01.03.2024

19:10

Kraj: Bajern okončao snove o doigravanju Crvenoj zvezdi!

profimedia

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Bajernu u "BMW" areni u okviru 27. kola Evrolige.

Crveno-belima će ovo biti prvi susret u Evropi posle odbranjenog trofeja "Žućkove levice" i pobede nad Partizanom u finalu.

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20)

Dvorana: BMW arena

Grad: Minhen

Sudije: Migel Perez (Španija), Janis Fufis (Grčka), Robert Viklicki (Češka)

BAJERN: Vajler Beb, Fransisko, Edvards, Obst, Bolmaro, Gifaj, Bonga, Lučić, Vimberg, Ibaka, Buker, Branković.

Trener: Pablo Laso

C. ZVEZDA: Smart, Lazić, Nedović, Dos Santos, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Gedraitis, Tobi, Bolomboj, Gilespi.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA

Ublažio je prednost i Nedović pogođenom trojkom, sada je 72:66 za Bavarce.

Poentirao je Smart, ali je vremena sve manje. Svega 20 sekundi je ostalo da se igra u "BMW areni"- 70:63.

40. minut - Pokušali su crveno-beli agresivnom odbranom da ukradu loptu, ali je Dos Santos ipak bio previše grubi i skrivio je faul.

39. minut - Uspeo je Dos Santos da poentira, ali je jasno da će Zvezda natrag za Beograd poražena - 68:61.

38. minut - Majstorija Bukera i poeni sa niskog posta - 68:57.

37. minut - Gubi se opet Crvena zvezda i loše rešava svoje napade. Sa druge strane rutinira odbranu gostiju Serž Ibaka. Prinuđen je Sferopulos da pozove tajmaut - 66:57.

36. minut - Dobra sekvenca Bonge okončana je povredom. Bivši igrač Lejkersa i Vašingtona je iznešen sa terena posle izvrtanja zgloba.

35. minut - Razigrao se Bonga i pogodio još jednu trojku! Uzvraća istom merom i Davidovac, nije gotovo! 62:57.

34. minut - Kakva blokada Bonge! Zaustavlja napad i prodor Nedovića. Uspeo je da probije Smart i poentira na obruču - 59:54.

33. minut - Promašio je Tobi iz otvorene pozicije, a takav poklon nije odbio Bonga na drugoj strani - 59:52.

Velika šteta! Dobro su se branili crveno-beli, ali je Bolmaro ostao sam i to iskoristio - 56:51.

Bolmaro

32. minut - Ide sada i Nedović! Poentira bivši bek Golden Stejta i smanjuje na dva razlike - 53:51.

31. minut - Odličan start! Majk Tobi fantastično reaguje i poentira za tri poena - 53:49.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Jedva, ali pogađa Hanga! Mađar pogađa neverovatnu trojku -53:46.

29. minut - Dobro kombinuju Bavarci i Branković odlično proigrava Bukera koji opet zakucava - 52:43.

Ol star momenti u "BMW areni"! Pas Vajler Baba hvata Buker i prikucava - 50:41.

28. minut - Faulom je zaustavljen Buker i pogodio je oba bacanja. Sa druge strane, na isti način će Nedović morati do poena - 48:40

27. minut - Adam Hanga ne pogađa za tri, ali je odličan Mitrović na skoku u napadu - 46:39.

Maestralan potez Luke Mitrovića i poeni "na drugi obruč". Bila je prilika da se razlika dodatno umanji, ali je Bolomboj promašio zbog sjajne odbrane Ibake - 44:37.

26. minut - Prelak posao za Ibaku i sada je bivši NBA igrač dvocifren - 44:35.

To je trebalo! Prve poene postiže Nedović i to pomoću pogođene trojke! Samo je pet razlike u Minhenu - 40:35.

25. minut - Promašio je Mitrović, ali ponovo "doleće" niotkuda Bolomboj i zakucava - 40:32! Amerikanac ima devet poena.

24. minut - Takvih problema nema u Bajernu. Odličan pas koristi Ibaka i sa mnogo osećaja poentira - 40:29.

23. minut - Ređaju se loši napadi Crvene zvezde. Propuštena je prilika da se poentira iz kontre, a potom je Dos Santos napravio prekršaj nad Bolmarom.

22. minut - Pogađa za tri poena Lučić, nije uspeo da vrati Bolomboj - 38:29. Nije prošao napad Crvene zvezde, ali greše i Bavarci.

Napao je Gedraitis i pogodio karakterističan flouter - 35:29.

21. minut - Odličan početak domaćina u drugom poluvremenu. Buker je precizan za tri poena - 35:27.

DRUGA ČETVRTINA

Najbolji pojedinac u redovima Bavaraca posle prvih 20 minuta igre je Devin Buker sa postignutih osam poena, dok su iz gostujućeg tima najraspoloženiji Džoel Bolomboj i Džavonte Smart sa po sedam koševa.

Bolomboj, Gedraitis, Smart i Dos Santos

20. minut - Pogrešio je Edvards, ali to nije kaznio Smart. Edvards je pokušao i uz zvuk sirene, ali nije pogodio. Posle prvog poluvremena 32:27 za domaće.

19. minut - Bolomboj! Nije bio toliko dobar pas Dos Santosa, ali je bivši centar CSKA uspeo da uhvati loptu i zakuca - 32:27.

18. minut - Ušao je u igru Lazarević, ali je odmah izgubio loptu i omogućio Edvardsu da, sa laka dva poena, primora Sferopulosa na tajmaut - 32:25.

Napokon je prekinuta serija promašaja. Pogodio je Smart za dva - 28:25. Kada je video loptu kako prolazi kroz obruč, Bolmaro je takođe uspeo da postigne koš - 30:25.

17. minut - Posle promašaja Jaga, nije precizan bio ni Obst za tri.

16. minut - Loše reaguju igrači Bajerna posle tajmauta, isteklo im je vreme za napad.

15. minut - Posle izgubljene lopte, još jedan loš napad Zvezde. Na svu sreću, ne snalazi se najbolje u napadu ni Bajern, pa je rezultat i dalje 28:23.

14. minut - Ređaju se promašaji na obe strane i loša rešenja. Sve to je prekinuo Danko Branković pogotkom za tri poena - 28:23.

13. minut - Branković lepo zakucava, a na drugoj strani je dobar prodor Dos Santosa zaustavljen faulom - 25:21.

12. minut - Napokon dolaze crveno-beli do koša. Jago je pokupio skok u napadu, pa proigrao Gilespija - 23:21.

11. minut - Nema nameru da stane Obst. Reprezentativac Nemačke pogađa još jednom preko ruke za tri - 23:19.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Anreas Obst sada pogađa težak šut za tri i Bajern vodi - 20:19! Nisu gosti iz Beograda iskoristili nekoliko napada. Tobi je promašio težak šut za dva, a potom je i Nedović promašio uz zvuk sirene.

Nastavlja dobru utakmicu Buker. Sada je odlično rešio Tobija u napadu - 17:19.

9. minut - Propušten je još jedan napad Crvene zvezde, neprecizan pokušaj Nedovića - 15:19.

Ostao je sam Obst, ali ovoga puta nije kaznio goste za propust. Međutim, Ibaka nastavlja da pravi probleme i izvlači prekršaj posle skoka u napadu.

8. minut - Prelaki poeni za Bukera protiv Mitrovića - 15:19.

Loša rešenja Dos Santosa su ga izbacila iz ritma pa je u igri Hanga.

7. minut - Ostao je sam Obst za tri, a njemu ne treba mnogo prostora pa je uzvraćena trojka - 13:19.

6. minut - Ide još jedna troja! Ovoga puta prezican je Dos Santos - 10:19!

Opet je dobro napao Smart, a njegov promašaj zakucao u obruč Bolomboj - 10:16.

5. minut - Seriju Crvene zvezde prekinuo je Buker sa dva vezana pogotka - 10:14.

4. minut - Nisu verovali Bavarci da je Bolomboj pretnja u šutu za tri, ali ih je centar crveno-belih uverio u suprotno! 14:6 za goste.

Urodio je minut odmora plodom domaćima. Lučić je proigrao Ibaku koji upisuje šesti poen - 6:11.

3. minut - Odličnom odbranom do poena je stigao i Mitrović, a kontra napad je omogućio upisivanje u strelce i Rokasu Gedraitisu. Nezadovoljan Laso traži tajmaut - 4:11.

Mnogo samopouzdanja ima Smart koji sada pogađa i za tri poena - 4:7!

2. minut - Dobro počinje meč Smart i precizan je za dva Amerikanac. Uzvratio je Ibaka svojim drugim košem - 4:4.

Slično kao i Zvezda, Bajern do poena dolazi posle skoka u napadu. Dobro se snašao Ibaka - 2:2.

1. minut - Prvi napad na utakmici pripao je gostima iz Beograda. Dos Santosov pokušaj je izblokiran, ali je Mitrović na pravom mestu da vrati u koš - 0:2.

PRE MEČA

20.25 - Crveno-beli imaće podršku oko 2.000 svojih navijača, a ovom prilikom ih je spiker u dvorani pozdravio na srpskom jeziku.

20.10 - Poslednji duel u Evroligi Bajern je igrao na gostovanju Partizanu i tom prilikom slavio 79:78.

19.50 - Današnji rivali ne mogu da se pohvale odličnom takmičarskom godinom, ali su još uvek živi snovi o plasmanu u doigravanje Evrolige.

Standings provided by Sofascore

19.35 - Možda i motiv više na ovom meču imaće Fredi Gilespi, koji je na Mali Kalemegdan stigao iz Bajerna u kojem se nije snašao kada je klub od Andree Trinkijerija preuzeo Laso.

Gilespi u dresu Bajerna

19.25 - Slavlje u duelu odigranom 6. novembra omogućio je upravo Miloš Teodosić, maestralnom partijom sa 16 ubačenih poena i 11 asistencija.

19.20 - Crveno-beli će na ovom meču biti oslabljeni zbog izostanka Miloša Teodosića, dok trener Sferopulos i dalje ne može da računa na Treja Tompkinsa i Nikolu Topića.

19.10 - Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Crvene zvezde u Minhenu protiv Bajerna!

REČI TRENERA:

Trener gostiju iz Beograda, Janis Sferopulos je napomenuo da je kompletirani tim tek dan pre utakmice odradio trening.

Zbog pauze i reprezentativnog prozora, trenirali smo juče prvi put svi na okupu, ali takva je situacija za sve timove u Evropi. Veoma je važno da odigramo dobro, jer igramo protiv sjajnog tima na njihovom terenu. Bajern je pronašao ritam, hemiju i značajno unapredio igru u odnosu na prvi deo sezone - rekao je Grk.

Sa druge strane, iskusni Pablo Laso podsetio je na prvi duel ova dva tima u Beogradskoj areni, kada je Zvezda uspela da slavi sa 74:68 u 6. kolu Evrolige.

Imali smo priliku da pobedimo Zvezdu u prvoj utakmici, ali je nismo iskoristili. Želimo da budemo bolji kod kuće kako bismo što duže bili konkurentni. Da bismo pobedili tim kao što je Crvena zvezda, moramo da budemo dobri u svim segmentima - zaključio je nekadašnji strateg Real Madrida.

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.