Košarkaški stručnjak fasciniran Jokićem: Pravili smo pritisak... Stavite ga u drugi tim, pa da vidimo
Podeli vest
Srbija je savladala Grčku u prvom pripremnom meču koji smo mogli da gledamo pred Evrobasket (76:66), a Marina Sedlačeka, košarkaškog stručnjaka, impresionirao je Nikola Jokić.
Ubedljivo najbolji akter pobede "orlova" bio je upravo as Denvera sa 23 poena, 19 skokova i četiri asistencije. Bogdan Bogdanović je imao devet poena, 4/12 iz igre, koliko je postigao i Nikola Jović, dok je Avramović stao na sedam poena, tri skoka i tri asistencije.
Nikola Jokić umalo je zaplakako tokom intoniranja himne Srbije pred utakmicu naše košarkaške reprezentacije i Grčke (76:66) na pripremnom turniru na Kipru pred Evropsko prvenstvo
Nikola Jokić je asistencijom za Tristana Vukčevića u pripremnom meču sa Grcima (76:66) podigao Evropu na noge, a videli su Kiprani i Sombor šafl.
10.08.2025
05:14
- Fascinantan mi je broj presečenih lopti Nikole Jokića. To je jedan element koji se kod nas ne potencira toliko. On svojom pojavom zatvara prostor i tera protivnike da menjaju način šuta. To je ono što drugi timovi nemaju. Iako nije imao toliko asistencija, on je sa tolikim brojem presečenih lopti omogućio mnogo napada. Ne može da stigne i zatvori šut za tri poena, na tome će morati da se radi. Mislim da je ova utakmica pokazala da imamo dobru hemiju, da imamo veliku dozu samopouzdanja i mirnoću kada ne ide. Pokušao je Pešić da sa nižom i bržom petorkom odgovori Grcima -rekao je posle utakmice Marin Sedlaček.
Najbolji košarkaš sveta Nikola Jokić u odličnoj je formi pred Evrobasket, što je pokazao i u prvom poluvremenu utakmice protiv Grčke, kada je svojim izumom "Sombor šaflom" kaznio rivale.
NBA liga odredila je koji timovi će igrati na dan 25. decembra, odnosno za katolički Božić, a među delegiranim ekipama je i ona Denver Nagetsa.
09.08.2025
12:55
Nikola Jokić oduševio Marina Sedlačeka
Stručni konsultant RTS-a se pita da li bi se Jokić u neki drugi tim tako dobro uklopio kao u Pešićev tim Srbije.
-Mi smo pravili taj pritisak da li će Jokić igrati ili neće. Ja kažem stavite Jokića u neku drugu ekipu i drugačiji sistem i pitanje je koliko bi on dao sve od sebe. Ne zbog patriotizma nego zbog kompozicije i onoga što se dešava oko njega. Njegove nesebičnosti, liderstva u oba pravca, pogotovo u odbrani. Mislim da to tera ostale igrače da budu bolji, aktivniji u nacionalnom dresu nego klupskom.
- Ubeđen sam da četiri igrača iz ove utakmice neće igrati jer nema potrebe treba da se odmaraju. Pravi izazov je u turnir u Nemačkoj, a onda dolazi duel sa Slovenijom koja je nama zanimljiva zbog Luke Dončića. Ipak, po onome što sam ja video protiv Nemačke Slovenija nije bolja od Grčke. Nismo videli kasnije ni Tristana Vukčevića. Ubeđen sam da će Davidovac biti u većoj minutaži, a da će Topić imati mnogo veću minutažu od Stefana Jovića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
braka
pre 5 meseci
Grci su pokazali da su mnogo brži, biće nam glavni protivnici na turniru.
Nikola Jokić umalo je zaplakako tokom intoniranja himne Srbije pred utakmicu naše košarkaške reprezentacije i Grčke (76:66) na pripremnom turniru na Kipru pred Evropsko prvenstvo
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Američka vojna intervencija protiv Irana mogla bi uslediti u naredna 24 sata, dok SAD povlače deo osoblja iz baza na Bliskom istoku zbog rastućih tenzija, piše Rojters.
U popularnom španskom klubu Fanatiko u Madridu za dlaku je izbegnuta tragedija poput one u švajcarskom skijalištu Kran Montana gde je u požaru u baru tokom novogodišnje noći stradalo 40, a povređeno 116 ljudi.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Američki glumac Leonardo Dikaprio izazvao je salve smeha među obožavaocima zahvaljujući svojim spontanim i živopisnim reakcijama tokom dodele Zlatnih globusa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar