Nekadašnji reprezentativac Izraela i legenda Premijer lige - Jusi Benajun, preživeo je bombaški napad u svojoj kući severno od Tel Aviva.
Legendarni izraelski fudbaler - Jusi Benajun, preživeo je bombaški napad na svoju kuću! Jedan od najboljih fudbalera te zemlje svih vremena sa porodicom živi severno od Tel Aviva - u oblasti Ramat Harašon, a tokom vikenda došlo je do stravičnog događaja. Na svu sreću - povređenih nema.
Prema pisanju izraelskih medija, nepoznati napadač je na motociklu ispred Benajunove kuće stigao u nedelju oko 23 časa. Nakon što se zaustavio na kuću je bacio bombu, a sve je dovelo do velikog požara u kući slavnog fudbalera. Policija i vatrogasci brzo su stigli na lice mesta i sprečena je veća tragedija.
Policija je saopštila da ovaj slučaj istražuje kao kriminalni napad, a ne kao teroristički akt. Benajun je bio u šoku, ali je potom dao izjavu da smatra da nije on bio meta, već da je napadač pogrešio kuću.
- Tek kada je policija pronašla ostatke bombe, shvatili smo šta se dogodilo. Ovo je definitivno bila greška. Siguran sam da bomba nije bila namenjena mojoj kući. Prvo sam pomislio da je eksplodirala gasna boca, pa smo pozvali vatrogasce. Tek kada je policija stigla na lice mesta i pronašla ostatke bombe, shvatili smo šta se dogodilo - rekao je Jusi Benajun.
Foto: EPAImages
Jusi Benajun rođen je u Dimoni, a karijeru je počeo u Hapoel Ber Ševi. Nastupao je još za Ajaks, Makabi Haifu, Rasing Santander, Vest Hem, Liverpul, Čelsi, Arsenal i Kvins Park Rendžerse pre nego što se 2014. godine vratio u Izrael.
U tamošnjoj Premijer ligi branio je boje Makabi Haife, Makabi Tel Aviva, Beitar Jerusalima, Makabi Petah Tikve pre nego što je 2019. godine okončao igračku karijeru. Za reprezentaciju Izraela odigrao je 102 utakmice i postigao je 24 gola.
Fudbalski klub Brine, klub u kome je ponikao slavni Erling Holand, našao se u centru pažnje tako što je svom golmanu, Janu de Buru, uručio nagradu za igrača utakmice u vidu 120 jaja.
Avaro Morata, bivši napadač Milana, Real Madrida, Juventusa, danas igrač Galatasaraja, pomorio se sa suprugom Alis Kampelo, manekenkom i influenserkom.
Hotel “Pestana CR7” u Marakešu, u vlasništvu Kristijana Ronalda, zahvatio je ozbiljan požar u subotu, ali je zahvaljujući brzoj reakciji hotelskog osoblja sprečena veća tragedija. Srećom, nije bilo žrtava, a hitne službe su ubrzo lokalizovale požar.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski klub Brine, klub u kome je ponikao slavni Erling Holand, našao se u centru pažnje tako što je svom golmanu, Janu de Buru, uručio nagradu za igrača utakmice u vidu 120 jaja.
Glavni finansijer blokadera u Gornjem Milanovcu je vlasnik Fudbalskog kluba "Metalac", Dragoljub Vukadinović Vukadinac, čiji je sin redovni posetilac zgubidanskih okupljanja u tom kraju.
Rezultati razgovora Donalda Trampa i Si Đinpinga pokazuju da je Vašington sve bliži ideji da Ukrajinu posmatra kao deo ruske zone interesa, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Soskin.
Blokaderski samozvani "stručnjak" za spoljnu politiku, posebno za Mađarsku i nekadašnjeg premijera te zemlje Viktora Orbana, koji je početkom aprila ove godine izazvao salve negativnih reakcija na društvenim mrežama, ali i podsmeh, sada se ponovo oglasio.
Borba za mandate i optužbe za lažnu podršku studentima sada je preraslo u otovoreni sukob na mrežama, i to direktno između opozicionih političara i njihovih medija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu povodom dolaska Časnog pojasa Presvete Bogorodice i čestica Časnog krsta u Beograd, istakavši da ovaj događaj nosi istorijski značaj za celu zemlju.
Skandal koji trese engleski fudbal otvorio je mnogo ozbiljnije pitanje - ako je tajkun Dragan Šolak bio spreman da preko svog kluba učestvuje u špijuniranju rivala u jednoj od najstrože kontrolisanih sportskih liga na svetu, postavlja se pitanje gde je sve još bio spreman da pomera granice i krši pravila zarad interesa i profita.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji više od 2.000 ljudi čeka na transplantaciju! Svi oni zavise od nečijeg "da" i dobre volje porodice da organe svog preminulog člana donira ljudima kojima od toga zavisi život.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Sretko Kalinić (52), bivši član "zemunskog klana" i Vladimir Šaranović (49), bratanac ubijenih nekrunisanih kraljeva kocke Branislava i Slobodana Šaranovića šetaju zajedno u zatvoru "Zabela".
Hantavirus će se i ove godine pojavljivati u Rusiji, ali to nije razlog za paniku već za oprez, izjavio je akademik Ruske akademije nauka i zamenik predsednika Ruske akademije obrazovanja Genadij Onjiščenko.
Pentagon je početkom maja objavio poverljive dokumete o NLO, a među najupečatljivijim svedočenjima je iskaz farmera Lilanda Samersa iz Stoktona u američkoj državi Kaliforniji.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Pevačica Rada Manojlović konačno je stavila tačku na spekulacije o navodnom sukobu sa koleginicom Katarinom Grujić, otkrivši svoju stranu priče na njenom rođendanu i promociji novog albuma.
Na glamuroznoj proslavi rođendana i promociji novog albuma Katarine Grujić, pažnju prisutnih nije privukla samo slavljenica, već i nesvakidašnji performans koji je podigao atmosferu do usijanja.
Nakon procene psihijatra zaključeno je da pevač Sloba Vasić ne zahteva dalje zadržavanje na klinici "Laza Lazarević, te bi ovu ustanovu mogao da napusti već u petak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar