10.03.2024

18:15

KRAJ: Zvezda opet preko sto! Fenjeraš pregažen u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde i Krke u "Pioniru" igraju meč 22. kola ABA lige.

Crveno-beli su lideri na tabeli sa 18 pobeda i tri poraza, dok je ekipa iz Novog Mesta na začelju tabele sa učinkom od 4-17.

Crvena zvezda - Krka    110:57 (31:11, 25:16, 25:17, 29:13)

Grad: Beograd. Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Stapić, Nikola Jakimovski.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos.

KRKA: Hamilton, Stergar, Cerkvenik, Bačvić, Kazins, Jurković, Špan, Škedelj, Radovanović, Macura.

Trener: Gašper Okorn.

KRAJ

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Tačku na ubedljiv trijumf Zvezde stavlja Dos Santos novim poenima iz prodora za konačnih 110:57.

39. minut - Rešetaju Jago i Smart trojkama u završnici meča za ogromnih 108:57.

38. minut - Zvezda stiže do sto poena na meču i to poenima Gilespija sa slobodnih bacanja.

37. minut - Brazilac pogađa trojku sa nekih osam metara, izmamio je ovacije publike u "Pioniru".

36. minut - Jago i Smart sigurni pod košem, raste prednost crveno-belih 96:51.

35. minut - Škedelj pogađa trojku za goste, ali na drugoj strani na isti način odgovara Smart novom trojkom.

Adam Hanga

33. minut - Krka poenima Jurkovića smanjuje visoku prednost crveno-belih, ali nemaju rešenja za Lazarevića koji još jednom stiže do poena iz tranzicije - 85:48.

32. minut - Lazarević ispod koša postiže svoj prvi koš iz igre na startu poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Jago dos Santos pogađa trojku na isteku treće četvrtine za ogromnih plus 35 pred poslednjih deset minuta.

28. minut - "Zeleni" preko Cerkvenika i Kazinsa stiže do poena, ali na drugoj strani uzvraća Hanga sigurnim poenima sa bacanja za 74:40.

26. minut - Beograđani poenima Lazarevića i Hange povećava prednost na 36 razlike.

24. minut - Gosti iz Slovenije smanjuju preko Špana, ali je i dalje imaju ogrman minus.

22. minut - Prve poene u nastavku za Krku pogađa Radovanović sa slobodnih bacanja, ali je na drugoj strani Mitrović nezaustavljiv. Novi poen krilnog centra Zvezde.

21. minut - Drugo poluvreme otvara Luka Mitrović sa četiri vezana poena i donosi svom timu ogromnih plus 33.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Mini seriju Krke prekidaju poenima Jago i Mitrović za miran odlazak na odmor 56:27.

18. minut - Gosti iz Novog Mesta igraju u seriji, posle praznih minuta bez koša, odgvorili su sa serijom od 8:0.

16. minut - Čim su crveno-beli pojačali ritam i zategli odbranu, Krka ne može da izgradi nijednu akciju. Na drugoj strani Smart pogađa novu trojku, a potom i Gilespi za 50:21.

Džavonte Smart se raspucao protiv Krke

14. minut - Na pravi način odgovorila je Zvezda posle tajm-auta, pogodio je trojku Džavonte Smart za 41:19. Odlična igra Amerikanca koji je već na sedam postignutih poena.

13. minut - Posle katastrofalnog početka probudila se i Krka i uzvratila sa osam vezanih poena. Trener crveno-belih Janis Sferopulos ne želi da dopusti opuštanje njegove ekipe, pa je zatražio tajm-aut.

11. minut - Zvezda nastavlja u istom ritmu. Drugu četvrtinu otvaraju sa serijom 7:0. Prvo je pogodio Gilespi, potom i Hanga za 38:11.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Pogađa i kapiten Branko Lazić, veoma efikasna prva četvrtina za Zvezdu koja je završava sa postignutim 31 poenom.

9. minut - Višeminutnu agoniju Krke bez poena prekinuo je Jurković poenima sa slobodnih bacanja.

Nemanja Nedović u prodoru

8. minut - Odličan početak i Fredija Gilespija, koji je prvo udario "rampu", a potom i pogodio dva poena uz faul. Krka bez poena već pet minuta.

7. minut - Ekipa Janisa Sferopulosa se raspucala, ekipu predvode Mitrović i Nedović za plus 15.

6. minut - Rastrčala se Zvezda u "Pioniru". Iz dobre odbrane stiže u laki poeni iz tranzicije. Crveno-beli su već na dvocifrenoj prednosti 19:7.

3. minut - Nastavljaju crveno-beli da koriste greške Krke i lakim poenima stižu do prednosti od 10:4.

2. minut - Crveno-beli u odličnom ritmu otvaraju utakmicu, iskoristili su sva tri napada za 6:4.

1. minut - Zvezda otvara utakmicu poenima Nemanje Nedovića polaganjem i to pošto je Krka izgubila loptu na sredini terena.

Ekipa Krke počeće meč u ovom sastavu.

Startna petorka Zvezde.

18.55 - Kapiten Zvezde Branko Lazić ističe da, iako je njegov tim favorit, utakmice protiv ekipa iz donjeg dela tabele mogu da budu neugodne.

- Nova utakmica sa Krkom, ekipom koja je u donjem delu tabele, ali koja ima nekoliko vrlo iskusnih igrača u svojim redovima. Jesmo favoriti na papiru, ali to moramo da povrdimo na terenu. Utakmice protiv timova koji se bore za opstanak su uvek vrlo neugodne, i moramo da budemo energetski na dobrom nivou i sa punim respektom odigramo ovu utakmicu. Naš cilj se zna, prvo mesto pred plej of i pobedom u nedelju bi došli na korak od tog cilja - jasan je Lazić.

18.45 - Crveno-beli su posle kiksa i poraza od Budućnosti u 19. kolu ABA lige, vezali dve pobede u regionalnom takmičenju, dok je Krka u seriji od tri poraza.

18.33 - Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos izneo je očekivanja pred duel sa slovenačkim timom.
- Očekuje nas utakmica protiv tima koji se bori da ostane u ligi, i sama ta činjenica ih čini veoma opasnim. Moramo da izađemo na teren motivisani, spremni da odigramo dobar meč i da se držimo našeg plana - poručio je grčki stručnjak.

18.25 - Košarkaši Crvene zvezde u prvom meču ove sezone odigranom u Novom Mestu ubedljivo su slavili sa 90:67.

18.15 - Dobro došli na tekstualni prenos utakmice 22. kola ABA lige između košarkaša Crvene zvezde i Krke.