Da li je realno?! FIFA brutalno po Srbiji: Oštra kazna, ništa od pune "Marakane" protiv Engleske
Podeli vest
Disciplinska komisija Svetske fudbalske federacije kaznila je Fudbalski savez Srbije zbog ponašanja navijača u kvalifikacionoj utakmici za plasman na Svetsko prvenstvo 2026. godine protiv Andore, odigranoj 10. juna 2025. godine na stadionu "Dubočica" u Leskovcu, sa 50.000 švajcarskih franaka i smanjenjem kapaciteta stadiona "Rajko Mitić" u meču protiv Engleske.
Kako je saopštio Fudbalski savez Srbije, sankcije se, na osnovu disciplinskog pravilinka, odnose na diskriminaciju i rasističko vređanje i upotrebu gestova, reči, predmeta ili bilo kog drugog sredstva za prenošenje poruka koje su neprimerene sportskom događaju tokom meča Srbije protiv Andore.
Fudbalski savez Albanije nagrađen od strane FIFA, kažnjen sa samo 173.000 evra i 20 odsto zatvaranja kapaciteta stadiona, iako su tokom utakmice 7. juna u Tiranu navijači konstantno vređali fudbalere Srbije, ubacivali predmete na teren i u nekoliko navrata pogodili naše fudbalere.
FIFA je kaznila Fudbalski savez Albanije sa 173.000 evra i zatvaranjem 20% stadiona za naredni meč zbog uvreda Srbima i bacanja predmeta tokom utakmice sa Srbijom 7. juna u Tirani.
23.07.2025
11:27
FSS je naveo i da je kažnjen novčano sa 50.000 švajcarskih franaka, kao i da će protiv Engleske 9. septembra u Beogradu, na tribinama biti ograničen broj gledalaca, jer je FSS kažnjen zatvaranjem najmanje 15 odsto raspoloživog kapaciteta stadiona na tribinama koje se nalaze iza golova, odnosno 8.100 mesta.
Na kraju, FSS je još jednom apelovao na navijače koji dolaze na stadion da bodre reprezentaciju da imaju na umu da se FSS nalazi u posebnom monitoringu Dispciplinskih organa FIFA i UEFA i da postoji nulta tolerancija za kršenje propisa i zakona.
FSS podseća da je samo za poslednjih nepunih pet godina (2021 – 2025) zbog raznih nedozvoljenih znakova, simbola, uvreda i diskriminacije na tribinama tokom mečeva najboljeg nacionalnog tima i ostalih selekcija, kažnjen od strane Evropske fudbalske unije (UEFA) 703.375,00 evra, što je samo oko 30.000 evra manje nego za prethodnih 14 godina, odnosno period od 2006. do 2020. godine.
Na današnji dan 21. jula 2006. godine Havijer Klemente postavljen je za selektora fudbalske reprezentacije Srbije, ali je već posle jednih neuspešnih kvalifikacija izgubio posao, pošto nije uspeo da se plasira na Evropsko prvenstvo.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski savez Albanije nagrađen od strane FIFA, kažnjen sa samo 173.000 evra i 20 odsto zatvaranja kapaciteta stadiona, iako su tokom utakmice 7. juna u Tiranu navijači konstantno vređali fudbalere Srbije, ubacivali predmete na teren i u nekoliko navrata pogodili naše fudbalere.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručič je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kriv jer je medijalna zarada sada duplo veća nego što je bila prosečna zarada pre 11 godina.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) i poslanik Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Zlokobni antisemitizam blokaderskih plenuma, ZLF i SDA!" koju prenosimo u celosti.
Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stmenković ponovo je danas prekršio zakon o VST tako što je bez održavanja sednice Saveta na kojoj bi članovi imali mogućnost diskusije i rasprave, odlučio da sam odbije prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora i sam donese odbijajuća rešenja, saznaje Informer.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da budu odgovorni i ne koriste petarde i drugu pirotehniku tokom praznika, kako zbog opasnih posledica, tako i zbog zakonskih kazni.
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Pihtije su danas neizostavni deo praznične trpeze i bogatih menija u restoranima, pa zato i ne čudi što uoči praznika porcija od 300 - 400 grama, verovali ili ne, košta čak 900 dinara.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
Viši sud u Podgorici oslobodio je danas prvostepeno biznismena Duška Kneževića u predmetu "Global karbon krediti" zbog nedostatka dokaza, javljaju podgoričke Vijesti.
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
Republikanci u američkom Kongresu su tokom 2025. godine poništili rekordan broj saveznih propisa usvojenih za vreme mandata bivšeg predsednika SAD Džoa Bajdena, koristeći Zakon o kongresnoj reviziji (CRA).
Bugarska se i dalje nalazi među zemljama sa najvišim nivoom konzumiranja alkohola u Evropi i svetu, pokazuju najnoviji podaci Svetske zdravstvene organizacije (SZO), prenose lokalni mediji.
Moskovski gradski sud osudio je bivšeg zaposlenog Ministarstva spoljnih poslova Rusije Arsenija Konovalova na 12 godina zatvora zbog izdaje i saradnje sa američkom obaveštajnom službom, saopštila je Federalna služba bezbednosti (FSB).
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar