• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M. G.

18.04.2025

08:29

Detonacija na pomolu! Aleksandar Mitrović pred povratkom u Evropu?

Reuters

Fudbal

Detonacija na pomolu! Aleksandar Mitrović pred povratkom u Evropu?

Podeli vest

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović (30) mogao bi narednog leta da se vrati u Evropu, pošto je za njega zainteresovan Bešiktaš iz Istanbula! Kako navode turski mediji, napadač Al Hilala biće primarna meta turskog giganta u sledećem prelaznom roku.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović igra fantastično ove sezone u saudijskoj Pro ligi, što je potvrdio i sinoć na meču Al Hilala i Al Kaleje, kada je zabeležio gol i asistenciju. Njegove vrhunske partije nisu promakle ni evropskim klubovima, pa je lista zainteresovanih timova za usluge srpskog golgetera duža za još jedno ime.

Kako navodi turski portal "Fotomač", Aleksandar Mitrović je primarna meta Bešiktaša i trenera tog kluba Ole Gunara Solskjera. Nedavno je za Srbina interesovanje pokazao i veliki rival Bešiktaša, Fenerbahče.

Navodno, klub sa "Vodafon Arene" već je započeo pregovore oko kupovine nekadašnjeg člana Partizana, Anderlehta, Njukasla i Fulama. Ne navode se detalji koliko bi iznosio taj transfer, ali je izvesno da bi Bešiktaš morao dobrano da odreši kesu, jer Mitrović zarađuje ogroman novac u Saudijskoj Arabiji.

Prema podacima specijalizovanog fudbalskog sajta "Transfermarkt", vrednos napadača Srbije je 25.000.000 evra, pa bi verovatno zainteresovani klubovi morali da izdvoje i više novca za njegove usluge.

Popularni Mitar je ove sezone na 28 mečeva za Al Hilal postigao čak 22 gola u svim takmičenjima, a zabeležio je i četiri asistencije. On u martu nije bio deo reprezentacije Srbije u mečevima baraža za opstanak u A Diviziji Lige nacija, selektor Dragan Stojković je najavio da će se vratiti u septembru na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, a poznato je da je nedavno imao i srčanih problema, izazvanim preranim povratkom na teren. Srećom, iskusni napadač to sve je prevazišao i ponovo rešeta mreže.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!
Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!

Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.

08.04.2026

23:25

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!

U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.

08.04.2026

20:31

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set