Na današnji dan: Zvezdaši slave Pavkovdan, Liverpul pao u grotlu "Marakane" (FOTO/VIDEO)
Podeli vest
Fudbaleri Crvene zvezde, na današnji dan 2018. godine, režirali su jednu od najvećih senzacija u Ligi šampiona i golovima Milana Pavkova srušili ekipu Liverpula sa 2:0.
Zvezda je pre šest godina priredila jedan od najlepših poklona svojim navijačima i u grotlu "Marakane" uzela skalp slavnom engleskom klubu, koji je kasnije i postao šampion Evrope.
Uspeo je Dušan Vlahović da se po treći put upiše u strelce u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Srpski as doneo je Juventusu izjednačenje golom sa bele tačke na gostovanju ekipi Lila.
Bojan Krkić, kakav je to igrač bio.... Poznato lice na treningu Barselone pred meč sa Crvenom zvezdom.
05.11.2024
22:31
Srpski šampion te prohladne noći 6. novembra 2018. godine dočekao je ekipu sa "Enfild rouda" i to posle dva teška poraza u eliti. Dve nedelje ranije izgubili su u Liverpulu sa 4:0, a prethodno su poniženi i od Pariz Sen Žermena sa 6:0. Mnogi su već tada otpisali četu Vladana Milojevića, koja je te večeri odbila da ponovo bude vreća za udaranje, a u heroja je izrastao momak iz Begeča - Milan Pavkov.
Fudbalski sudija iz Ćuprije Miloš Milanović biće glavni sudija na utakmici 4. kola Lige konferencija između Jagjelonije i Moldea. Ovaj meč na programu je u četvrtak 21 sat u Bjalistoku.
Prvi čovek VTB lige - Sergej Kuščenko, oduševljen je partijama Alekse Avramovića u dresu CSKA.
05.11.2024
21:52
Milan Pavkov sa navijačima i igračima slavi pobedu
Beogradski tim na krilima 50.000 navijača na "Marakani", hrabro i bez garda izašao je na slavni klub i to mu se brzo isplatilo. Igrao se 22. minut kada je Marko Marin izveo centaršut iz kornera, a na pravom mestu našla se Zvezdina devetka i glavom matirala Brazilca Alonsa za delirijum na "Marakani".
Foto: Starsportphoto
Pavkov postiže prvi gol protiv Liverpula
Englezi se nisu osvestili od prvog udarca, a usledio je novi nokaut samo sedam minuta kasnije i to opet u režiji Marina i Pavkova. Ovog puta brznogogi vezista je oduzeo loptu na sredini terena i odmah proigrao momka iz Begeča, koji se sjurio ka protivničkom golu, a onda sa nekih 30 metara poslao projektil iza leđa Alisona za potpuni šok na klupi Liverpula.
Pokušao je Klop da izmenama trgne svoj tim, ali je svaki njegov potez bio uzaludan. Crveno-beli su zaključali sve prilaze svom golu i na kraju stigli do velike pobede. Posle utakmice usledilo je veliko slavlje na tribina, koje se kasnije nastavilo i na ulicama Beograda do kasnog jutra.
Foto: Starsportphoto
Mohamed Salah nemoćan protiv fudbalera Crvene zvezde
Ta novembarska noć tako će ostati upisana zlatnim slovima u novijoj istoriji kluba iz Ljutice Bogdana, ali i srcima svih "delija". Zvezdine pristalice tada su svom heroju posvetile pesmu, tačnije prepevali su stihove posvećene legendarnom fudbaleru Mihajlu Pjanoviću, pa je nastalo - "Hej Pavkov, skoči, daj gol glavom...".
Takođe, navijači crveno-belih su 6. novembar u šali proglasili praznikom, pa ovaj dan nazvan "Pavkovdan".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uspeo je Dušan Vlahović da se po treći put upiše u strelce u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona. Srpski as doneo je Juventusu izjednačenje golom sa bele tačke na gostovanju ekipi Lila.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Dvojica lopova opljačkala su prodavnicu 7-Eleven u severnom Teksasu na Badnje veče. Jedan od njih je bankomat zakačio za automobil, dok je drugi nagazio gas, što je dovelo do urušavanja unutrašnjosti prodavnice.
Uprkos reputaciji jednog od najuređenijih zdravstvenih sistema u Evropi, u Nemačkoj se svake godine procenjuje da između 17.000 i 19.000 ljudi umre zbog grešaka u lečenju koje su mogle biti sprečene.
NATO je bio primoran da podigne ratne avione kako bi nadzirao masivne ruske "medvede", nuklearne bombardere koje je predsednik Rusije Vladimir Putin poslao da bi zapretio Velikoj Britaniji tokom božićnog leta iznad Norveškog mora, prenosi "Miror".
Kampanja mobilizacije koju sprovodi Kijev postala je drakonska usled velikih gubitaka na frontu, što je primoralo vojno sposobne muškarce da traže nove načine bekstva.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar