Na današnji dan: Rođen Strahinja Pavlović - Piksijev neumorni ratnik i štoper bez premca
Podeli vest
Reprezentativac Srbije i fudbaler Milana, Strahinja Pavlović, danas, 24. maja, puni 24 godine.
Kada je kao dečak iz Šapca stigao u omladinsku školu Partizana, Strahinja Pavlović je bio samo još jedno ime među mnogim talentima. Danas, sa 24 godine, on je jedan od najpouzdanijih štopera Srbije, već proveren na najvećim evropskim pozornicama.
Srpski golman Mile Svilar (25) mogao bi uskoro da promeni sredinu i pređe u Milan! Čelnici "rosonera" ozbiljno su zagrizli za čuvara mreže Rome, koji briljira ove sezone, a eventualni transfer mogao bi dodatno da ojača srpsku koloniju na "San Siru", gde ga čekaju srpski reprezentativci Luka Jović (27) i Strahinja Pavlović (23).
Utakmica 33. kola Serije A je gostovanje Milana Atalanti (20.45 Arena 2 premijum), a italijanski mediji navode da će mesto u prvih 11 "roso-nera" dobiti srpski reprezentativci Luka Jović i Strahinja Pavlović.
20.04.2025
14:10
Rođen 24. maja 2001. godine, popularni Kalaba je prošao omladinske selekcije Partizana, a u prvom timu je debitovao već sa 17 godina. Njegova visina od 194 centimetara i urođena smirenost na lopti brzo su ga izdvojile kao lidera odbrane. Bio je ključni deo tima koji je 2019. godine odolevao i mnogo iskusnijim protivnicima u Evropi.
Iskreno, smetaju mi prazne tribine na "Marakani". Više naših ljudi je bilo na Evropskom prvenstvu nego kod nas u Beogradu, ne znam u čemu je problem, pita se štoper fudbalske reprezentacije Srbije, Strahinja Pavlović (23) u intervjuu za "Mocart sport".
10.04.2025
10:05
Njegov talenat nije prošao nezapaženo. Već 2020. godine, Pavlović je potpisao za slavni francuski Monako, što je predstavljalo veliki korak u njegovoj karijeri. Ipak, kao i mnogi mladi igrači, suočio se sa izazovima – konkurencija, prilagođavanje novom stilu igre i povremeni odlasci na pozajmice. U sezoni 2021/22 briljirao je u švajcarskom Bazelu i belgijskom Serkl Brižu, pokazujući zrelost i borbenost koje krase vrhunske defanzivce.
Pravi iskorak usledio je 2022. godine, kada je prešao u austrijski Salcburg. Tamo je našao stabilnost i postao stub njihove zadnje linije. Igrajući u Ligi šampiona protiv najjačih timova Evrope, Pavlović je izgradio reputaciju modernog štopera – snažnog, brzog, ali i tehnički potkovanog.
Foto: Starsportphoto
Za reprezentaciju Srbije debitovao je 2020. godine, a posebnu pažnju privukao je na Svetskom prvenstvu u Kataru 2022, gde je, uprkos mladoj dobi, bio standardan član startne postave. Njegova borbenost i neustrašivost oduševile su navijače, ali i struku.
Kao što se izgradio kroz Partizanovu školu, tako danas gradi i svoj status u Evropi. S obzirom na njegovu posvećenost i mentalnu snagu, nema sumnje da će Pavlović još dugo biti ključni šraf kako u reprezentaciji Srbije, tako i u nekom od vodećih evropskih klubova, ka kojem koracima čvrsto, ali tiho ide.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srpski golman Mile Svilar (25) mogao bi uskoro da promeni sredinu i pređe u Milan! Čelnici "rosonera" ozbiljno su zagrizli za čuvara mreže Rome, koji briljira ove sezone, a eventualni transfer mogao bi dodatno da ojača srpsku koloniju na "San Siru", gde ga čekaju srpski reprezentativci Luka Jović (27) i Strahinja Pavlović (23).
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević oštro je danas u Kolegijumu komentarisao jučerašnji "nastup" propale glumice Jelene Stupljanin na protestu, kako je rekao, šatro poljoprivrednika u Mrčajevcima, a potom otkrio ko je ona u stvari.
Pojedini meksički mediji objavili su tvrdnje da su žene postale ključni deo novih dron jedinica narko-kartela, koje navodno koriste taktike razvijene tokom rata u Ukrajini, a pominju i za sada nepotvrđenu direktnu vezu sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim.
Nekadašnja pomoćnica direktora Uprave za sprečavanje pranja novca Danijela Maletić gostovala je u "Utisku nedelje" i to iskoristila da pljuje vlast i predstavi se kao "žrtva režima", iako njena prošlost govori sasvim suprotno od toga.
Istorija se ponavlja. Blokaderi zadojeni ustaštvom, fašizmom i mržnjom, sinoć (22.2.2026.) su na najbrutalniji i najsramniji način u Novom Sadu napali oficira Vojske Srbije.
Prilog televizije N1 o razgovoru predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa građankom iz Bora izazvao je buru na društvenim mrežama, gde brojni korisnici tvrde da je emitovani materijal montiran tako da potpuno menja sliku događaja.
U nedostatku ideja, programa, bilo čega, bednici iz opozicije su prinuđeni da se služe smešnim obmanama, spinovima, i jeftinim, lako proverivim lažima.
Sanja Kalinović je odjednom napustila postolje, pa je razgovor između ženskih učesnika momentalno zanemeo. Tada je krenula bizarna svađa o kojoj će se dugo pričati i to zato što je nasmejala sve prisutne.
Iskusan je rijaliti igrač Aleksa Erski, a u emisiji Druga strana Exatlona otkrio je da je u Bugarskoj prava zvezda pošto je u pobedio u jednom tamošnjem šouu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Meksičke snage bezbednosti ubile su šefa narko-kartela Nemesija Rubena Osegueru Servantesa, El Menča, nakon čega je širom zemlje nastao haos. Ambasada Republike Srbije u Meksiku ističe da se naši državljani nisu javljali povodom ovog incidenta.
Korisnica TikToka Marija, objavila je na svom profilu računicu da li se uopšte isplati biti dostavljač u Beogradu, jer za 10 sati rada prosečna dnevnica iznosi oko 60 evra. Međutim, troškovi "jedu" profit.
Izgradnjom brze pruge Beograd-Budimpešta pa dalje do Beča napravljena je istorijska prekretnica u saobraćajnom povezivanju Srbije sa Centralnom Evropom.
Mladić L.L. (19) krvnički je pretučen 16. februara u Humskoj ulici u Beogradu, kada ga je napalo 11 osoba i brutalno ga tuklo nasred ulice. Snimak tuče pokazuje kako tinejdžer leži na zemlji, dok ga maskirani napadači batinaju.
T.B. (25) iz Severne Makedonije osumnjičen je da je serijski ubica žena koje siluje, pa ih ubija, a televizija Telma je sada objavila snimak na kojim se navodno, vidi on kako pokušava da uđe u jednu kuću.
Prava drama odigrala se juče u niškom naselju Čalije, kada je staford koji je izašao iz dvorišta jedne privatne kuće napao ženu (56) i njenog maltezera, a zatim i mladića (23) koji je prišao da ih odbrani.
Evropska unija danas nije uspela da usvoji novi, 20. paket sankcija Rusiji niti da odobri veliku pozajmicu Ukrajini, zbog protivljenja Mađarske, izjavila je u Briselu šefica evropske diplomatije Kaja Kalas.
Bivši član Doma lordova i nekadašnji britanski ambasador u Sjedinjenim Američkim Državama Piter Mendelson uhapšen je danas u Londonu zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja.
Američka vojska rasporedila je raketni sistem M142 HIMARS tokom vežbi Zajedničkog pacifičkog multinacionalnog centra za spremnost (JPMRC) na Aljasci, kako bi testirala sposobnost brzog raspoređivanja i izvođenja preciznih udara u ekstremnim arktičkim uslovima.
Sjedinjene Američke Države evakuisale su deo osoblja ambasade u Bejrutu usled rastućih tenzija sa Iranom, saopštio je visoki zvaničnik Stejt departmenta.
Dragan Nikolić, Ljubiša Samardžić, Žarko Laušević, Igor Pervić i Nebojša Bakočević svojim šarmom, izgledom i ulogama na ekranu ostavili su neizbrisiv trag i u svoje vreme važili za najpoželjnije muškarce.
Slatka devojčica tamne kose sa šiškama, koja nas prodorno gleda sa fotografije iz pasoša, zapravo je jedna od najlepših i najzapaženijih srpskih glumica, Teodora Bjelica.
Glumac Jovo Maksić osvojio je prestižnu nagradu "Tatjana Lukjanova" na proslavi 79 godina Beogradskog dramskog pozorišta i u dirljivom govoru istakao uticaj Milene Dravić na svoj glumački put.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, progovorio je o optužbama za pedofiliju, ali i o promociji kocke, od koje navodno zarađuje 50.000 evra mesečno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar