotkom Gedraitisa za tri poena i prednost od osam razlike - 23:15!

10. minut - Nejpir je zasrljao u reketu nekadašnjeg tima, ali Mesina traži čelendž. Samo je 37 sekundi preostalo do kraja prve četvrtine.

Adam Hanga! Pogađa mađarski košarkaš jako bitnu trojku i vođstvo crveno-belih 17:15. Pogodio je i Rokas Gedraitis šut iz daljine, pa je Etore Mesina prinuđen da zatraži tajmaut.

09. minut - Hajns podiže na fintu šuta Majka Tobija koji pada nezgodno na leđa i čini se da neće moći nastaviti meč. Nedović je već napustio teren zbog udarca i izbijenog vazduha.

Nova smena u vođstvu! Fantastično se snalazi Nedović i postiže svoj četvrti poen - 14:13 za crveno-bele.

08. minut - Precizan je Flakadori za nastavak rezultatske klackalice - 13:12 za Armani.

07. minut - Ređaju se loši napadi sa obe strane. Iz dobre odbrane stižu poeni i vođstvo za Crvenu zvezdu - 12:11.

06. minut - Odlično reaguje Nedović i uz prekršaj Pojtresa pogađa za dva poena - samo poen prednosti za domaće 11:10.

Dos Santos siguran sa linije slobodnih bacanja, ali je bez rešenja Ilić za Pojtresa koji je već upisao šesti poen - 11:8

05. minut - Evo poena i za Nejpira! Amerikanac je iz igre 1 na 1 poentirao za tri poena preko Dos Santosa.  - 9:6

04. minut - Pokušao je novajlija u prvih pet, Dalibor Ilić hrabro da zakuca, ali je fauliran. Uzvratio je košem Aleks Pojtres - 6:6.

Uzvratio je Armani zakucavanjem Pojtresa, ali je Nedović odlično probio i poentirao za novo vođstvo gostiju 6:4.

03. minut - Još jednom poentira Bolomboj i upisuje svoj četvrti poen - 4:2 za Zvezdu.

02. minut - Prve poene na meču za Armani upisuje sjajni Devon Hol - 2:2.

Domaćini nisu realizovali ni drugi svoj napad, ali crveno-beli nisu kaznili. Pogrešio je Nedović i izgubio loptu.

01. minut - Prvi napad na susretu imaće gosti iz Beograda. Odmah se napalo preko Džoela Bolomboja koji je sjajno rešio situaciju 1 na 1 - 0:2.

PRE MEČA

20.19 - Prema informacijama iz Milana, na svoj debi u Evroligi sačekaće Mekgruder i večeras neće zaigrati za ekipu Etorea Mesine.

19.53 - Jako dobre vesti za Janisa Sferopulosa biće oporavak Luke Mitrovića koji će biti na raspolaganju grčkom treneru za ovaj meč.

19.50 - Najviše pažnje izazvaće duel Šabaza Nejpira protiv bivše ekipe. Amerikanac ni u dresu Armanija ne briljira, pa je tako u tri odigrane utakmice prosečno postizao deset poena uz loš šut iz igre - 5/18.

19.45 - Crvena zvezda biće bez mladog Nikole Topića. Sa druge strane, Etore Mesina neće imati na raspolaganju najboljeg igrača Nikolu Mirotića, kao ni Bili Berona i Sejvona Šildsa.

19.30 - Očekuje se da svoj debi u Evroligi odigra i najnovije pojačanje Armanija, Rodni Mekgruder koji je stigao iz NBA lige.

19.20 - Trenutno stanje na tabeli Evrolige:

Standings provided by Sofascore

Crveno-beli će pokušati da eventualnom pobedom smetnu sa uma neugodno gostovanje Asvelu i poraz od najgore plasirane ekipe u ligi, ali neće im biti lako.

Protiv sebe će imati sastav "manekena" koji ove sezone nikako ne uspeva da pronađe kontinuitet i zauzima 12. poziciju sa pobedom više od Crvene zvezde. Razlog za to su i povrede, koje će i na ovom meču skratiti rotaciju treneru Etoreu Mesini.

Iskusni član beogradske ekipe, Adam Hanga zna da je Armani jako kvalitetan sastav koji ih je već porazio u beogradskoj Areni.

- Armani ima veoma talentovan tim. Pretrpela je brojne promene u poslednje vreme. Izgubili smo od njih kod kuće i pokušaćemo da spremimo meč što je bolje moguće i da ostvarimo pobedu - rekao je mađarski košarkaš.