Ne plašimo se Srbije, pobedićemo ih: Albanac preti "orlovima", kipti od samopouzdanja
Podeli vest
Srbija ima kvalitetan tim, ali se ne plašimo nijednog protivnika. Imamo veoma dobar tim, možemo da odgovorimo svakom protivniku, poručuje nekadašnji albanski reprezentativac, a sada fudbalski trener Orges Šehi (47).
Nekadašnji član Barselona i Intera Rej Manaj primljen je u bolnicu u Tirani zbog visoke temperature pred meč Albanije i Srbije, zbog čega je neizvestan za taj susret.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi u društvu saradnika Gorana Đorovića i Bratislava Živkovića stigao je na finale Kupa Srbije u Zaječar.
21.05.2025
17:48
"Ne plašimo se nijednog protivnika"
Prema rečima nekada sjajnog golmana albanskog državnog tima, u taboru domaćina vlada veliko samopouzdanje, naročito posle ubedljivog trijumfa nad Andorom (3:0).
- Imamo veoma dobar tim, možemo da odgovorimo svakom protivniku, to smo kontinuirano pokazivali. Ovo je naša treća utakmica, igrali smo protiv Engleske, pobedili Andoru. Zbog cilja koji smo postavili, moramo da dobijamo utakmice kod kuće, pogotovo zbog atmosfere koja se stvara na stadionu. Srbija ima kvalitetan tim, ali se ne plašimo nijednog protivnika - poručuje Šehi za "Gazetu Ekspres".
Fudbalski trener Dejan Stanković, mogao bi uskoro da se priključi stručnom štabu reprezentacije Srbije, prenose ruski mediji pozivajući se na insajderske informacije.
Gotovo izvesno je da će Fudbalski savezi Srbije i Albanije zajedno organizovati Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine. To je idealan pokazatelj dobrih odnosa dve organizacije, rekao je srpski trener Partizanija Aleksandar Veselinović i prokomentarisao žreb za kvalifikacije za Mundijal 2026.
14.12.2024
21:33
Foto: profimedia
Orges Šehi
"Fokus isključivo na fudbal"
Aktuelni trener Balkanija, fudbalskog kluba sa tzv. Kosova, poručuje da igrači na predstojećem susretu treba da se fokusiraju isključivo na fudbal, i da izbegnu politizaciju same utakmice.
- Igrači moraju da budu mirni, da im se skine teret, jer on može da ih sputa. Ta utakmica ne sme da se gleda kroz emocionalnu i nacionalnu prizmu, već striktno fudbalski. Samo ta emocija. Želimo da ostvarimo rezultat koji će nas sve učiniti ponosnima i zadovoljiti celu naciju. Na kraju krajeva, to je fudbalska utakmica. Fudbal služi da bi se izgradili mostovi, smanjile tenzije i uneo prijateljski duh - dodaje Šehi.
Ipak, nije lako jasno povući granicu i tretirati ovaj susret isključivo kao običnu fudbalsku utakmicu, bez dodatnog konteksta.
- Situacija je uzbudljiva, kako za mene koji sam bio tamo, tako i za druge, ali i celu naciju. Ali, savetovao bih im da se fokusiraju samo na fudbal. Siguran sam da stručni štab to želi. Neće uspeti da daju maksimum ukoliko negativna energija bude velika, a poznato je da naš tim ima kvalitet. Ali, igrači moraju da daju sve od sebe - podvukao je bivši albanski reprezentativac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnji član Barselona i Intera Rej Manaj primljen je u bolnicu u Tirani zbog visoke temperature pred meč Albanije i Srbije, zbog čega je neizvestan za taj susret.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Šokantan snimak koji se proširio društvenim mrežama dežurni hejteri pokušali su da zloupotrebe kako bi naudili Srbiji i stekli jeftine političke poene.
Policijska uprava za grad Beograd ističe da su neistiniti navodi koji su se pojavili u pojedinim medijima i na društvenim mrežama, a u kojima se tvrdi da su policijski službenici Policijske stanice Palilula, Policijske uprave za grad Beograd, odbili da obezbeđuju prostor Pionirskog parka, gde se održava prijavljeno javno okupljanje.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Upozorenja na prevare koje stižu putem SMS poruka ili e mejlova, objavljivana su više puta u sredstvima javnog informisanja, ali prevaranti ne odustaju!
Dan nakon stravičnog zločina koji je juče otkriven u Čačku u Ulici Ratka Mitrovića, javnost je i dalje u šoku. V.Č.(47) nožem je usmrtio svoje roditelje majku M.Č. (71) i oca N.Č. (79), nakon cega je sebi oduzeo život.
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, raspisala potragu za Nenadom Alajbegovićem (44), zvanim Alibeg, koji je sinoć oko 21 sat bio u društvu N. K. (30) koji je ranjen sa osam metaka u poznatom novobeogradskom restoranu.
Osuđenik Albanac uspeo je da pobegne iz zatvora u Milanu tako što je izveo bekstvo u filmskom stilu, vezavši čaršave za rešetke na prozoru ćelije, prenose danas italijanski mediji.
Donald Tramp Mlađi izjavio je na forumu u Dohi da ukrajinske vlasti šalju „siromašne seljake“ na front, dok su bogataši, kako tvrdi, odavno napustili zemlju.
Kineski vojni avioni dva puta su usmerili radar za navođenje oružja na japanske F-15 jugoistočno od Okinave, izjavio je ministar odbrane Šindžiro Koizumi.
Ažurirana Strategija nacionalne bezbednosti SAD liči „na pokušaj okretanja ogromnog broda“ koji je dugo išao po inerciji, napisao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev na društvenim mrežama.
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Posne pihtije su tradicionalno jelo koje se najčešće priprema tokom posta ili kada želimo laganiju, ali i dalje bogatu i ukusnu varijantu klasičnih pihtija.
Starleta Aleksandra Subotić objavila je putem Instagrama fotografiju iz izlaska sa svojim suprugom Predragom Pecom Raspopovićem, ali i fudbalerom Nejmarom.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar