• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
V.Ž.

Novinar

29.07.2025

23:32

Zaj*bao nas je! Sad mu oduzmite pasoš: Nacija besna na njega zbog otkazivanja Evrobasketa

EPA

Evrobasket 2025

Zaj*bao nas je! Sad mu oduzmite pasoš: Nacija besna na njega zbog otkazivanja Evrobasketa

Podeli vest

Košarkaška reprezentacija Slovenije predvođena Lukom Dončićem je jedan od favota za medalje na Evrobasketu, koji će biti odigran ovog leta, ali u selekciji koja je 2017. godine bila šampion situacija je daleko od ružičaste.

Posle teške povrede Vlatko Čančar je odustao. Košarkaš Armanija bi da bude potpuno fit i spreman za novu sezonu. Međutim, nije samo on odustao. 

Slovence je odjavio i Džoš Nib, a da sve bude čudnije Amerikanac je dobio pasoš "dežele" samo kako bi igrao za nju.

Nib je prošle godine nastupio u kvalifikacijama za Olimpijske igre, ali su Slovenci ostali bez plasmana u Pariz Sada se očekivalo da pomogne timu na Evrobasketu, ali od toga neće biti ništa. 

To je razlog zbog koga su selektor Sekulić i svi u Savezu besni na Niba, a mediji su ga napali da se čak spominje i "oduzimanje pasoša". 

Foto: EPA

 

- Džoš Nibo je povukao potez vredan svakog prezira. I to je potez koji otvara brojna pitanja o mehanizmima naturalizacije - i nepovratnosti tog procesa - piše novinar Andrej Miljković sa slovenačke "Ekipe".

Cela Slovenija bila je ubeđena da će igrati...

- Poslednji put vrlo nedavno, kad se ponovo javila sumnja i kad je još bilo vremena da se potraži zamena - ne samo što je ostavio Sloveniju na cedilu, ne samo što je zabio nož u leđa, ne samo što je izdao - Džoš Nibo je Sloveniju konkretno, izvinite na izrazu, zajebao. Prevario. I sve nas s njom - navodi se u tekstu.

- Taj potez zaslužuje samo jedno - tu nema nikakve dileme. Naime, obrnut postupak vanredne denaturalizacije. Oduzimanje državljanstva, pasoša i svih pogodnosti - uključujući i mogućnost da igra za taj isti Milano bez statusa stranca - piše u tekstu i poručuje da je Džoš Nibo dobio pasoš Slovenije "na reč", samo da bi uživao prednosti pasoša koje nudi članica Evropske unije.

Ipak, od toga neće biti ništa, pa zbog toga Slovenci sledeći put moraju da budu mnogo oprezniji kome daju državljanstvo i sa kim prave dogovore

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa
Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa

Svetski lideri osudili su incident u Vašingtonu, u kojem je muškarac tokom protekle noći otvorio vatru na kontrolnom punktu u hotelu "Hilton", gde se održavala svečana večera Udruženja dopisnika Bele kuće, kojoj je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp, navodeći da je to bio čin "političkog nasilja". Među onima koji su osudili pucnjavu je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

26.04.2026

09:02

Hitno: Oglasio se sin Ratka Mladića
Politika

Hitno: Oglasio se sin Ratka Mladića

"Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića je veoma loše i ako se nešto brzo ne preduzme, nisam siguran da će moći da izdrži", izjavio je danas njegov sin Darko Mladić.

26.04.2026

08:25

Društvo

Hronika

Je li ovo realno? Deca se šalila "na srpskom", čovek ih napao u Ulcinju: Mladić odbranio dečake na plaži, pa "popio kaznu" od 350 evra
Region

Je li ovo realno? Deca se šalila "na srpskom", čovek ih napao u Ulcinju: Mladić odbranio dečake na plaži, pa "popio kaznu" od 350 evra

Četvorica maloletnika napadnuti su verbalno i fizički na Maloj plaži u Ulcinju 8. aprila dok su se igrali i međusobno šalili razgovarajući na srpskom jeziku, a teže posledice, po oceni roditelja sprečio je mladić iz obližnjeg restorana koji je zaštitio decu, a koji je zbog te reakcije prvo uhapšen, pa prekršajno kažnjen 350 evra.

26.04.2026

10:27

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set