Zdravko Mamić tražio pomilovanje predsednika države: "Ja bih danas bio slobodan čovek..."
Podeli vest
Zdravko Mamić, bivši čelnik Dinama iz Zagreba, ponovo se obratio javnosti iz Mostara optužujući hrvatske sudije, tužioce i ceo pravosudni sistem za montirani proces protiv njega, te se tom prilikom direktno obratio predsedniku Hrvatske, Zoranu Milanoviću.
Pevačica i spisateljica Nives Celzijus demantovala je glasine da ju je sa bivšim mužem, fudbalerom Dinom Drpićem, upoznao nekadašnji funkcioner Dinama, Zdravko Mamić.
Predsednik FK Sarajevo Ismir Mirvić oglasio se povodom glasina da bi Zdravko Mamić, bivši čelnik Dinama i osuđeni begunac od hrvatskog pravosuđa, mogao preuzeti klub.Jasno je poručio da nema nikakvih promena u vlasničkoj ni upravljačkoj strukturi i da je fokus isključivo na završnici sezone.
09.05.2025
12:08
- Nisam nikada uzeo niti jedan evro od Dinama. Zadužio sam sedmo pokoljenje u banci za Dinamo. Svi su oni učestvovali u mom progonu. A ja sam još 8. oktobra 2020. godine DORH-u i USKOK-u predao USB sa saznanjima o kriminalu među osječkim sudijama. Da su DORH i USKOK napravili svoj posao, ja bih danas bio slobodan čovek - počeo je Mamić.
Posebno je kritikovao Svena Miškovića, v.d. šefa USKOK-a, tvrdeći da je neovlašćeno vodio njegov slučaj, što mu je navodno potvrdio i glavni državni tužilac Ivan Turudić.
- Bilo vam je normalno da kršite zakon, da provodite nasilje i da nađete bolesno ambicioznog Miškovića, kojeg ćete gurnuti u ralje da bi dostigao slavu na meni i Milanu Bandiću. A iz pozadine su ga teledirigovali. Imam potvrdu Ivana Turudića da to treba propitati i da Mišković nije ovlašteni tužitelj.
Kontroverzni funkcioner i nekada prvi čovek Dinamo Zagreba, Zdravko Mamić, u vezi je sa izvesnom Jelenom Planinić, koja mu je prema pisanju hrvatskih medija bila sekretarica.
07.04.2025
11:15
Foto: EPA
Zdravko Mamić
Ponovo je spomenuo kontakte sa osječkim sudijama preko Ljube Pribića, za kojeg tvrdi da je nosio poklone, novac i čak vraćao sat koji se sudija Krušlin bojao da drži.
- U njegovoj vikendici sam se nalazio sa sudijama i dogovarao sve oko suđenja. On je bio poštar koji je nosio poklone i novac, ali i čovek koji mi je na jednoj pauzi vratio čuveni sat koji se sudija Krušlin bojao da ga ima kod sebe. To će otići u zastaru, neko će umreti, neko primati penziju, a ja ću trunuti u zlatnom kavezu. Takva je to mafijaška sprega da je to nezamislivo - poručuje Mamić.
Foto: Starsportphoto
Zdravko Mamić
Na kraju se obratio predsedniku Zoranu Milanoviću, tražeći pomilovanje za sebe, brata i sina, rekavši da ima poverenje u Milanovića.
- Ne verujem u osječki sud. Nikada se neću odazvati na suđenje u Osijek. Nikada njihovu presudu neću priznati dok sam živ i sa punom svešću i punom odgovornošću nije me sram da se obratim predsedniku Republike, gospodinu Zoranu Milanoviću. Čovek, predsednik s karakterom. Čovek s poštenjem. Čovek koji je pravnik. Nije me sram da molim i tražim tako nešto od tako uglednog i moralnog čoveka - zaključio je Mamić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pevačica i spisateljica Nives Celzijus demantovala je glasine da ju je sa bivšim mužem, fudbalerom Dinom Drpićem, upoznao nekadašnji funkcioner Dinama, Zdravko Mamić.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac, a čiji identitet i razumljivih razloga ne otkrivamo, gostovao je u emisiji Paralela na Informer televiziji i otkrio šok detalje o vrhovnoj tužiteljki.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je snimak u kom otkriva detaljne informacije o tome kako je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Blokaderi, koji su za danas najavili da organizuju veliki "Beogradski marš", koji uključuje šetnju dugu 39km nisu mogli ni da se skupe, što je u emisiji "Kolegijum" prokomentarisao Dragan J. Vučćević, glavni urednik Informera.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Stručnjaci upozoravaju da bi se tokom ove godine mogao razviti veoma snažan, pa čak i takozvani ''super'' El Ninjo, klimatski fenomen koji značajno utiče na vremenske prilike kako širom sveta, tako i u Srbiji.
Da ljubav ne zna za granice, ni kilometre, dokazali su Užičanin Srđan Janković i njegova izabranica Dafina Ćićonćo iz daleke Ugande. Njihova priča počela je preko poruka na telefonu, a završila se srećno, na mestu koje je od nas udaljeno pet hiljada kilometara.
U popularnom TV kvizu znanja "Slagalica" Aleksandra Đorđević je u duelu protiv Milosava Todorovića načinila neviđeni preokret, nakon kog se uhvatila za glavu!
Dokumentarni film "Heroji protiv zaborava 2 - Nad ovom svetom vodom" traje 52 minuta, a snimljen je u produkciji Udruženja veterana Košare i režiji Gorana Vukčevića.
Nova studija na miševima sugeriše da psihodelici povećavaju verovatnoću da mozak "vidi" slike iz sećanja, a ne ono što je zapravo ispred njega, usled čega se dobija jasno objašnjenje onoga što se dešava dok sanjamo budni.
Tužilaštvo u Pančevu pokrenulo je istragu protiv osumnjičenih I.S. iz Pančeva i Rumuna A.F.G. sa boravištem u Vršcu, zbog sumnje da su kao saizvršioci učestvovali u trgovini ljudima.
Stravičan požar izbio je jutros oko 5 časova u mestu Stubline kod Obrenovca kada je nastradao muškarac Zoran J. (79), a nakon ragedije u dvorištu porodične kuće zgariše čuva pas.
A. O. (38) i M.D. (31), obojica iz Niša koje je policija uhapsila pre dva dana zbog sumnje da su 8. januara učestvovali u brutalnom napadu na goste kafića u centru Aleksinca, danas su nakon saslušanja pušteni na slobodu.
Rat na Bliskom istoku poprima sve teži karakter za Sjedinjene Američke Države, uprkos optimističnim izjavama iz Vašingtona, dok Iran i njemu bliske oružane grupe nastavljaju napade na američke ciljeve širom regiona.
Rusija bi mogla da postane ključni posrednik u rešavanju sukoba oko Irana, jer jedina održava stabilne kontakte sa svim stranama uključenim u konflikt, navodi televizija Al Džazira u svojoj analizi.
Prebacivanje američke mornaričke pešadije ka Bliskom istoku moglo bi da otvori mogućnost za zauzimanje iranskog ostrva Hark, ključne tačke kroz koju prolazi većina izvoza iranske nafte, piše Volstrit džornal.
Masovni protesti izbili su na Kubi usred najteže energetske krize u istoriji zemlje, a demonstranti su u više gradova zapalili kancelarije Komunističke partije.
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
Psi su po prirodi radoznali i vole da skupljaju predmete koji im privuku pažnju, a čarape su često pri vrhu tog spiska. Snimak zlatnog retrivera je postao viralan baš zbog toga.
Gugl Maps dobio je veliku nadogradnju koja donosi novu funkciju nazvanu Immersive Navigation. Ona omogućava vozačima da tokom vožnje vide okruženje u 3D prikazu, umesto u klasičnoj 2D mapi.
Veštačka inteligencija sve više ulazi u svakodnevicu ljudi u Srbiji. Iako se procenjuje da je ChatGPT trenutno u upotrebi kod svega pet do deset odsto internet korisnika, broj onih koji ga koriste stalno raste, a ovaj alat postaje sve češći pratilac u svakodnevnim navikama.
Nina Đogani, ćerka Đoleta Đoganija i Anabele Atijas, otkrila je da se nedavno odlučila na operaciju nosa jer joj je na slikama izgledao veći nego što jeste.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar