05.02.2024

16:13

Kraj: Crvena zvezda se raspala u "Morači"

abaliga.com

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su Budućnosti u Podgorici u okviru 19. kola Admiral bet ABA lige.

Biće ovo duel dva "teškaša" regiona, prvoplasiranih crveno-belih i Podgoričana koji se nalaze na četvrtom mestu sa tri boda manje.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 84:62 (22:18, 24:18, 13:15)

Dvorana: Morača

Sudije: Damir Javor (Hrvatska), Sašo Petek (Slovenija), Bojan Kruljac (Hrvatska)

BUDUĆNOST: Mihailović, Megi, Friman, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj

C. ZVEZDA: Smart, Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

POČETAK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Promašio je Gilespi iz igre leđima protiv Kamenjaša. Nije uspeo da uzvrati trojkom Rajt. Pogodio je napokon Gedraitis i to je 84:62 za domaće.

39. minut - Napada Kamenjaš Gilespija koji ne uspeva da ga zaustavi bez prekršaja - 84:60.

Gubi loptu Smart. Neverovatnu trojku pogađa Ferel i overava pobedu Budućnosti - 83:59.

38. minut - Pokušao je Smart za tri, ali nije uspeo da dobaci do koša. Skandalozno izdanje Beograđana u "Morači".

Uspeva Gedraitis da "postigne gol" i napokon ubaci nešto u obruč domaćih - 78:59.

Hanga promašuje oba slobodna bacanja i sada crveno-beli ne mogu ni preko linije penala do poena.

37. minut - Megi pogađa za tri i verovatno stavlja tačku na ovaj susret - 78:56.

36. minut - Poene upisuje i Nikola Tanasković, potpuni raspad igre Crvene zvezde. Dos Santos pokušava za tri, ali nije ni dobacio loptu do koša. - 73:56.

Kakav pogodak Flečera Megija i deseti poen za Amerikanca - 71:56.

Krade loptu Luka Mitrović i primorava Nikolu Tanaskovića da ga zaustavi prekršajem za koji sudije smatraju da je nesportski.

35. minut - Greši Dos Santos i poklanja loptu igračima Budućnosti. Profitirao je Kamenjaš koji je okončao kontru atraktivnim zakucavanjem - 68:55.

34. minut - Nastavlja se užasno veče Crvene zvezde pri šutu za tri poena. Gosti šutiraju 2-21 izvan linije 6.75.

33. minut - Greška Kamenjaša i izgubljena lopta za domaće. Insistira Teodosić i novi promašaj za tri.

Nova izgubljena lopta i četvrta lična greška Teodosića. Imaće Megi dva slobodna bacanja, loše je počela poslednja deonica po goste. Naravno, ne greši američki "snajper" sa linije i pogađa oba - 65:55.

Pogrešio je Nedović i izgubio loptu, a faul je iznudio Makundu i imaće dva slobodna bacanja nekadašnji centar Monaka.

32. minut - Sjajan pas Teodosića i odlično se snalazi Nedović i upisuje nove poene - 62:55.

31. minut - Dolazi do poena Teodosić, samo plus šest za Budućnost - 59:53. Uzvratio je Megi za tri poena čim je ostao sam - 62:53.

TREĆA ČETVRTINA:

Ne ide Miloša Teodosića na ovom meču, još jedan promašaj nekadašnjeg MVP-ja Evrolige. Na sreću za crveno-bele, Makundu pravi grešku u koracima.

30. minut - Dobro se snalazi Smart i poentira iz jako teške pozicije. Najnovijem pojačanju na Malom Kalemegdanu je ovo tek peti poen - 59:51.

29. minut - Promašio je Megi, ali nije uspeo da pogodi ni Mitrović. Koristi sporo vraćanje u odbranu Kenan Kamenjaš i lako upisuje nove poene - 59:49.

Dobro sarađuju Teodosić i Mitrović, pa je krilni centar crveno-belih uspeo da se snađe i pogodi - 57:49.

28. minut - Nadmudrio je Megi smatra i uspeo da pogodi šut za dva poena - 56:46.

Propustio je Hanga priliku da u potpunosti vrati svoj tim u rezultatski egal, ali nije pogodio za tri poena.

27. minut - Odlična odbrana Mitrovića i dobro iskorišćen napad dva na jedan koji je realizovao Gedraitis - 54:46.

Nastavljen je susret i u napadu je Crvena zvezda. Uspeo je prvi poen iz igre da upiše Miloš Teodosić - 54:44.

Nemile scene u "Morači". Navijači su zasuli teren raznim predmetima, pa je meč prekinut na kratko.

26. minut - Još jedan loš napad gostiju, nije uspeo Bolomboj da pogodi. Insistirao je Ferel, ali je ovoga puta promašio.

Nastavlja Ferel svoju seriju i sada pogađa karakterističan šut za tri poena. Ponovo je Zvezda na -12 pa Sferopulos traži tajmaut - 54:42.

25. minut - Dvocifren je Luka Mitrović i ima 11 poena, ali je na drugoj strani odmah uzvratio Ferel - 51:42.

24. minut - Jako loš pokušaj Nedovića i veliki promašaj. Nekadašnji bek Golden Stejta je bez pogotka iz četiri šuta za tri poena. Kažnjava to Mihailović i pogađa iz daljine - 49:40.

Nije tajmaut doneo poene "plavima" i Crvena zvezda ima priliku da se u potpunosti vrati u meč.

Dobra odbrana gostiju iz Beograda i lake poene imao je Nemanja Nedović u kontri. Traži Žakelj minut odmora pri rezultatu 46:40.

23. minut - Na neverovatan način lopta izlazi iz obruča Mitroviću. Ponovo je promašio svoj pokušaj Pol, Budućnost dugo bez poena.

22. minut - Evo poena za goste! Odličan pas Mitrovića za Bolomboja i zakucavanje Amerikanca za 46:38.

21. minut - Napad u drugom poluvremenu imala je Budućnost, ali je pokušaj Pola za tri poena izašao iz koša. Nije uspeo da pogodi na drugoj strani Nedović,

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinci nakon 20 minuta košarke u "Morači" su Luka Mitrović sa 11, dok Budućnost predvodi Rajt sa devet koševa.

20. minut - Uspeo je Smart napokon da pogodi za tri poena i da spusti prednost na deset poena. Budućnost nije iskoristila svoj napad i na poluvreme će se otići pri rezultatu 46:36 u korist domaćih.

Probao je Makundu da stavi Gilespija "na poster", ali se centar Crvene zvezde odbranio prekršajem.

19. minut - Ponovo je pogrešio Gilespi i to koristi Slavković kako bi postigao poene. Dobar potez Mitrovića i deveti poen za krilnog centra Crvene zvezde - 39:29.

Napokon uspevaju gosti da stignu do koša i poentiraju. Snašao se Mitrović za 39:27 za Budućnost.

18. minut - Pogodio je Ferel za dva poena i Sferopulos traži tajmaut - 39:25.

Ušao je u igru Fredi Gilespi i odmah je načinio faul u napadu.

17. minut - Promašio je Lazarević i drugi pokušaj za tri poena, a fauliran je Džons na drugoj strani. Prekršaj je skrivio Bolomboj.

Sjajan pas Rajta za Makundua i francuski centar još jednom demonstrira fizikalije koje ga krase - 35:25.

16. minut - Još jedan odličan prodor i poeni za Rajt. Ponovo je deset razlike - 33:23. Dos Santos je fauliran pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Koristi oba Brazilac - 33:25.

15. minut - Razmenili su promašaje domaći i gosti. Prvo je Kamenjaš propustio priliku da upiše deveti poen, a onda je Lazarević bio neprecizan za tri poena.

Greška Rajta i lako izgubljena lopta. Imaju crveno-beli priliku da priđu na jednocifren minus. To i čine zahvaljujući pogotku Džoela Bolomboja za tri poena - 31:23.

14. minut - Napokon su crveno-beli uspeli da se odbrane, a i da poentiraju. Nedović je napao obruč i uspeo da upiše poene, zbog greške Makundua i diranja lopte u cilidru obruča - 31:20.

13. minut Nastavlja se serija loših napada Crvene zvezde i odličnih Budućnosti. Beže domaćini na +13 posle koša Kamenjaša - 31:18.

12. minut - Novo zakucavanje Kenana Kamenjaša i Budućnost ima +11! Sferopulos reaguje tajmautom - 29:18.

Ide prednost domaćih na devet razlike posle trojke Rajta - 27:18. Neprecizan je bio Nedović.

11. minut - Prvi napad u drugoj četvrtini pripao je Budućnosti i kakvim potezom je okončan! Fantastičan pas za Kamenjaša i "uzletanje" centra Podgoričana i zakucavanje - 24:18.

Probao je Teodosić za tri i još jedan promašaj za nekadašnjeg "orla". Novi poeni Rajta za kraj četvrtine i prednost domaćih - 22:18.

10. minut - Dugo se igra bez koševa u "Morači". Ponovo je Teodosić promašio, a uspeo je Mekinli Rajt da pogodi uz faul Adama Hange - 19:18.

9. minut - Nije uspeo Mihailović za tri, a isti šut je pokušao i Adam Hanga, ali je i on promašio. Makundu uzima jako loš šut i promašuje ga, nije zadovoljan Žakelj.

Još dva slobodna bacanja koristi popularni Teo i dovodi svoj tim u vođstvo - 17:18.

Amerikanac je bio neoprezan pa je faulirao Teodosića pri šutu za tri poena. Nekadašnji igrač Klipersa pogodio je dva od tri - 17:16.

8. minut - Fenomenalna asistencija Teodosića i zakucavanje Bolomboja - 15:14. Uzvratio je Rajt lepim košem i svojim prvim poenima večeras - 17:14.

Kakva trojka Mihailovića! Samo je sekund ipo ostao za napad domaćih, a reprezentativac Crne Gore je pogodio za tri - 15:12.

7. minut - Promašaj Mitrovića iz dobre pozicije i prilika za kontranapad Budućnosti. Napao je Mihailović, ali je Hanga "spustio rampu" i izblokirao taj pokušaj.

Ulaze u igru nosioci igre Crvene zvezde, Teodosić i Hanga.

6. minut - Ol star vikend u "Morači"! Četiri napada realizovanja su zakucavanjima. Nije uspeo Gedraitis za tri poena, a Slavković je nagazio aut liniju i tako prekinuo dobru seriju svog tima.

5. minut - Dobro trči Slavković kontru i nagrađen je lakim zakucavanjem. Sa druge strane vraća istom merom Bolomboj na dodavanje Dos Santosa - 10:10.

Razmenili su po propušten napad i jedni i drugi. Ostvarili su dobre pozicije, ali nisu poentirali.

4. minut - Sanirali su rane crveno-beli i sada igraju sjajno! Odličan prodor Dos Santosa i poeni uz faul za Brazilca i izjednačenje - 8:8.

Promašio je Brendon Pol pokušaj za tri poena, ide Crvena zvezda u napad. Odlično se snašao Nedović i ubacio prve svoje poene na utakmici - 8:5.

Odličan početak Marvina Džonsa. Amerikanac je sada odlično istrčao kontru i nagrađen je lakim zakucavanjem - 8:3.

3. minut - Evo napokon koša za Beograđane. Odlično je Dos Santos proigrao Mitrovića, a ovaj pogodio uz faul - 6:2.

Još jedan napad nisu iskoristili gosti, priliku da se uveća prednost imao je Tanasković, ali je izgubio loptu.

2. minut - Dobio je blokadu Nedović, a Ferel je uspeo da pogodi težak šut za tri - 6:0!

Prvi poeni na meču za Marvina Džounsa i to pogođenom trojkom - 3:0.

1. minut - Prvi nampad na meču pripao je crveno-belima, ali nije pogodio Nemanja Nedović šut za tri poena.

PRE MEČA:

16.45 - Oba tima se nalaze u sjajnoj formi. Crvena zvezda je slavila u četiri od poslednjih pet mečeva, dok Budućnost već pet mečeva ne zna za poraz.

16.25 - Najbolji strelac Crvene zvezde u ABA ligi je Nemanja Nedović sa prosekom od 13,3 poena po utakmici, a nasuprot sebe imaće Jogija Ferela, koji predvodi Budućnost sa 13,7 koševa po meču.

Nemanja Nedović

16.20 - Trenutno stanje na tabeli regionalne lige. Tim sa Malog Kalemegdana i dalje suvereno vlada "pol" pozicijom, dok Budućnost ima priliku da eventualnom pobedom preskoči Cedevitu i Partizan.

Standings provided by Sofascore

16.15 - Dobrodošli u tekstualni prenos meča 19. kola Admiral bet ABA liga između Budućnosti i Crvene zvezde!

REČI TRENERA:

Trener srpskog Evroligaša, Janis Sferopulos ukazao je na kvalitet današnjeg rivala protiv kojeg će njegovi igrači morati biti na visini zadatka čitavu utakmicu.

- Igramo protiv rivala i ekipe koja ima svoj kvalitet i očekujemo tešku utakmicu. Jasno je da moramo da budemo psihički spremni i koncentrisani za 40 minuta košarke -rekao je Grk.

Sa druge strane, strateg domaćih Andrej Žakelj rekao je da će njegovi igrači voditi računa o svojoj igri i da se neće mnogo obazirati na rivala, koji neosporno, poseduje veliki kvalitet.

- U momentu smo u kojem možemo da pružimo otpor Crvenoj zvezdi, ako budemo fokusirani i ako budemo na energetskom nivou na kojem smo bili na prošloj utakmici. Znamo protiv koga igramo, atraktivna i snažna ekipa, evroligaš, sa odličnim indvidualcima. Na nama je da se maksimalno spremimo, ali još jednom kažem, više se bavimo sa našom igrom i našim pristupom. Nadam se da će sjutra to biti na nivou - kazao je Žakelj.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.