Strateg crveno-belih je prvo prokomentarisao utakmicu:
- Igračima sam pružio ruku posle utakmice. Gde nisam bio zadovoljan to sam im rekao. Rekao sam da ćemo borbenošću da probamo sve. U ovom trenutku smo dali sve što smo mogli. Imali smo protivnika koji igra jedan fudbal, prvi put smo mogli da vidimo u El klasiku igru sa velikim intenzitetom, visokom odbranom, oni su skratili teren, prvi put sam ponosan na moj stručni štab koji je fenomenalno odradio utakmicu. To je Barselona, igrali smo onoliko koliko nam je Barselona dozvolila. Imali smo peh. Očekivao sam Radonjića bar 15 minuta. Sa tom brzinom njegovom i kroz posed čak i da rizikujemo da dođemo do pasa, ali nemam šta da zamerim igračima. Naša dva štopera u ovakvim utakmicama moraju da igraju jedan na jedcan, nekad jedan na dva, videli ste, napadaju sa svih strana. Koliko smo sad mogli da odgovorimo ili ne to su individualne greške.
Milojević je odgovorio i na pitanje koje pouke mogu da se izvuku posle novog debakla:
- Sigurno ako bih poredio da sam se susreo sa mnogo kvalitetnijim igračima nego u prethodnoj ligi šampiona, mislim da je ovakav forma jako težak. Generalno kad igrate u Ligi šampiona, treba da nam bude nauk šta je Liga šampiona i kakvo je takmičenje. Mi imamo veliki peh, povrede, nije opravdanje, ali evo pričao sam i sa Hansom, i on je iskreno rekao da smo dobro pripremili utakmicu i da je atmosfera bila impresivna. Imamo neverovatne igrače koji nam mnogo utiču na igru, a mi ih nemamo. Eto to su neke stvari. Borićemo se do kraja, Na ovom noivou da se ne lažemo morate da trošite ogroman novac da bi imali kvalitetan roster.
Foto: Starsportphoto
Pričao je Zvezdin trener i o tome koliko bi sve bilo drugačije da nije povreda i da je imao sve igrače na raspolaganju:
- Sigurno da bi imali veću rotaciju. Odigrali jednu utakmicu protiv Bodea, pa u nekom drugom formatu protiv Intera i Monaka, sad opet u 4r-3-3 da probamo nešto protiv Barselone. Na nekim pozicijama nemamo rešenja a stalni igrači su vam u Ligi šampiona jako važni. Ne kukam, rekao sam to ovako uzgred. U Superligi se to ne oseti, ali u Ligi šampiona se to itekako oseti.
O najviše primljenih golova u Ligi šampiona i drugom golu Barse, koji je primljen ponovo kao u Monaku u finišu poluvremena.
- Imamo problem koji imamo, koje su kvalitetnije od nas, a ovde igramo sa timovima Lige petica i koji su lideri u svojim šampionatima. Treba da treniramo, da to ispravimo i idemo dalje. Nema tu neke mudrosti. Nadam se da će nam se vratiti neki igrači i to je to. Drugi gol ne mogu to da konmentarišem nikako. Žao mi je što pada. Utakmica se igra dok sudija ne svira. Sjajno kretanje Levandovskog.
Prokomentarisao je Milojević i kako sada posle svega do plasmana u 24 najbolje ekipe do kraja:
- Verujem u svoje igrače, sad treba da kažem da ne treba više igrati do kraja. Dolazi nam Štutgart, a ovo što pričam o formatu ne znam kako se vama čini ovaj format. Ako ste u nekom četvrtom šeširu i da vam je bitno s kim ćete igrati kod kuće ili na strani. Za velike ekipe to nije bitno, ali za ekipe koje su dole, jako jako je bitno. Bitno je koga ćete izvući na žrebu. Novi format jako težak. Jako teška Liga šampiona, nema nikakve veze sa onom starom.
Foto: Starsportphoto
Milojević je rekao da ekipa nema nameru da se preda iako Zvezda nije osvojila nijedan bod u dosadašnjem delu sezone u LŠ.
- Svaka naredna utakmica je jako bitna. Ostalo je još 12 bodova u igru. Koliko ćemo mi osvojiti, ja verujem i zato što sam optimista. A zašto sam optimista. Zato što sam sportista. Imamo sledeću utakmicu i borikćemo se do kraja, zbog dresa i grba koji nosimo e sad šta će biti do kraja, videćemo.
Trener Zvezde je istakao i da je novi format Lige šampiona veoma težak.
- Slabijim ekipa je lakši prošli format, sada je mnogo teže. Sve ćemo videti do kraja koliko je dovoljan broj bodova da prođete u prvih osam, drugih osam. Mene kao trenera uvek interesuje da fudbal napreduje i bude zanimljiviji. Fudbal se igra za publiku. Pohbvalio bih novi format koliko god je težak izuzetno je zanimljiv.
O povredi Ilića:
- Mislim da ćemo imati problema. Mislim da je u pitanju induktor, ali znaćemo sve sutra posle snimanja. Glazera očekujem posle pauze.
Fudbaleri Crvene zvezde sutra dočekuju Barselonu (RTS 1, Arena 1 premijum 21.00) u 4. kolu Lige šampiona, pa se tim povodom medijima obratio trener Vladan Milojević.
Dragiša Binić, legendarni srpski fudbaler, gostovao je u jutarnjem programu na Blic televiziji i govorio o nekoliko važnih tema vezanih za Crvenu zvezdu. Posebno se osvrnuo na predstojeći meč Zvezde sa Barselonom u Ligi šampiona, kao i na utakmicu protiv Vojvodine koja prethodi ovom evropskom spektaklu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Km
pre 1 godinu
Milojevic trener za Srpsku ligu, kupovina novih igrača katastrofalna dugi niz godina ,Soul,Spasić,Rodić su isto tako na nivou Srpske lige
Bolno je što se ovakav sportski događaj uopšte odvija, bar sa naše srpske sportske strane. Jeste glavna scena, al izato je i bolno koliko se blamiramo i tako decenijama unazad. Doduše decenijama nije bilo na glavnoj sceni ali je bilo ozbiljnih scena gde jedino što uemmo u ovom sportu to je da budemo potučeni do nogu, da doživimo debakl. Kakva je to potreba da gledaš nešto u čemu će tvoj tim biti 100% demontiran? To je ili teška tupost ili ekstremni mazohizam.?
Fudbaleri Crvene zvezde sutra dočekuju Barselonu (RTS 1, Arena 1 premijum 21.00) u 4. kolu Lige šampiona, pa se tim povodom medijima obratio trener Vladan Milojević.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Puštanjem u rad brze pruge Beograd-Subotica Srbija je dobila jednu od najsavremenijih železničkih linija u regionu, zahvaljujući kojoj putnici za samo 79 minuta i po ceni od 1.220 dinara stižu do svog odredišta vozom "Soko", koji saobraća brzinom do 200 kilometara na čas.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glavni iranski pregovarač i predsednik parlamenta Mohamed Bager Kalibaf sastao se danas sa pakistanskim ministrom unutrašnjih poslova Mohsinom Nakvijem, koji je izrazio nadu u zaključenje pregovora između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar