(UŽIVO) Sjajna energija Zvezde na startu drugog poluvremena!

CRVENA ZVEZDA - BASKONIJA  56:45 (25:20, 17:14)

Sudije: Mehdi Difala, Sefi Šemeš, Olegs Latiševs

CRVENA ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos
Trener: Janis Sferopulos

BASKONIJA: Hauard, Savkov, Sedekerskis, Luvavu, Jaramaz, Forest, Rogavopulos, Diop, Boldvin, Hol, Ndiaje, Moneke
Trener: Pablo Laso

TREĆA ČETVRTINA

28. minut - Ušao je Markus Hauard u zonu... Pogađa sada za dva poena, pogrešila je potom Zvezda u napadu, morao je kontru Baskonije da seče Davidovac nesportskim faulom.

28. minut - Fantastična saradnja Bolomboja i Miler-Mekintajera! Zakucava centar Zvezde - 56:43!

27. minut - Utišao je Markus Hauard Beogradsku arenu trojkom  uz zvuk sirene - 54:43!

26. minut - Bolje deluje odbrana crveno-belih, koristi to na pravi način Kalinić i postiže nove poene u kontri - 54:40!

25. minut - Zvezda vraća maksimalnih +12 preko Džoela Bolomboja koji zakucava - 52:40!

25. minut - KENAAAAAN! Sevnula je kontra crveno-belih, kruniše je Kenan pogotkom uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje - 50:40!

24. minut - Zakucava Donta Hol uz dosta sreće, vraća na drugoj strani Ajzea Kenan - 47:38!

23. minut - KALINIIIIIIĆ! Pet minuta je trajao post Crvene zvezde, a onda trojkom seriju Baskonije prekida Nikola Kalinić - 45:36!

22. minut - Nastavlja se dobar niz Baskonije, sada poentira Čima Moneke - 42:36!

21. minut - Dobra reakcija Džoela Bolomboja na startu treće deonice! Centar Zvezde je blokirao Sedekerskisa, a potom kupi i defanzivni skok. Na koristi domaćin priliku pošto je na drugoj strani istekao napad Zvezde...

!

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Ne koristi Zvezda ni poslednji napad u prvom poluvremenu, ali na odmor odlazi sa osam poena prednosti!

19. minut - Donte Hol pogađa sa linije penala, predugo traje Zvezdin post u finišu druge deonice, ali ni Baskonija ne blista - 42:34!

18. minut - Dva loša napada Crvene zvezde, gosti smanjuju zaostatak preko Luvavua i teraju Sferopulosa da zatraži tajm-aut - 42:33!

17. minut - Novi penali za Baskoniju, sada pogađa Tada Sedekerskis, uzvraća Ajzea Kenan - 42:30!

16. minut - Divan potez Džoela Bolomboja i poeni na drugom obruču, svemu je prethodila asistencija Kodi Miler-Mekintajera - 40:28!

15. minut - Pogađa Kodi Miler-Mekintajer sa poludistance, potom i krade loptu Diopu, ipak, promašaj Kenana, koristi to Timoti Lavuvu - 38:28!

14. minut - Siguran je sa linije penala Markus Hauard! Zvezda je ispunila bonus, na drugoj strani promašaj Ajzee Kenana.

14. minut - Najveća prednost Crvene zvezde u dosadašnjem meču utakmice, nakon poena Luke Mitrovića sa linije penala domaćin ima +12 - 36:24!

13. minut - Već sedam poena ima Nemanja Nedović! Nastavlja srpski košarkaš u istom ritmu kao pre nekoliko dana protiv Pariza - 34:24!

12. minut - Pogađa Kamar Boldvin pod košem, ali uzvraća Zvezda serijom 4:0! Sa poludistance je precizan Rokas Gedraitis, a nakon ukradene lopte zakucavanja Nemanja Nedović - 30:22!

11. minut - NEDOVIIIIIIIIIĆ! Nastavlja se šuterska rapsodija Crvene zvezde - 28:20!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Lepo se pod košem snalazi Luka Mitrović, na drugoj strani vraća Čima Moneke - 25:20!

10. minut - JAGOOOOO! Izuzetno bitni poeni za Crvenu zvezdu! Trojka preko ruke Markusa Hauarda za omalenog Brazilca - 23:18!

9. minut - Stala je Crvene zvezda, koristi to Baskonija i trojkom Rogavopulosa dolazi na samo posed zaostatka - 20:18!

9. minut - Loša defanzivna reakcija Rokasa Gedraitisa... Zakasnio je Litvanac i faulirao Čimu Monekea koji pogađa uz prekšraj, koristi krilni centar Baskonije i dodatno slobodno bacanje - 20:15!

8. minut - Vezane greške na obe strane, prvo je Diop napravio grešku u koracima, potom isto čini i Luka Mitrović.

7. minut - Pravi odgovor Crvene zvezde! Trojka Majka Dauma, dobra odbrana Kalinića i lagani poeni na drugoj strani za Džoela Bolomboja - 20:10!

6. minut - Uspeva Čima Moneke da prekine seriju Crvene zvezde, potom greška Ajzee Kenana koju koristi Sedekerskis, prepolovila je Baskonija ekspresno prednost domaćina - 15:10!

5. minut - Tokom minuta predaha navijači u Beogradskoj areni pozdravili su fudbalere Crvene zvezde - Radeta Krunića i Nemanju Radonjića!

4. minut - KOODIIIII! Nova trojka za crveno-bele, ključa Beogradska arena već nekoliko minuta zbog Zvezdine rapsodije! Četa Janisa Sferopulosa ima +9 i tera Pabla Lasa da reaguje tajm-autom - 15:6!

4. minut - BUM! Treća trojka za Zvezdu, ovoga puta uz faul! Kalinić cepa mrežicu, a potom koristi i dodatno slobodno bacanje - 12:6!

3. minut - U visokom tempu se igra na startu meča, na poena Tadasa Sedekerskisa odgovara Džoel Bolomboj snažnim zakucavanjem nakon asistencije Kodi Miler-Mekintajera - 8:6!

2. minut - KENAAAAAAAAAAAAAN! Eksplodirala je Beogradska arena, Crvena zvezda vodi! Amerikanac pogađa dve vezane trojke - 6:4!

1. minut - Ne pogađa Ajzea Kenan pod košem, koristi to Luvavu, četiri poena za Francuza na startu meča. Pokazao je snažni krilni centar i protiv Partizana da će biti najveće pojačanje Baskonije ove sezone - 0:4!

1. minut - Utakmica počinje! Prvi napad za Crvenu zvezdu, odmah greši Majk daum i Timoti Luvavu pogađa u kontri - 0:2!

Petorka Crvene zvezde: Kodi Miler-Mekintajer, Ajzea Kenan, Nikola Kalinić, Majk Daum, Džoel Bolomboj!

PRE MEČA

19:56 - Fantastična atmosfera u Beogradsoj areni!

19:48 - Ovacije za Janisa Sferopulosa! Iako sezona nije počela na najbolji mogući način, navijači Crvene zvezde pružili su podršku grčkom strategu prilikom izlaska na parket Beogradske arene!

19:42 - Evroliga je za današnji meč delegirala trojicu iskusnih sudija. Predvodi ih Mehdi Difala, a tu su još Sefi Šemeš i Olegs Latiševs.

19:38 - Utakmicu Crvene zvezde i Baskonije uživo će pratiti i novopečeni predsednik Košarkaškog saveza Srbije, a dojučerašnji prvi čovek crveno-belih - Nebojša Čović.

19:32 - Tribine Beogradske arene su pola sata pre početka utakmice solidno popunjene!

19:30 - Trener Crvene zvezde - Janis Sferopulos, odlučio se za sledeći tim: Miler-Mekintajer, Kenan, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Nedović, Dos Santos. Nema suspendovanog Teodosića, a van sastava ostao je i centar Uroš Plavšić.

19:24 - Izvesno je da večerašnji duel protiv Baskonije propušta Miloš Teodosić koji odrađuje suspenziju zarađenu u finišu prethodne sezone, svi ostali su spremni i konkurišu za tim.

19:20 - Izabranici Janisa Sferopulosa u prvom kolu Evrolige savladali su Pariz na gostovanju, ali je usledio drugi poraz u regionalnoj ABA ligi. Trijumf nad Baskonijom bio bi ogroman zamajac za nastavak sezone na Malom Kalemegdanu!

19:17 - Crvena zvezda je putem društvenih mreža objavila da su sve karte za večerašnji okršaj protiv Baskonije - rasprodate! Dajke, Špance očekuje paklena atmosfera u Beogradskoj areni!

19:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice drugog kola Evrolige između Crvene zvezde i Baskonije. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!

Naš narod je uvek podržavao državnu zajednicu s Crnom Gorom! Crnogorci su bili zavedeni pričama da će im nezavisnost doneti nešto dobro! (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče da Srbija nikada nije ništa učinila protiv Crne Gore, već je bilo upravo suprotno, Crna Gora se ogrešila o Srbiju. Vučić je, govoreći na konferenciji za novinare na samitu Procesa Brdo-Brioni koji se održava u Tivtu, rekao da se Srbija ne meša u unutrašnju politiku suseda, uključujući Crnu Goru i da mu je potpuno svejedno ko će tamo da formira Vladu. Ovim povodom, gosti "Info dana" bili su narodni poslanik Stefan Krkobabić i član Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije Radovan Arežina.