Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije, odlučio je zbog kadrovskih problema da naknadno pozove golmana Čukaričkog, Lazara Kaličanina u tim za Albaniju i Andoru.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi suočio se s ozbiljnim problemima pred start kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Za mečeve protiv Albanije i Andore ne može da računa na dva standardna golmana – Predraga Rajkovića i Aleksandra Jovanovića.
Zbog toga je u nacionalni tim pozvan Lazar Kaličanin, golman Čukaričkog i član mlade reprezentacije Srbije. On ima 21 godinu i beleži dobre nastupe u Superligi Srbije.
Za Čukarički je u sezoni za nama u okviru Superlige i Kupa Srbije odigrao 17 utakmica na kojima je primio 15 golova, dok je na sedam mečeva ostao nesavladan.
- Golman Rajković ima povredu kvadricepsa, pokušao je da se vrati. Prošle nedelje je klub odlučio da on mora hitno na operaciju, predviđeno je da to bude sutra u Helsinkiju. Golman Jovanović igra sa bolovima dva meseca, u razgovoru sa doktorom iz Partizana dobili smo potvrdu, potreban je odmor da bi se povreda sanirala, da se ne bi pogoršala. U pitanju je povreda Ahilove tetive. Odlučili smo se da se reprezentaciji priključi golman Kaličanin iz Čukaričkog, golman mlade reprezentacije - izjavio je Piksi.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi na konferenciji za medije je govorio kritički o Nemanji Radonjiću, a fudbaler Crvene zvezde mu je odmah odgovorio.
Ako sam ja problem, ja ću odmah posle ove konferencije da podnesem ostavku. Ako je to istina, ali mislim da nije, poručio je selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, pred put "orlova" u Tiranu, gde ih 7. juna čeka meč sa Albanijom u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi održao je burnu konferenciju za medije u Staroj Pazovi, gde je uputio brutalnu poruku fudbalerima za koje se smatra da su nezadovoljni time što više ne dobijaju poziv u reprezentaciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suzana Vasiljević, medijska savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznala je da je zaplakala kada je šef države od kineskog lidera Si Đinpinga dobio orden.
Ambasador Kine u Srbiji Li Ming ocenio je danas nedavnu višednevnu posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića Kini kao istorijsku i istakao da je to najznačajnija tačka u dosadašnjem prijateljstvu dve zemlje.
Dok predsednik Srbije Aleksandar Vučić sa poštovanjem celiva Pojas Presvete Bogorodice, a reke vernika strpljivo čekaju ispred Hrama Svetog Save da se poklone jednoj od najvećih pravoslavnih svetinja, blokaderi i njihovi najglasniji simpatizeri ismevaju veru i vernike.
Skupština Crne Gore je 1.6.2026. usvojila predlog Zakona o statusu potomaka dinastije Petrović Njegoš. Taj Zakon, sramno falsifikuje istorijske činjenice. Iz teksta Zakona nije izbrisana sramna formulacija „nasilna aneksija“, koja se odnosi na ujedinjenje Crne Gore i Srbije 1918. godine.
Ministar finansija Siniša Mali oštro je odgovorio Dušanu Nikeziću nakon njegovih kritika na račun vlasti i razvoja srpske ekonomije, poručivši da Srbija danas više nije zemlja bankrota, zatvorenih fabrika i minimalnih plata, već država koja beleži snažan rast IT sektora, investicija i zarada građana.
Tajkunski novinar Željko Veljković pridružio se skandaloznoj blokaderskoj kampanji protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), pljunuvši na svetinju, Pojas Presvete Bogorodice.
U subotu su u Lazarevcu dvojica maturanata iz Velikih Crljeni traktorom došli na matursko veče u Tehničku školu kako bi na originalan način zamenili skupe automobile.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je porodicu Slaviše Đorđevića, koji je pre 27 godina, na današnji dan, poginuo u Peći braneći otadžbinu tokom oružanih sukoba na Кosovu i Metohiji.
Luka B. (23) iz Kragujevca uhapšen je zbog jezivog pokušaja ubistva u kući svoje bivše partnerke u naselju Beloševac. Meštani Kragujevca izuzetno su uznemireni zbog svega što se dogodilo, a porodica izbodene devojke zatvorila se u kuću u kojoj je došlo do zločina.
Nišlija I.Ž., vozač jednog prevozničkog preduzeća koji je 9. decembra prošle godine u selu Vrelo kod Niša izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Elizabeta Gojković (53) juče je na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom negirao krivicu.
U velikoj akciji policije uhapšeno je šest osoba koje se sumnjiče za više krivičnih dela, među kojima je i prodaja droge, a za jednim članom raspisana je međunarodna poternica.
U silovitom iranskom napadu na Kuvajt pogođen je međunarodni aerodrom, što je dovelo do velikog broja žrtava i potpune obustave vazdušnog saobraćaja u ovom delu Zaliva.
Sjedinjene Američke Države i Iran zvanično su obnovili direktna ratna dejstva nakon što su iranske oružane snage izvele masovni udar balističkim raketama i jurišnim dronovima na američke vojne objekte u Kuvajtu i Bahreinu.
Dok se Sankt Peterburg priprema da ugosti svetsku elitu i lidere na Međunarodnom ekonomskom forumu (SPIEF), stanovnike grada su u rano jutro probudile snažne eksplozije, a gust crni dim kulja visoko iznad luke.
Ministar spoljnih poslova Grčke, Jorgos Gerapetritis, podneo je usmeni i pismeni protest Kijevu u vezi sa ukrajinskim pomorskim dronom primećenim na Lefkadi.
Doktorka Triša Pasriča podelila je na društvenim mrežama tehniku za koju tvrdi da je zasnovana na naučnim saznanjima i da može pomoći već pri prvim znacima svraba.
OpenAI će u junu povući iz upotrebe jedan od svojih starijih, korisnicima omiljenih ChatGPT modela, što će direktno uticati na pretplatnike ovog servisa.
Voditeljka Rada Radenović iskreno je govorila o svom životu, te je otkrila za Blic da je imala višak kilograma svojevremeno, zbog stresa i nezdrave ishrane.
Rijaliti učesnica Mina Vrbaški ponovo je započela razgovor sa Viktorom Gagićem u želji da obnove svoju romansu, ali je sa njegove strane usledio hladan tuš.
Nedeljama su trajala vređanja i prepirke između bivših parntera Sofije Janićijević i Borislava Terzića Terze zbog njene afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar