• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. G.

25.12.2024

13:07

Burno na "Marakani"! Na pomolu neočekivani odlazak, milioni su u pitanju

Starsportphoto

Crvena zvezda

Burno na "Marakani"! Na pomolu neočekivani odlazak, milioni su u pitanju

Podeli vest

Fudbalski klub Crvena zvezda ima veliki broj ponuda za desnog beka Ognjena Mimovića (20), koji bi krajem januara ili početkom februara karijeru mogao da nastavi u inostranstvu, nezvanično saznaje Informer!

Šampion Srbije Crvena zvezda u velikom stilu okončala je 2024. godinu, a kako stvari stoje, u narednim danima i nedeljama imaće ogromne probleme da zadrži najbolje fudbalere!

Već smo najavili da su najtraženiji igrači Crvene zvezde Naser Điga, Andrija Maksimović i Šerif Ndijaje, a navodno ponudu da promeni sredinu ima i Silas Katompa Mvumpa, pozajmljeni fudbaler Štutgarta.

Nisu, međutim, to jedini fudbaleri koji su interesantni drugim klubovima, pošto Crvena zvezda već sad ima ozbiljne ponude za svog desnog beka, Ognjena Mimovića!

Kako se nezvanično može čuti, brojni klubovi sa zapada Evrope zainteresovano je za desnog beka, koji se pokazao kao odlično rešenje na toj poziciji u prethodnih godinu dana. Mimović je tokom jesenjeg dela sezone bio odsutan zbog povrede, ali i pre i posle toga igrao je u sjajnoj formi, pa i ne čudi zbog čega je privukao pažnju klubova iz inostranstva.

Foto: Starsportphoto©

Odlazi iz Zvezde? Ognjen Mimović

 

Zasad se u klubu sa "Marakane" ne izjašnjavaju o tome ko je zainteresovan za Mimovića, ali nema sumnje da ga Zvezda ne bi pustila tek tako. Prema proceni specijalizovanog portala "Transfermarkt", Mimović vredi 2.500.000 evra, pa se veruje da bi u Zvezdi tražili znatno više novca od toga.

Naravno, njegov eventualni odlazak bio bi veliki udarac za klub sa "Marakane". U pitanju je jako pouzdan fudbaler, ali i momak koji popunjava mesto "bonusa" za utakmice Superlige. Ako ode i Điga, što je sasvim realno, a potom i Andrija Maksimović, Zvezda će biti primorana da traži nove "bonuse", odnosno, igrače mlađe od 21 godine za duele u domaćem prvenstvu.

Treba, međutim, istaći da će Crvena zvezda sve učiniti da zadrži čitav igrački kadar do kraja januara, odnosno, dok se ne završi preliminarni deo Lige šampiona. Zvezda 21. januara dočekuje PSV Ajndhoven na "Marakani", a osam dana kasnije gostuje Jang bojsu u Bernu. Dotad ne bi trebalo da bude odlazaka, a onda će neko od navedenih igrača, najverovatnije biti prodat za milionski iznos.

Zvezda zbog toga ne sedi skrštenih ruku. Već se spekuliše da bi klub mogao da dovede nekoliko skupocenih pojačanja, a u posebnom tekstu možete pročitati ko su potencijalne mete.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set