• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. V.

19.08.2025

16:00

Kako Aleksa vidi Srbiju: U naletu smo i imamo pravo da se "ložimo"

EPA

Evrobasket 2025

Kako Aleksa vidi Srbiju: U naletu smo i imamo pravo da se "ložimo"

Podeli vest

Mislim da imamo dobar momenat, u naletu smo i možemo da se "ložimo" pred Evrobasket, veruje Aleksa Avramović (30).

"Orlovi" su u dosadašnjem toku priprema odigrali šest utakmica i zabeležili isto toliko pobeda, zbog čega je dobar deo navijača već uneo zlato u našu vitrinu

Većinsko mišljenje javnosti je da se upravo četa Svetislava Pešića najviše pita u borbi za najviši stepenik, a s time se slaže i energični plejmejker iz Čačka. Dodaje i da je pritisak prirodna stvar, pogotovo kada se brane boje nacionalnog tima sa tradicijom i uspesima poput Srbije.

Mislim da imamo dobar momenat, u naletu smo i možemo da razmišljamo o zlatu, da se "ložimo", da kažem žargonski, ali treba ići korak po korak. Pritisak su nam drugi stavili na pleća, ali ako želimo da pravimo velike uspehe, moramo da se nosimo sa svim tim stvarima. Ne bežimo od toga - rekao je Avramović za zvanični sajt FIBA.

Foto: EPA

Aleksa Avramović

Aleksa je iza sebe ostavio izvrsnu sezonu u moskovskom CSKA sa kojim je osvojio i titulu VTB šampionata. Predstojeće sezone nastupaće u Evroligi za novajliju Dubai i ponavlja da ništa ne može da se meri sa dresom reprezentacije.

Igrati za nacionalni tim je najveće dostignuće u karijeri i najveći ponos jeste da se predstavlja svoje zemlje - objasnio je levoruki organizator igre, pa prokomentarisao saigrača Nikolu Jokića:

Donosi odluke neverovatno brzo i pojednostavi igru, u tome je najbolji svih vremena - uveren je Avramović.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa
Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa

Svetski lideri osudili su incident u Vašingtonu, u kojem je muškarac tokom protekle noći otvorio vatru na kontrolnom punktu u hotelu "Hilton", gde se održavala svečana večera Udruženja dopisnika Bele kuće, kojoj je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp, navodeći da je to bio čin "političkog nasilja". Među onima koji su osudili pucnjavu je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

26.04.2026

09:02

Hitno: Oglasio se sin Ratka Mladića
Politika

Hitno: Oglasio se sin Ratka Mladića

"Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića je veoma loše i ako se nešto brzo ne preduzme, nisam siguran da će moći da izdrži", izjavio je danas njegov sin Darko Mladić.

26.04.2026

08:25

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set