Prema pisanju španskih medija, Argentinac Rodrigo De Paul potpisaće ugovor sa Interom iz Majamija na insistiranje Lionela Mesija.
Svaka šampionska generacija mora da ima svog diskretnog heroja bez kog bi put do uspeha bio znatno teži. Baš to je za Argentinu 2022. godine na Svetskom prvenstvu u Kataru predstavljao Rodrigo De Paul. Vezista "gaučosa" predstavljao je osigurač na sredini terena zbog kog su majstori lopte u navali mogli da igraju opuštenije i dođu do željno čekane titule planetarnog šampiona.
De Paul je tokom Svetskog prvenstva u Kataru postao blizak prijatelj Lionela Mesija. Realno, kako i ne bi budući da je "desetka" Argentine imala odrešene ruke znajući da iza sebe ima "pit bula" spremnog da, žargonski rečeno - otkine nogu rivalu kako bi došao do pobede. Borbenost koju je De Paul pokazao na Mundijalu od njega je napravila i važnog vojnika Čola Simeonea u Atletiko Madridu, ali je došlo vreme za rastanak.
Foto: EPA
Iako se trener "jorgandžija" protivio odlasku stamenog veziste poziv Lionela Mesija bio je jači. Argentinac je želeo svog saigrača iz reprezentacije u Interu, a zvaničnici kluba na čelu sa Dejvidom Bekamu odmah su krenuli u realizaciju posla. Navodno, franšiza iz Majamija će za slobodu De Paula platiti 15.000.000 evra, dok njega na Floridi čeka znatno veća plata od one koju ima trenutno u Atletiku.
U prilog njegovom odlasku ide i činjenica da je Atletiko Madrid danas predsatvio novog zadnjeg veznog. Iz Betisa je doveden DŽoni Kardoso za 30.000.000 evra i očekuje se da Amerikanac brazilskih korena zameni De Paula na sredini terena.
Nova revolucija u režiji Donalda Trampa. Američki predsednik tokom finala FIFA Svetskog prvenstva za klubove u intervjuu za DAZN televiziju istakao da bi mogao da potpiše izvršni ukaz kojim bi se u SAD promenio naziv „soker“ (fudbal) u „futbol“.
Bivši predsednik SAD-a Donald Tramp (79) slavio je sinoć sa ekipom Čelsija osvajanje Svetskog klupskog prvenstva. Međutim pravi šuo je usledio kada predsednik nije želeo da siđe sa bine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nova revolucija u režiji Donalda Trampa. Američki predsednik tokom finala FIFA Svetskog prvenstva za klubove u intervjuu za DAZN televiziju istakao da bi mogao da potpiše izvršni ukaz kojim bi se u SAD promenio naziv „soker“ (fudbal) u „futbol“.
Rusija ne može da dođe do odlučujuće prednosti na frontu dok ukrajinska vojska ima stabilnu vezu preko sistema Starlink, ocenio je osnivač Cargrada Konstantin Malofejev, tvrdeći da je upravo satelitska mreža Ilona Maska postala jedno od najvažnijih oružja Kijeva.
Jermenija neće moći istovremeno da ide ka Evropskoj uniji i da zadrži sve povlastice koje danas ima u Evroazijskom ekonomskom savezu, poruka je koja iz Moskve sada stiže mnogo oštrije nego ranije.
Svečani ispraćaj održan je u kasarni "Pukovnik Predrag Matanovi" u Petrinji, gde su zvaničnici istakli značaj doprinosa Hrvatske "međunarodnoj sigurnosti i stabilnosti". Šta je poručio potpredsednik Vlade i ministar odbrane Hrvatske Ivan Anušić i zašto je pomenuo "Domovinski rat"?
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Nikola Tesla je jedna od najznačajnijih ličnosti svetske nauke, ali i čovek čije poreklo razne nacije često pokušavaju da prisvoje i prilagode sopstvenim narativima, što su ovoga puta učinili i Bugari.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Kolač sa jabukama i pudingom je toliko ukusan da zaista može da prođe kao najfinija lagana torta. Najvažnije je što ne treba da se peče, pa je priprema krajnje jednostvna.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar