• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: O. B.

04.06.2025

19:09

Haos u Tirani: Srpska reprezentacija stiže, a karte na crnom tržištu skupe kao đavo

EPAImages

Fudbal

Haos u Tirani: Srpska reprezentacija stiže, a karte na crnom tržištu skupe kao đavo

Podeli vest

Ulaznice za meč Albanije i Srbije u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pojavile su se na "crnom tržištu", a cena dostiže i vrtoglavnih 13.000 evra.

Fudbalska reprezentacija Srbije sprema se za početak kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo, a prvi rival na startu novog mundijalskog ciklusa biće Albanija. Ogroman rivalitet između dva naroda doveo je do istorijskog interesovanja navijača za utakmicu koja se igra 7. juna na "Air Tirana" stadionu u Albaniji. 

Upravo iz tog razloga Fudbalski savez Albanije doneo je odluku da karata u slobodnoj prodaji neće biti. Preko 200.000 ljudi predalo je zahtev za kupovinu, a budući da je nemoguće da se toliko navijača pojavi na tribinama odlučeno je da će čitav kontigent od 22.500 karata biti podeljen nasumičnim žrebom. 

Ogromno interesovanje uticalo je i na pomeranje roka za prijavu. Svi albanski navijači mogu da se prijave za nagradnu igru do 4. juna u ponoć, dok će dan kasnije biti proglašeni svi dobitnici ulaznica za meč sa Srbijom. Inače, prvo izvlačenje već je obavljeno te su se karte za meč na stadionu "Air Tirana" već pojavile na crnom tržištu. 

Foto: Reuters

Na popularnom sajtu "Viagogo", koji služi za prodaju ulaznica za koncerte i sportske događaje, mogu se kupiti karte za utakmicu Albanije i Srbije. Najjeftinija ulaznica košta 170 evra, dok je najskuplja vrtoglavnih 13.000 evra! 

Upravo zbog odluke da karte budu podeljene nasumično pitanje je da li će oni najverniji navijači Albanije moći da prisustvuju utakmici. "Ultras grupe" koje prate državni tim takođe će morati da se nadaju sreći na žrebu ukoliko žele da prate istorijski meč. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Đinđić zahteva pokretanje disciplinskog postupka zbog protivpravnih radnji doktora Milića
Politika

Đinđić zahteva pokretanje disciplinskog postupka zbog protivpravnih radnji doktora Milića

Prof. dr Boris Đinđić, odbornik Srpske napredne stranke u Skupštini grada Niša i član Glavnog odbora SNS, održao je u prostorijama Gradskog odbora konferenciju za novinare, na kojoj je ukazao da ponašanje dr Dragana Milića kojim zarad ostvarenja njegovih političkih ciljeva ozbiljno ugrožava funkcionisanje državne klinike na kojoj radi, uz kršenje svih etničkih postulata lekarske struke.

02.02.2026

12:38

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

Putin i Iran spas Trampu od brutalnih optužbi! Kakvu mračnu tajnu krije predsednik SAD - skandal sa Epstinom žestoko trese Belu kuću
NEVEROVATNO

Putin i Iran spas Trampu od brutalnih optužbi! Kakvu mračnu tajnu krije predsednik SAD - skandal sa Epstinom žestoko trese Belu kuću

Napad na Iran, slanje američkih trupa na Grenland ili čak potpisivanje mirovnog sporazuma između Rusije i Ukrajine – sve su to scenariji koji bi, prema ocenama vojnih i političkih analitičara, mogli da skrenu pažnju svetske javnosti ili makar ublaže razmere skandala koji potresa Belu kuću i ozbiljno ugrožava političku budućnost predsednika SAD Donalda Trampa.

02.02.2026

11:40

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set