• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: O. B.

17.07.2025

06:20

Niz od sedam poraza uništio mu je karijeru... Bivši trener Svonsija radi kao obezbeđenje na aerodromu (FOTO)

EPA Images

Fudbal

Niz od sedam poraza uništio mu je karijeru... Bivši trener Svonsija radi kao obezbeđenje na aerodromu (FOTO)

Podeli vest

Bivši trener Svonsija Luk Vilijams zaposlio se na aerodromu u Bristolu samo četiri meseca nakon što je napustio klupu velškog kluba.

Ako se vratimo deceniju i kusur unazad kako bismo se prisetili generacije koja je predstavljala Svonsi u Premijer ligi setili bismo se imena poput Mičua, Vilfreda Bonija, Bafetimbi Gomisa, Vejna Rautlidža, braće Aju... Velšani su predstavljali hit na Ostrvu igrajući napadački i atraktivan fudbal, pritom parirajući klubovima iz samog vrha. Ipak, novac zarađen od prodaja nije investiran na pravi način te su "labudovi" vrlo brzo ispali u Čempionšip gde se i danas nalaze. 

Kurs kluba se značajno promenio do danas, Svonsi je prethodnih godina igrao "dosadan" ostrvski fudbal. Duge lopte, jaka odbrana i malo golova... Rezultiralo je to slabim rezultatima i svega jednom pravom šansom za povratak u Premijer ligu. Prošla sezona je obećavala, a onda je niz od sedam poraza početkom 2025. godine srušio snove Velšana da bi ponovo mogli da imaju klub u elitnom rangu takmičenja.

Na klupi Svonsija tada je sedeo malo poznati Luk Vilijams. Njegovo ime malo znači fudbalskim zaluđenicima širom sveta. Radi se o čoveku koji je imao slabu igračku karijeru, ali je kao trener uspeo da ostvari solidne rezultate sve do dolaska u redove "labudova". 

Nakon katastrofalnih rezultata sa Svonsijem uprava kluba nije imala drugo rešenje - Vilijamsu je uručen otkaz, a koliko je užasan niz od sedam poraza srozao nekadašnjeg trenera Svindona i Nots Kautija dovoljno pokazuje snimak koji je objavio "The Athletic". 

Naime, Luk Vilijams je nakon otkaza u Svonsiju morao da napusti fudbal i sada radi kao čuvar na aerodromu u Bristolu. On, navodno, nije odustao od trenerskog posla, ali je rešio da se oseća korisno i zarađuje dok čega novi angažman. 

- U kasnim tinejdžersim godinama sam shvatio da je život velika borba i da će postati veoma teško ako ne budem bio deo radničke klase. Ta želja da se prehranim i brinem o sebi se javila. Shvatio sam da sam sposoban da tolerišem sve pod uslovom da imam krov nad glavnom i osnovne ljudske potrebe. To je moja motivacija - poručio je Lukm Vilijams. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set