Slučaj Alvarez: Spremna hitna promena fudbalskih pravila (VIDEO)
Podeli vest
Ako izvođač penala slučajno šutne loptu sa obe noge istovremeno ili lopta dodirne njegovo drugo stopalo ili nogu odmah nakon udarca, i lopta uđe u gol, penal će biti ponovljen, navodi se u saopštenju Međunarodnog odbora fudbalskih asocijacija, a sve povodom penala Hulijana Alvareza sa utakmice Reala i Atletika u osmini finala Lige šampiona.
Zinedin Zidan je godinama već bez posla, imao je brdo ponuda, ali ih je sve odbijao. Očigledno nije dobio ono što želi, tako da je i dalje slobodan. Sada mu je, kako piše L'Ekip, stigla ponuda od čak 100 miliona evra godišnje i ponovo je rekao - ne!
Sve je spremno za turnir u malom fudbalu "Trofej Tašmajdan", koji počinje u subotu, 31. maja i trajaće do 8. juna.
31.05.2025
00:06
"Kraljevski klub" izborio je prolaz u četvrtfinale nakon boljeg izvođenja penala, a ključan je bio poništen gol Hulijana Alvareza. Reprezentativac Argentine okliznuo se pre jedanaesterca te je nenamerno dirao loptu dva puta. Glavni arbitar - Šimon Marčinjak, odlučio je da njegov pogođen penal poništi te je plasman u narednu rundu Lige šampiona izborio Real.
Bunili su se iz tabora Atletiko Madrida, čini se - sa razlogom, ali fudbalska pravila su jasno ukazala da je odluka Šimona Marčinjaka bila čista. Ipak, imajući u vidu da je Alvarez nenamerno dirao loptu dva puta, te da njegov kontakt nije uticao na udarac, Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija razmatra promenu pravila.
IFAB ističe da situacija sa utakmice Reala i Atletika nije definisana pravilima te da Marčinjak nije postupio po pravilima, ali da nije ni pogrešio. Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija potom je najavio veliku promenu i novo pravilo, odnosno, rešenje koje će se primenjivati od 1. jula 2025. godine.
Bivši belgijski fudbaler Eden Azar (34) iznenadio je svojim izgledom tokom humanitarne utakmice “Goals 4 GOSH” održane na stadionu AFK Vimbldon u Engleskoj.
28.05.2025
11:35
I have watched Alvarez's penalty more than 10 times; his leg doesn't touch the ball. Atletico were robbed pic.twitter.com/1aiKizVSm7
— Nnámdí (@__Nnamdi_) March 12, 2025
"Ako izvođač penala slučajno šutne loptu sa obe noge istovremeno ili lopta dodirne njegovo drugo stopalo ili nogu odmah nakon udarca, i lopta uđe u gol, penal će biti ponovljen. Ako udarac ne rezultira golom, dosudiće se indirektan slobodan udarac (osim ako sudija ne da prednost kada to očigledno koristi odbrambenoj ekipi) ili u slučaju penala (penal serije), udarac će biti zabeležen kao promašaj“, objavio je IFAB.
Izgleda da je za promenu pravila i uvođenje novog "zakona" bilo potrebno da dođe do velikog skandala. Alvarezov dvostruki kontakt sa loptom tokom izvođenja penala poslužio je kao primer da dođe do sastanka i traženja idealnog rešenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zinedin Zidan je godinama već bez posla, imao je brdo ponuda, ali ih je sve odbijao. Očigledno nije dobio ono što želi, tako da je i dalje slobodan. Sada mu je, kako piše L'Ekip, stigla ponuda od čak 100 miliona evra godišnje i ponovo je rekao - ne!
Ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih kritičara vlasti i predsednika Srbije Aleksandra Vučića, Čedomir Stojković, na najstrašniji način je napao svoje zgubidane i to zbog verskih obeležja koja nose tokom okupljanja na javnim mestima.
Dok Zapad raspravlja o novim merama protiv Moskve, Kina je pažnju usmerila na potpuno drugi trend: eksplozivan rast vrednosti ruskog zlata, koje je probilo istorijski prag od više od 300 milijardi dolara.
Biznismen Branko Babić, kom je više puta gašen profil na društvenoj mreži Iks jer je na njemu raskrinkavao laži i izmišljotine blokadera, sada je na novom nalogu objavio jedan sasvim drugačiji snimak i izazvao haos.
Izborni panel za žalbe i predstavke usvojio je danas žalbu Srpske liste (SL), poništio nezakonitu odluku Centralne izborne komisije u Prištini da ne sertifiluje kandidate SL za učešće na vanrednim parlamentarnim izborima 28. decembra 2025. godine i potvrdio sertifikaciju 33 kandidata SL, saopšteno je iz te stranke.
Dragan Čavić (58) nestao je 2. decembra u Zemunu, gde je poslednji put viđen u Prvomajskoj ulici. Njegova supruga Suzana navodi da je njegov nestanak praćen neuobičajenim i zabrinjavajućim okolnostima.
Glavna atrakcija Vrnjačke Banje, u kojoj su posetioci decenijama imali priliku da uživaju u autentičnom umetničkom zanatu izrade opanaka, od naredne godine odlazi u istoriju.
Telo S. J. (37) pronađeno je juče ujutru na jednom stovarištu u naselju Kotlujevac u Zaječaru, a kako su na glavi nesrećnog muškarca bile vidljive povrede odmah se posumnjalo da je reč o ubistvu.
Velibor Vučurović (31), kompozitor iz Feketića, ubijen je 2010.godine na ulici u Novom Sadu i do danas nije poznato ko je i zbog čega u njega ispalio smrtonosni hitac.
Lana Bijedić (19) brutalno je ubijena, a njeno telo izvučeno je iz reke Studenčice 6. oktobra 2019. godine. Međutim, prema poslednjim poznatim informacijama iz istrage, ubica tinejdžerke još uvek nije uhapšen.
Nemački kancelar Fridrih Merc kritikovao je na stranačkom skupu bivšu kancelarku Angelu Merkel, upoređujući njenu politiku sa politikom britanskog premijera Nevila Čemberlena iz 1938. godine.
Glumica Nikolina Friganović kaže da su njeni roditelji bili mladi tokom ratova devedesetih i pogroma Srba iz Hrvatske za vreme ustaške akcije "Oluja" i da je u svoj lik Nade u "Tvrđavi" utkala mnogo ličnih emocija i sećanja na taj nemili period.
Glumac Ivan Bosiljčić kaže da je 1997. godine umalo mogao da pogine u saobraćajnoj nesreći kada je mini-bus u kojem se vozio skrenuo s puta i zaustavio se na samoj litici.
Napravite ukras za jelku od rolne toalet papira i uštedite. Imaćete originalnu dekoraciju, a ako vam se dopadne, možete eksperimentisati sa oblicima i napravite još mnoštvo.
Bivši teniser Slobodan Boba Živojinović otvoreno je govorio o izazovima s kojima se suočio na početku privatnog biznisa, uključujući i kupovinu produkcije Grand.
Sukob između Aneli Ahmić i Luke Vujovića je eskalirao nakon što je Aneli saznala da je Luka Dači Virijeviću rekao kako je njeno ponašanje promiskuitetno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar