• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: O. B.

19.03.2025

14:24

Bio si ključan za nas... Španski klub se oprostio od Delibašića! (FOTO)

Starsportphoto

Fudbal

Bio si ključan za nas... Španski klub se oprostio od Delibašića! (FOTO)

Podeli vest

FK Erkules tuguje zbog smrti Andrije Delibašića, bivšeg igrača plavo-belih. Bio je ključan za našu promociju u Primeru u sezoni 2009/10. Dve sezone je branio dres Erkulesa i postigao 20 golova, naveo je španski klub u saopštenju.

Nakon duge i teške bolesti iz Podgorice su stigle tužne vesti - Andrija Delibašić je preminuo. Njegova smrt potresla je mnoge, a reči podrške za porodicu stižu iz svih krajeva sveta. Od Delibašića su se oprostili Partizan, Majorka, Fudbalski savez Srbije, Budućnost i mnogi drugi, a među prvima reakcija je stigla iz Alkantea, odnosno - Erkulesa. 

Delibašić je nastupao za španski klub od 2008. do 2010. godine i za to vreme postao je miljenik navijača. Nikšićanin je za Erkules odigrao 65 prvenstvenih utakmica i postigao 20 golova. 

 

 

"FK Erkules tuguje zbog smrti Andrije Delibašića, bivšeg igrača plavo-belih. Bio je ključan za našu promociju u Primeru u sezoni 2009/10. Dve sezone je branio dres Erkulesa i postigao 20 golova. Iz kluba želimo da uputimo najdublje saučešće njegovoj porodici i prijateljima", navodi se u saopštenju španskog kluba. 

Delibašić je prve fudbalske korake napravio u Sutjesci, u rodnom Nikšiću, ali je već sa 14 godina pojačao Partizan. Za crno-bele je nastupao od 1995. do 2004. godine kada je otišao u Majorku. U karijeri je branio boje još Benfike, Brage, AEK-a, Beira Mara, Real Sosijedada, Erkulesa, Rajo Valjekana, Račaburija i Sutjeske.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Brutalno prebijanje u Novom Pazaru: Osveta ili nešto drugo?
Hronika

Brutalno prebijanje u Novom Pazaru: Osveta ili nešto drugo?

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru uhapsili su prošlog O. P. (24) i A. M. (47) iz Novog Pazara, zbog sumnje da su izvršili krivično delo ubistvo u pokušaju prema E. Š. (29). Sada su isplivali novi detalji pozadine celog slučaja.

27.04.2025

09:40

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set