Na današnji dan: Zvezda demolirala Partizan u 86. večitom derbiju! Golčina Prosinečkog o kojoj se još uvek priča! (VIDEO)
Podeli vest
Crveno-beli u jednom od retkih derbija koji je igran u petak slavili protiv večitog rivala sa 2:0, na kraju sezone osvojili titulu i najavili pohod na Kup evropskih šampiona.
Bunili su se navijači krajem prošle godine kada je Superliga odlučila da se 171. večiti derbi igra u sredu. Stav pristalica Crvene zvezde i Partizana bio je jasan - derbi se igra vikendom, ali kroz bogatu istoriju duela najtrofejnijih srpskih klubova nije uvek bilo tako.
Crvena zvezda je saopštila da će u nedelju na duelu protiv Radničkog iz Kragujevca (16.00, Arena 1 premijum) biti slobodan ulaz za decu do 14 godina na istočnoj tribini stadiona "Rajko Mitić".
Omladinski reprezentativac Srbije igra najbolju sezonu u karijeri u dresu ljubljanske Olimpije.
15.03.2024
22:50
Naime, 16. marta 1990. godine Crvena zvezda je u okviru 86. večitog derbija dočekala Partizan i to u petak! Razlog je ležao u činjenici da je nekoliko dana kasnije crno-bele očekivao revanš meč četvrtfinala Kupa pobednika kupova protiv Dinamo Bukurešta.
Crvena zvezda je suvereno vladala te sezone, držala prvo mesto, ali u Evropi je četa Dragoslava Šekularca podbacila i doživela neuspeh protiv Kelna. Zbog toga je velikan sa "Marakane" mogao da se fokusira na domaća takmičenja što je Partizan pre 34 godine osetio na svojoj koži.
Zvezda je do nogu potukla najvećeg rivala, a meč je ostao upamćen po spektakularnom golu Roberta Prosinečkog koji je postavio konačan rezulta - 2:0. Prethodno je Gorana Pandurovića u 10. minutu matirao Darko Pančev.
Arbitar Jovan Šegrt sudiće utakmicu 26. kola Superlige između Crvene zvezde i Radničkog 1923 koja se igra u nedelju na stadionu "Rajko Mitić" od 16 sati.
Poslednji, treći večiti derbi u sezoni definitivno će odlučiti šampionsku trku, poručuju Milan Stojanoski (50) i Nenad Milijaš (40) za Informer! Nekadašnji fudbaleri Partizana i Crvene zvezde slažu se u oceni da pitanje prvaka još nije rešeno, kao i da do plej-ofa večiti rivali nigde više neće prosipati bodove.
15.03.2024
08:33
Jasno se može zaključiti da su crveno-beli u tom momentu na okupu imali ekipu koja je godinu dana kasnije postala šampion Evrope. Zvezda je svoj kvalitet dokazala do kraja sezone koju je okončala titulom sa čak 11 bodova viška u odnosu za zagrebački Dinamo.
Crveno-beli su na 86. večitom derbiju nastupili u sastavu: Stojanović - Radinović, Marković, Kanatlarovski, Belodedić - Najdoski, Prosinečki, Stošić, Šabanadžović - Pančev i Lukić, a šansu sa klupe su dobili Savićević i Vujović.
Za Partizan su igrali: Pandurović, Stojanović, Kljajević, Spasić, Petrić, Vujačić, Mijatović, Milojević, Šćepović, Đurđević, Bogdanović, dok je trener Ivan Golac u nastavku šansu ukazao samo Pantiću.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda je saopštila da će u nedelju na duelu protiv Radničkog iz Kragujevca (16.00, Arena 1 premijum) biti slobodan ulaz za decu do 14 godina na istočnoj tribini stadiona "Rajko Mitić".
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Targetiranje ministarke Jelene Žarić Kovačević, kao i vređanje i ponižavanje na vulgaran način putem društvenih mreža od strane neformalne grupe "Kvir zbor Beograda" prevazišlo je svaku granicu zdravog razuma.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" u Nišu tokom vaskršnjih praznika, od 10. do 13. aprila, neće kontrolisati ni naplaćivati parkiranje u zoniranim delovima grada.
Nacionalna avio-kompanija "Er Srbija" počela je da saobraća po letnjem redu vožnje. Flota od 30 aviona leteće ka više od 100 gradova širom sveta, uključujući i rekordan broj novih destinacija.
Sveštenik Darko Perić (41), paroh u Pilici kod Zvornika 60 odsto jetre donirao je kolegi i prijatelju, svešteniku Bogdanu Stjepanoviću koji se suočio sa ozbiljnim zdravstvenim problemima koji su zahtevali hitnu transplantaciju.
U Višem sudu u Beogradu nastavljeno je suđenje okrivljenim vlasnicima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu u kom je u januaru prošle godine buknuo jeziv požar i odneo živote.
Carinski službenici su na aerodromu Nikola Tesla, u saradnji sa policijom, sprečili jednog putnika da bez prijavljivanja u zemlju unese dva violončela, za koje se sumnja da su stara više od 150 godina.
Maskirani razbojnik oteo je jutros iz jedne pekare u strogom centru Kikinde kutiju sa dobrovoljnim prilozima, koji su bili namenjenim ugroženim srpskim porodicama na Kosovu i Metohiji.
Devojčica koja je pre godinu dana pronađena u teškom stanju na Paliluli, s ozbiljnim telesnim povredama, za koje se sumnja da su joj ih naneli majka Dejana S. i očuh Adam K. i dalje oporavlja od mnogobrojnih povreda koje je zadobila.
Vojska je pozvana da ukloni vozila koja blokiraju puteve tokom protesta zbog cena goriva u Republici Irskoj, a irska policija sada tretira proteste kod skladišta goriva kao "blokade", javlja BBC.
Svaki peti mladi Nemac razmišlja o napuštanju zemlje, a 40% kaže da želi da se preseli u inostranstvo na duži rok. Zabrinutost zbog ekonomske sigurnosti je ključni pokretač rastućeg trenda, pokazuje nedavna studija, prenosi Dojče vele.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Trenutno je u toku pauza u trilateralnim mirovnim pregovorima za rešavanje sukoba u Ukrajini, Sjedinjene Američke Države su sada zauzete, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Kaja Ostojić je otkrila da je želela da obradi pesmu "Samoodbrana" koju u originalu izvodi Romana Panić, ali da koleginica nije želela ni da čuje za to.
Nekadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović objavio je fotografiju sa voditeljkom Kristinom Spalević, koja ga je nedavno prijavila policiji i napustila stan u kom su živeli sa sinovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar