• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: J.J.

09.06.2025

17:12

Srbija ili Grčka? Stojakovićev sin pred velikom odlukom, evo šta kaže Peđa

printscreen instagram

Fudbal

Srbija ili Grčka? Stojakovićev sin pred velikom odlukom, evo šta kaže Peđa

Podeli vest

Predrag Stojaković izjavio je da će njegov sin Andrej sam doneti odluku za koju će reprezentaciju igrati – Srbiju ili Grčku – i istakao da je ponosan na njegov razvoj i pristup životu i košarci.

Gostujući u "NBA Mocart podkastu", bivši as Sakramenta i reprezentacije SR Jugoslavije govorio je o karijeri svog sina, koji studira i igra košarku u SAD.

- Meni je drago da Andrej igra košarku, kao i ja. Veoma sam ponosan na njega kao sina i na način na koji se on ophodi prema košarci i životu. Prilika da studiraš, da se obrazuješ i juriš košarkaške snove je meni idealna. Verujem da ima potencijala da postane profesionalac jednog dana, ali ne mogu da predviđam gde i kako će igrati. On je izabrao da gradi svoju priču i to mi je veoma drago - rekao je Stojaković.

Foto: profimedia

Andrej Stojaković

Na pitanje o izboru reprezentacije, odgovorio je:

- Njemu je majka iz Grčke i on ima i njihovo državljanstvo. To je interesantna priča i dilema i kad dođe pravi kontakt i pravi interes mislim da će on to znati da raščisti u sebi.

Stojaković se osvrnuo i na dane provedene u dresu reprezentacije.

- Bile su to divne godine. Odrasli smo gledajući reprezentaciju i nadali se da ćemo jednog dana dobiti poziv. Najlepše uspomene su iz reprezentacije, druženja i medalje i smatram reprezentaciju vrhom karijere. Svi treneri su bili vrhunski sa kojima sam radio. Sa selektorom Pešićem sam doživeo najveći uspeh. Drugačiji je bio njihov rad, ali su i moje faze karijere bile potpuno drugačije u momentima kad sam radio sa njima.

Foto: Starsportphoto©

Peđa Stojaković u dresu SCG

Osvrnuo se i na predstojeći Evrobasket na kome će igrati Srbija.

- Mislim da smo favoriti i da imamo veliku šansu da osvojimo Evrobasket. Videćemo u kakvom sastavu će biti Nemci, Grci i svi koji imaju NBA igrače, kao i to da li će biti Vembanjame za Francusku.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set