UEFA od sledeće sezone ukida žreb za domaćinstvo u nokaut fazi Lige šampiona, Lige Evrope i Lige konferencije, a prednost revanša će se određivati isključivo na osnovu plasmana iz prve faze takmičenja.
Ako obezbedi plasman u Ligu šampiona Zvezdu čeka novi sistem. Kako prenosi francuski "RMS", od sezone 2025/26 više se neće izvlačiti domaćini u eliminacionim rundama, već će to pravo imati timovi koji su ostvarili bolji plasman u ligaškoj fazi.
Prema novom sistemu, ekipe koje budu prve ili druge u grupnoj fazi imaće prednost domaćinstva u revanšu u svim rundama do finala.
🚨 Major change for the Champions League starting from the 2025/2026 season! ⭐️
UEFA are ending the use of draws to determine which team plays the second leg at home during the knockout phase. From now on, this advantage will be earned during the league phase:
Timovi plasirani na treće i četvrto mesto imaće tu privilegiju u osmini finala i četvrtfinalu, dok će ekipe sa pozicija pet do osam igrati revanš kod kuće samo u osmini finala.
Ukoliko ekipa sa niže pozicije eliminiše favorita iz gornjeg dela tabele, automatski preuzima i prednost domaćinstva u narednoj rundi.
Novi format će važiti za sva tri UEFA klupska takmičenja – Ligu šampiona, Ligu Evrope i Ligu konferencije.
Dušan Tadić definitivno neće pojačati Cirih jer švajcarski klub, prema rečima sportskog direktora i njegovog agenta Miloša Malenovića, ne može da ispuni finansijske zahteve srpskog fudbalera.
Miloš Veljković poručio da u Crvenu zvezdu nije došao na izlet već po trofeje i Ligu šampiona, uz eksplicitnu poruku da od prvog dana ide na sve ili ništa.
Linkoln Red Imps sa Gibraltara pobedio je Vikingur na Farskim ostrvima rezultatom 3:2 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i time napravio veliki korak ka duelu sa Crvenom zvezdom u narednoj rundi.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dušan Tadić definitivno neće pojačati Cirih jer švajcarski klub, prema rečima sportskog direktora i njegovog agenta Miloša Malenovića, ne može da ispuni finansijske zahteve srpskog fudbalera.
Društvene mreže gore nakon što je Informer juče ujutru prvi objavio informaciju da je blokaderka iz Novog Pazara Nadžija Mavrić pokušala da izvrši samoubistvo, a ljudi ne prestaju da komentarišu kako je ona "direktna žrtva blokaderskog ludila i ideologije "pumpanja", koju šire tajkunski hejterski mediji".
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Priču o takozvanom "Sarajevo safariju" potpuno demantuje i Edin Subašić, bivši obaveštajac Armije BiH, koji je javno potvrdio da Aleksandar Vučić nema nikakve veze sa ovim navodnim događajima.
Biljana Lukić, osvedočena antisrpkinja sa dna kace, autošovinistkinja visoko kotirana u blokaderskog pokretu, otvoreno je pokazala koliko prezire Srbiju i srpsku trobojku.
Predsednik Gradskog odbora SNS i gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović pozvao je Nišlije da u subotu, 27. juna, odu na veliki narodni skup ispred Doma Narodne skupštine i saslušaju važne poruke za budućnost Srbije koje će tada saopštiti predsednik Aleksandar Vučić.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović oštro je reagovao u Narodnoj skupštini na sramne tvrdnje šefa poslaničke grupe opozicije Miroslava Aleksića, poručivši da je u pitanju najskandaloznija stvar ikada izrečena u srpskom parlamentu.
Zbog širenja vibriona, bakterije poznate kao "bakterija koja jede meso", zatvoreno je nekoliko plaža u Španiji, a stručnjaci upozoravaju da bi njen uticaj uskoro mogao da se oseti i u drugim delovima Mediterana.
Manastir Koporin je jedno od najznačajnijih duhovnih mesta u Srbiji i vekovima privlači vernike koji traže mir, utehu i snagu kroz molitvu. Posebno je poznat po moštima Svetog despota Stefana Lazarevića, kojima se svakodnevno poklanjaju hodočasnici iz svih krajeva zemlje.
Kompanija Opel pokrenula je opoziv više modela svojih vozila zbog bezbednosnih nedostataka koji mogu povećati rizik od saobraćajnih nezgoda i povreda vozača i putnika!
Početak letnje sezone ponovo je doneo velike saobraćajne zastoje na graničnim prelazima prema Hrvatskoj, zbog čega su brojni putnici izrazili nezadovoljstvo na društvenim mrežama ističući da su stekli utisak da Hrvati to "namerno rade".
Pripadnici 15. tenkovskog bataljona realizovali su, na „PasuljanskIM livadeAMA, taktičku obuku, uz izvršenje bojevog gađanja iz modernizovanih tenkova M-84 AS1/2.
U beogradskom naselju Begaljica, u opštini Grocka, juče u popodnevnim satima dogodila se teška porodična nesreća. Dete (1) palo je sa traktora, nakon čega je vozilo prešlo preko njega. Dečak je zadobio teške telesne povrede i lekari se trenutno bore za njegov život.
Slovenački sveštenik Robert Emeršič preminuo je od posledica uboda ose, tokom svete mise u Planici. objavila je na Fejsbuku parohija sv. Jožefa Delavca (sv. Josifa Radnika) iz slovenačkog mesta Rače. Naveli su da je sveštenika osa ubola tokom svete mise u Planici.
Kruševljanin Janko B. (32) koji je 11. februara ove godine brutalno ubio svoju majku Biljanu B. (59) izbeći će robiju jer je psihijatrijsko veštačenje pokazalo da je zločin počinio u neuračunljivom stanju.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen povećava uticaj svoje kancelarije na ključne oblasti politike EU, uključujući raspodelu sredstava za predstojeći višegodišnji budžet, izveštava Politiko, pozivajući se na interni dokument EK.
Austrijski državljanin Hasan E. (21) suočava se sa smrtnom kaznom u Saudijskoj Arabiji zbog napada nožem koji je navodno izvršio u Meki u martu 2024. godine u ime terorističke Islamske države, a presuda bi trebalo da bude izrečena u utorak, piše Hojte.
Francuska je prijavila svoj prvi slučaj ebole tokom najnovije epidemije nakon što je lekar koji se vratio iz Demokratske Republike Kongo bio pozitivan.
Sjedinjene Američke Države su razvile lasersko oružje koje je uspešno ispitano u okviru sistema protivvazdušne odbrane "Zlatna kupola", izjavio je američki ministar odbrane Pit Hegset.
Glumac Radoslav Rade Marjanović (76) nekada je igrao ulogu Miće u seriji "Porodično blago", a danas obavlja funkciju v. d. direktora Pozorišta na Terazijama.
Dešava vam se da omiljeni parfem osetite samo kratko nakon nanošenja, pa već posle nekoliko sati posežete za bočicom? U mnogim slučajevima razlog nije sam parfem, već način na koji ga koristite.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
Voditeljka Jovana Jeremić odgovorila je na pretnje partnera Mine Kostić, Maneta Ćuruvije Kaspera, u kojima je rekao kako će je tužiti zbog mišljenja iznesenog o vezi sa pevačicom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.