29.03.2024

19:30

Kraj: Real ipak prejak za odličnu Zvezdu

EPA

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Real Madridu u 32. kolu Evrolige. Beograđani su ostali bez ikakve šanse za plasman u narednu rundu, dok španski tim odavno ima obezbeđeno mesto u doigravanju.

Crveno-beli će i na ovom teškom gostovanju biti bez Miloša Teodosića, koji je zbog problema sa mučninom ostao u Beogradu.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 101:94 (20:21, 24:26, 28:28, 29:19)

Dvorana: Vizink centar

Grad: Madrid

Sudije: Matej Boltauzer (Slovenija), Maksim Buber (Francuska), Arturas Sukis (Litvanija)

REAL M: Jabusele, Hezonja, Musa, Gonzales, Kozer, Abalde, Tavares, Ndiaj, Fernandez, Alosen, Rodrigez, Ljulj.

Trener: Ćus Mateo

C. ZVEZDA: Ilić, Mitrović, Nedović, Bolomboj, Gilespi, Hanga, Davidovac, Gedraitis, Smart, Lazarević, Tobi, Lazić.

Trener: Janis Sferopulos

ČETVRTA ČETVRTINA:

Nije pogrešio Ljulj sa penala i slaviće Madriđani - 101:94.

Sa druge strane će popularni Neda na liniju za slobodna bacanja zbog prekršaja Hezonje. Pokušao je Sferopulos da zatraži čelendž tražeći nesportsku grešku, ali nije je dobio. Nedović pogađa samo jedno - 97:94.

Probao je Nedović za tri poena i nije uspeo. Fauliran je Musa, penali će odlučivati pobednika - 97:93.

40. minut - Po svoj prilici, Hanga je od najboljeg pojedinca postao tragičar. Reprezentativac Mađarske je promašio za tri, a u sledećem napadu je bacio loptu Hezonji u ruke koji zakucava - 96:93.

Ume to i Hezonja! Vraća Hrvat trojku, pravi spektakl u "Vizink" centru - 92:93.

39. minut - Au! Hanga na isteku napada uspeva da pogodi preko Jabuselea o tablu - 89:93!

38. minut - Veliki je majstor Musa! Ponovo pogodak uz faul, 27 poena momka iz Bosne i Hercegovine - 89:88.

Kakvu trojku pogađa Ilić! Deveti poen mladog krilnog centra, ali kakav trenutak za koš - 86:88!

37. minut - Musa ponovo dobija faul pri šutu za tri poena, a sada je uspeo nekadašnji NBA igrač i da pogodi - 85:85!

Duel Abaldea i Mitrovića

36. minut - Ljulj je uspeo da ubaci karakterističan šut za tri poena i da ponovo podigne publiku "Vizink" centra na noge - 80:84.

35. minut - Pogodak Mitrovića i ponovo je Zvezda na "+7" - 77:84.

34. minut - Jako bitne poene za Real ubacuje Jabusele. Napad je već bio "mrtav", a onda je Francuz pogodio za dva - 77:82.

33. minut - Kombinuju Nedović i Bolomboj, a Amerikanac se odlično snalazi i uspeva da loptu ubaci u koš - 75:82.

32. minut - Do prvih poena na susretu stiže i Džoel Bolomboj zakucavanjem - 75:80.

Istom merom uzvraća sjajni Nedović i ubacuje svoj 29 poen - 75:78!
31. minut- Izjednačenje u Madridu! Pogađa Rodrigez za tri poena - 75:75!

TREĆA ČETVRTINA:

Prelepa kombinacija sa pet sekundi do kraja četvrtine! Davidovac je proigrao Lazića, ovaj promašio, ali je njegov promašaj ispratio i u koš vratio Hanga - 72:75.

30. minut - Kada je teško - Nedović! Pogodak uz faul, ali je uzvratio Hezonja dugom dvojkom - 69:73.

Pogađa i Hezonja trojku i sada je samo tri poena prednost Beograđana - 67:70.

29. minut - Nema rešenja Zvezda za seriju domaćih! Pogodio je za tri poena i Jabusele - 64:70.

28. minut - Kao da je serija Crvene zvezde naljutila "kraljeve" pa je aktuelni šampion zaigrao mnogo bolje. Musa je probio Lazarevića i položio uz faul - 60:70.

27. minut - Napokon ubacuju nešto igrači Reala. Tavares je pokupio promašaj i pogodio uz prekršaj - 57:70.

Maestralno igraju crveno-beli! Ukrao je loptu Hanga, video Davidovca koji je bio sam u kontri i nagradio ga lakim zakucavanjem - 54:70!

Duel Muse i Gedraitisa

Ideee! Adam Hanga je motivisan protiv bivšeg tima, pogađa još jednu trojku - 52:66!

26. minut - Nažalost, nije dugo trajao period Madriđana bez koša. Pogodio je Jabusele za tri poena i tako prekinuo seriju od 8:0!

25. minut - Ušla je nervoza u redove Reala, ređaju se greške aktuelnog šampiona Evrolige!

24. minut - Adam Hanga preko Tavaresa! Mađar sa puno osećaja uspeva da ubaci, Ćus Mateo traži tajm-aut  - 49:57.

23.minut - Sarađuju odlično Gilespi i Ilić! Zakucava nekadašnji igrač Igokee - 49:57.

Ne staje Nedović! Pogađa nekadašnji reprezentativac Srbije za tri - 48:53, a potom dobro trči kontru i polaže!

22. minut - Koristi Tavares odlično svoju visinu i pogađa preko Gilespija - 48:50.

21. minut - Hanga otvara drugo poluvreme na najbolji mogući način - pogođenom trojkom! Vodi Zvezda 50:44.

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinac posle prvih 20 minuta je Nemanja Nedović sa 18 poena, dok Real Madrid predvodi Hezonja sa 11 i Musa sa 10 koševa.

20. minut - Bio je Smart bez rešenja, proigrao je Gedraitisa, ovaj je promašio, ali Mitrović hvata promašaj i vraća u koš uz faul - 44:47!

Isključivo se poentira izvan linije od šest metara i 75 centimetara u ovim momentima. Abalde je pogodio iz daljine - 42:44.

19. minut - Pogađa za tri poena i Smart! Abalde je uzvratio dvojkom, samo da bi Nedović nastavio sa serijom trojki gostiju - 39:44!

18. minut - Promašio je Nedović, njegov promašaj pokupio Tavares, ali je onda Davidovac sjajno iskoristio neopreznost gorostasa Madriđana i ukrao mu loptu i vratio je u koš - 35:38!

Alosen i Gedraitis u duelu

17. minut - Luka Mitrović sjajno prati Gilespija i nagrađuje ga dodavanjem koje je spojilo sa košem Amerikanca - 35:36.

16. minut - Lepo se pozicionirao Mitrović protiv nižeg Abaldea, pa je bek Reala morao da napravi prekršaj.

Nedović se odlično snalazi i ubacuje svoj 15. poen - 35:31.

15. minut - "Šou-tajm" u Madridu! Ljulj je povukao kontru, bacio visoko loptu, a Hezonja je uzleteo i prikucao je u obruč - 35:29.

Kratko je na semaforu bilo nerešeno. Fernandez je pogodio trojku, a dobru partiju je nastavio Nedović pogotkom za dva - 30:27.

14. minut - Krade loptu Gilespi i nesebično prosleđuje do Smarta koji polaže i postiže prve poene na meču - 27:27.

Probao je Mitrović iz blizine, ali je Tavares "spustio roletnu" i izblokirao taj pokušaj!

13. minut - Ostao je Hezonja sam, a te situacije ne prašta Dubrovčanin - 25:25.

Insistira Nedović i nastavlja sa dobrom igrom kao protiv Virtusa. Iznudio je nekadašnji NBA igrač dva slobodna bacanja i pogodio oba - 22:25.

12. minut - Lepo odigrana kombinacija Gilespija i Nedovića, koju srpski košarkaš rešava poenima - 20:23.

11. minut - Počeli su crveno-beli svojim napadom drugu deonicu. Lepo su kombinovali, ali Lazić nije uspeo da pogodi za tri poena.

PRVA ČETVRTINA:

Ide još jedna! Nedović se razigrao, pogađa i on za tri poena! 20:21!

10. minut - Nedović sada povlači i kontru i pronalazi Lazića samog u ćošku. Nije iskusni Branko odbio taj poklon, pa je "spakovao" trojku - 20:18.

Sjajno je odigrao Nedović situaciju jedan na jedan i pogodio za dva poena - 20:15.

9. minut - Serhio Rodrigez asistira, a za tri pogađa Hezonja - 20:13.

8. minut - Rešen je Musa da obeleži ovu utakmicu. Već 11 poen za reprezentativca Bosne i Hercegovine. Da stvar bude gora, promašio je Tobi, a sa druge strane je Jabusele poentirao uz prekršaj - 17:13.

Zakucava Ndiaj i vraća izjednačen rezultat na semafor - 13:13.

7. minut - Nije ni ovaj napad obećavao, ali je Hanga u svom stilu pogodio preko Jabuselea za tri poena - 11:13.

6. minut - Period igre tokom kojeg se muče gosti iz Beograda. Promašili su Nedović i Hanga, ali ne koristi to Real već gubi loptu u dva navrata.

5. minut - Umalo da Bolomboj ukuca Tavaresa, ali je bio kratak! Sa druge strane visoki centar Reala vraća promašaj Gonzalesa. Već svoj deveti poen ubacuje i Musa, vodi Real - 11:10.

4. minut - Upisuje se u strelce i Nedović odličnim flouterom preko Alosena - 5:10.

Nedović

Ilić nastavlja da zakucava! Odličan pas Hange i laki poeni za bivšeg igrača Igokee - 5:8.

3. minut - Odlično se snalazi Džanan Musa i ubacuje pogodak za dva o tablu. Lepo je Nedović video Gedraitisa u "ofsajdu", ali je Litvanac promašio - 5:8.

Musa je upisao prve poene za Real i to šutem za tri poena - 3:2. Stiže adekvatan odgovor i to u vidu sjajnog kucanja Dalibora Ilića preko Ndiajea - 3:4.

2. minut - Novi dobar defanzivni potez. Pokušao je Alosen, ali mu je blokadu lupio Hanga. Nažalost, nije iskorišćen napad na drugoj strani, zbog greške u koracima Nedovića.

Ukrao je loptu Gedraitis i lepo završio na obruču protiv Alosena - 0:2.

1. minut - Prvi napad na utakmici pripao je domaćinu. Prvobitno dobro odigrana odbrana Zvezde anulirana je prekršajem Džoela Bolomboja.

PRE MEČA

20.15 - Još uvek nije poznato da li će Ćus Mateo izaći na parket "Vizink" centra u najjačem mogućem sastavu, ali će odmoriti neke iskusnije igrače poput Ljulja, Fernandeza i Rodrigeza.

20.00 - Ovoga puta gradski rival Partizan neće biti naročito zainteresovan za meč u prestonici Španije, zato što je "pol pozicija" Realu neugrožena.

Standings provided by Sofascore

19.50 - I u redovima gostiju biće nekadašnje poznato lice publici u Madridu. Adam Hanga je nosio dres Madriđana od 2021. do 2023. godine.

Hanga u dresu Reala

19.40 - Biće ovo novi susret sa nekadašnjim igračem crveno-belih, Fakundom Kampacom. Prilikom Realovog gostovanja u Beogradu ranije u sezoni, Argentinac je dočekan ovacijama navijača.

19.30 - Dobrodošli na tekstualni prenos utakmice između Reala i Crvene zvezde u Madridu.

Iako im je prvo mesto do kraja regularnog dela zagarantovano, "kraljevi" neće tek tako prepustiti pobedu rivalima. To su najbolje pokazali prilikom gostovanja u Beogradskoj areni i slavlja nad Partizanom.

- Želimo da nastavimo da igramo dobro. Očekuje nas teška utakmica protiv iskusnog tima. Neće nam biti lako, bez obzira na to što smo mi prvi na tabeli - rekao je trener domaćina, Ćus Mateo.

Sa druge strane, Crvena zvezda utakmice u Evroligi koristi kao jake provere pred završnicu ABA lige i početak tamošnjeg plejofa.

- Znamo šta nas očekuje, ali ne želimo da se predamo, već da se borimo za svaku loptu i damo svoj maksimum. Naravno da želimo da pobedimo, da je drugačije ne bismo bili profesionalci - objasnio je igrač crveno-belih, Adam Hanga.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.

30.04.2024

09:48

Građani, ovo je važno! Oglasio se PIO fond!

Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje osigurava na penzijsko i invalidsko osiguranje sva lica koja su po Zakonu o penzijskom i invalidskom osiguranju obavezno osigurana i koja su se uključila u ovo osiguranje, bez obzira na to da li su u pitanju zaposleni, osiguranici samostalnih delatnosti ili poljoprivrednici.

30.04.2024

17:23

Žestok sukob u studiju Informera! Da li je Ukrajina propala kao država, ili Rusija potencijalno gubi rat?

Velika partija šaha se i dalje igra. Postavlja se pitanje čije figurice su u boljoj pozicji. O ratu u Ukrajini govorili su Na ovu temu u emisiji "Rat uživo" govorili su prof. dr Stevica Deđanski iz Centra za razvoj međunarodne saradnje i Darko Obradović, Forum za strateške analize. U program se, putem vajber uključenja, uživo uključio i analitičar prof. dr Sergej Boljevič.

30.04.2024

19:25

Oduzimanje vozila pun pogodak! Načelnik Uprave saobraćajne policije Slaviša Lakićević o "super radarima", gledanju "kroz prste", električnim trotinetima...
Pravo u metu!

Privremeno oduzimanje vozila, mera koju smo počeli da sprovodimo od sredine februara ove godine, predstavlja pun pogodak i jednu od najozbiljnijih izmena u Zakonu o bezbednosti saobraćaja. Nismo očekivali da ćemo za vrlo kratko vreme oduzeti veliki broj vozila i čini mi se da će toga tek biti. Molim sve vozače da obrate pažnju na saobraćajne propise i ne dozvole sebi da u dužem vremenskom roku ostanu bez auta.