Zvezda se mučila protiv "fenjeraša", ali je slavila! Crveno-beli gaze ka narednoj fazi Evrolige!
Podeli vest
Crvena zvezda je ostvarila 16. pobedu u Evroligi, tako što je u 26. kolu nadigrala Albu. Meč je bio odigran u Berlinu, a semafor dvorane "Uber arena" je pokazivao 77:71 (13:15, 22:25, 20:19, 16:18).
Pre meča Albe i Crvene zvezde u Berlinu, dogodio se incident između gostujućih navijača i domaće policije, pošto su nemački organi reda sa tribina odstranili zastavu sa natpisom "Nema predaje".
Košarkaši Crvene zvezde u 20. kolu ABA lige dočekaće Budućnost u "hali Pionir", a ne Beogradskoj areni kao većinu utakmica.
06.02.2025
16:36
Bez ikakvog razloga, srpski šampion je učinio utakmicu neizvesnom, iako je njegov protivnik nastupio bez tri najbolja igrača: Gabrijelea Proćide, Martina Hermansona i Janika Vecela.
Kvalitet košarke u Berlinu je bio ispod nivoa, najblaže rečeno, ali je makar bilo učinkovito za crveno-bele, koji su nastavili da osvajaju bodove na elitnoj sceni.
Alba je nespretno i nervozno počela meč praveći amaterske greške, ali to Zvezda nije iskoristila, jer je uglavnom bila neprecizna pri pokušajima da dođe do poena.
Godinama unazad, Crvena zvezda i Partizan važili su za timove koji mogu nemoguće na svom terenu, ali ove sezone situacija je drugačija! Srpski predstavnici seju strah po dvoranama širom Evrope i kao gosti, a odličan učinak svedoči o tome.
Košarkaš Crvene zvezde, Luka Mitrović, na otvorenom treningu pred meč sa Albom je rekao da nije mogao da se čuje sa Lukom Dončićem jer ga nikad nije ni upoznao.
05.02.2025
17:58
S obzirom na to da nije moglo da se očekuje da Alba bude tako loša sve vreme, ona se ubrzo razigrala i napravila seriju 5:0, čime je prvi put na meču povela. Posle još nekoliko minuta veoma ružne košarke, Kodi Miler-Mekintajer je konačno probio led i postigao prvu trojku za Zvezdu i tako doneo izjednačenje (7:7).
Kalinić drives around the defense and floats the ball into the basket 💧
Od tog trenutka je počelo da se igra po sistemu "koš za koš", uz neverovatnu količinu izgubljenih lopti na obe strane, uz napomenu da ih je Alba nakupila čak devet za samo 10 minuta igre! Uprkos tome, Zvezda nije izgradila nešto osetniju prednost, pa se na prvi mali odmor otišlo sa 15:13 za goste.
Druga četvrtina je bila gotovo identična kao prva. Nijedna od ekipa nije preterano blistala i došla do iole značajnijeg vođstva, s tim što je Zvezda konačno uspela da poveže dve dobre odbrane i dva dobra napada. Međutim, nije uspela da iskoristi kvalitetan momentum, već je dozvolila Albi da ponovo pripreti.
Ipak, u poslednjem minutu prvog poluvremena, Zvezda je odigrala veoma dobro na obe strane terena, a četiri poena su joj doneli Jago dos Santos i Džon Braun, pa se u svlačionice otišlo sa nešto komotnijih plus pet za crveno-bele (40:35).
Zvezda je drugo poluvreme započela gotovo na idealan način, serijom od 4:0, što joj je omogućilo da dostigne najvećih devet poena razlike. Ipak, može da se kaže da je to jedna od retko dobrih stvari koje je uradila u trećoj četvrtini.
Odmah zatim je krenula katastrofalna igra crveno-belih. Malo šta su mogli da pogode, mnogo su grešili i promašili su veliki broj slobodnih bacanja. Zapravo, bili su toliko nervozni da je Nikola Kalinić, žustro se žaleći na suđenje, zaradio tehničku grešku, koju je Alba iskoristila da stigne do izjednačenja.
No hesitation from @SiP03 to break the scoring deadlock with an IMPORTANT three 🔥🔥🔥
Kako bi pojačao produkciju u napadu, trener Janis Sferopulos je u igru poslao Ajzeu Kenana, koji je u toj situaciji bio spasitelj Zvezde. Odmah po stupanju na parket je pogodio trojku, koja je bila inicijalna kapisla za seriju Beograđana od 7:0! Međutim, Mateo Spanjolo je do kraja trećeg kvartala smanjio zaostatak na minus četiri - 59:55.
I nije moglo bez drame. Zvezda do kraja meča nije uspela da pronađe igru koja bi joj omogućila mirnu završnicu. Štaviše, Alba je u jednom trenutku stigla do vođstva, što je bio trenutak koji je ozbiljno zabrinuo navijače crveno-belih.
Međutim, bio je dovoljan jedan kvalitetan napad da se Zvezda razigra. Filip Petrušev je došao do poena, da bi ga potom ispratio Jago dos Santos i to trojkom. Petrušev je zatim došao još dva poena, što je, ispostavilo se, odlučujuća serija od 7:0. Alba je pokušala brzim napadima da se vrati u susret, ali bilo je kasno, pa su bodovi otišli u Beograd.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pre meča Albe i Crvene zvezde u Berlinu, dogodio se incident između gostujućih navijača i domaće policije, pošto su nemački organi reda sa tribina odstranili zastavu sa natpisom "Nema predaje".
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Blokaderi ne mogu da se pomire s činjenicom da je Junajted medija, kompanija kojoj pripadaju Nova S i N1, dobila nove vlasnike, pa zajedno sa zaposlenima u tim medijima, do juče produženim rukama tajkuna Dragana Šolaka, dižu hajku protiv Brenta Sadlera.
Povodom Međunarodnog dana Roma, 8. aprila, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević sastao se sa brojnim predstavnicima Roma u različitim republičkim organima, institucijama i lokalnim samoupravama.
Novinar Uroš Piper ocenio je da dugogodišnji milionski minusi N1 i Nove S pokazuju da čak ni medijski “svete krave” ne mogu ignorisati vlasničke odluke.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Suđenje bivšoj policajki Kristini K. (45) iz Sombora, osumnjičenoj za teško ubistvo državljanina Slovenije Tomaža Kostelnika, čiji su posmrtni ostaci nađeni u leto 2024. godine u blizini Monoštorskog puta, privodi se kraju u Višem sudu u Somboru.
Srbija je juče izručila Marjana Vujačića Crnoj Gori. On će, nakon što je Viši sud u Vranju odobrio zahtev njegovih advokata, kaznu zatvora od 14 godina za ubistvo Jugoslava Cvetanovića nastaviti da služi u crnogorskom zatvoru.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje M.M. i M.M.M. roditeljima dečaka M.M., koji je 2023. godine svirepo ubio Andreja Simića (13) u Niškoj Banji.
Iran se sve brže približava krugu država koje imaju najveći uticaj na svetska zbivanja, a rat na Bliskom istoku dodatno ubrzava taj proces, ocenjuje Vol strit džurnal.
Američki novinar Tucker Carlson izjavio je da su Sjedinjene Američke Države ciljano bombardovale civilnu infrastrukturu u Iranu, ocenivši takve poteze kao apsolutno neprihvatljive.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar