Ronaldo i Mesi ne spavaju mirno! Jamal gospodari fudbalskom planetom (VIDEO/FOTO)
Podeli vest
Lamin Jamal, 17-godišnji klinac Barselone ne prestaje da gospodari fudbalskom planetom. Sve je oduševio na utakmice sa Interom (3:3), Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo ne spavaju mirno, a a čak mu je legendarni Tjeri Anri tražio dres posle spektaakularnog duela.
Inter je u spektakularnom polufinalu Lige šampiona osetio na svojoj koži koliko je levonogi krilni napadač opasan. Lamin Jamal je pokazao klasu, postigao je jedan gol, dva puta je pogodio prečku, stvarao šanse saigračima, driblao, briljirao na terenu... Inter je poveo 2:0, u prvom napadu Markus Tiram je petom postigao gol, da bi u 21. minutu Denzil Demfris posle kornera pogodio mrežu. Lamin Jamal je fantastičnim pogotkom u 24. smanjio rezultat, a izjednačio je Feran Tores u 36. minutu. Demfris je opet doneo prednost "neroazurima", ali je tačku stavio Rafinja bombom sa oko 18 metara.
Zahvaljujući golu i asistenciji, Denzel Damfris, izabran je za igrača utakmice polufinala Lige šampiona između Barselone i Intera (3:3). Reprezentativac Holandije poručio je nakon meča da je sve moguće pred revanš na 'Đuzepe Meaci'.
Fudbaler Barselone Lamin Jamal golom protiv Intera (3:3) postao je najmlađi strelac u polufinalima Lige šampiona svih vremena sa svojih 17 godina i 291 dan.
30.04.2025
23:22
Odigrao je jubilarni 100. meč u dresu Barselone, a učinak je impresivan. Stigao je do 22 gola uz 33 asistencije, a podsećamo, ima tek 17 godina. Poređenja radi, Mesi je sa 17 odigrao tek devet utakmica, jednom se upisao u strelce i nije imao asistenciju. Kada je u pitanju Kristijano Ronaldo kao 17-godišnjak, imao je skromnih 19 utakmica u nogama, uz pet golova i četiri asistencije.
Fudbaleri Barselone i Intera odigrali su spektakularnu prvu polufinalnu utakmicu polufinala Lige šampiona. Na kraju nerešeno 3:3 (2:2) u meču atomskog fudbala, genijalnih poteza i golova za pamćenje! Svet s nestrpljenjem čeka revanš narednog utorka u Milanu.
Posle meča mu je legendarni Francuz, bivši igrač Barselone, Tjeri Anri tražio dres za njegovo sina.
- Naravno, ali želim i ja tvoj dres. Iz Arsensls ili Barselone, svejedno je - rekao je Jamal.
Anri nije štedeo komolimente na račun mladog asa Katalonava.
- Jedna stvar u fudbalu me uvek iznenđuje. Mislimo da niko neće biti bolji od Ronalda ili Mesija, Maradone i Pelea. Onda se pojavi Lamin Jamal. Ima samo 17 godina a neverovatan je. Sjajno je videti tako mladog igrača koji tako dominira. Samo ne bi trebalo vršiti pritisak na njega. Nije normalno tako igrati sa 17 godina...
🍿🎽 El momento Henry-Lamine que no sabíamos que queríamos ver
🤣 Y, cómo no, Micha Richards haciendo de las suyas
Kao što je to nekada bio Lionel Mesi, sada je Jamal zaštitno lice Barselone. On je najveća zvezda, a za navijače je on Mesijev naslednik.
- Kada sam bio dete, nosio sam dresove Nejmara i Mesija... Videti sada decu kako nose moj dres znači da sam postao njihova inspiracija, barem u fudbalu - rekao je nedavno mladi as Barselone.
Mladi Španac je pogotkom protiv Intera postao najmlađi strelac u polufinalima elitnog takmičenja svih vremena. Pre njega, rekord je držao Kilijan Mbape, koji je 2017. godine kao igrač Monaka postigao gol protiv Juventusa u polufinalu kada je imao 18 godina i 140 dana. Jamal je gol postigao sa 17 godina i 291 dan, čime je ušao u istoriju kao najmlađi strelac u polufinalu Lige šampiona i jedini igrač mlađi od 18 godina kome je tako nešto pošlo za rukom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zahvaljujući golu i asistenciji, Denzel Damfris, izabran je za igrača utakmice polufinala Lige šampiona između Barselone i Intera (3:3). Reprezentativac Holandije poručio je nakon meča da je sve moguće pred revanš na 'Đuzepe Meaci'.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Nakon ubistva koje je počinio u Jurija Gagarina, ubica je ukrao žrtvin auto i odvezao se u nepoznato. Policija i dalje traga za njim, a kako saznaje Informer, javili su se i neki svedoci koji misle da su krvnika videli na ovom mestu.
Političko rukovodstvo Ruske Federacije planira nove ofanzivne operacije i širenje mobilizacije, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, pozivajući se na podatke ukrajinske vojne-obaveštajne službe.
Bivši mađarski premijer Viktor Orban ponudio je u utorak ostavku na mesto šefa svoje desničarske stranke Fides, a kongres stranke u junu će odlučiti da li će je prihvatiti, rekao je lokalnim medijima poslanik stranke.
Saudijski prestolonaslednik Muhamed bin Salman predsedavao je konsultativnim sastankom Saveta za saradnju zemalja Zaliva (GCC) u Džedi u utorak, preneli su državni mediji, što je prvi sastanak lidera Zaliva uživo otkako su njihove države postale front u ratu sa Iranom pre dva meseca.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar