Kragujevčani se nadaju prolasku dalje - Stojković: Idemo na Farska Ostrva da se borimo
Podeli vest
Ne bi trebalo da sudimo pre utakmice, Ki Klaksvik je dobro organizovana ekipa. Idemo tamo da se borimo, poručuje iskusni golman Vladimir Stojković (42).
Fudbaleri kragujevačkog Radničkog sutra (20.45, Arena premijum 2) izlaze na megdan Ki Klaksviku sa Farskih Ostrva, u okviru revanš meča drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.
Analiza platforme "Fudbal mits data" pokazuje da će od svih srpskih klubova samo Crvena zvezda ove sezone igrati u grupnoj fazi evropskih takmičenja, dok Partizan, Novi Pazar i Radnički prema prognozi neće izboriti plasman.
Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Linkolnom (5:1) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona doneli Srbiji nove bodove na UEFA rang listi, pa sad ima 21,125 poena.
Najiskusniji i najstariji igrač čitavog UEFA takmičenja Vladimir Stojković (42) uoči susreta poručio je da se ipak nada prolazu u narednu rundu.
- Svakako da se nadamo uspehu. Oni su organizovana ekipa. Ne bi trebalo ništa da sudimo pre utakmice, idemo tamo da se borimo, da odigramo to drugo poluvreme - kaže Stojković.
Fudbaleri Čukaričkog savladali su IMT rezultatom 3:1 u drugom kolu Superlige Srbije i upisali drugu pobedu u sezoni, dok je domaćin ostao na jednom bodu.
27.07.2025
22:08
Foto: Starsportphoto
Vladimir Stojković
Ne njegove reči nadovezao se saigrač Milutin Vidosavljević, koji smatra da su uslovi na Farskim Ostrvima daleko nepovoljniji u odnosu na one u Kragujevcu, ali da to ne bi trebalo da im predstavlja problem.
- Očekuje nas teška i zahtevna utakmica. Videli smo kakav su oni protivnik. Jako su čvrsti, kompaktni, dobri su u tranzicijama. Moramo dobro da se pripremimo, a biće teška utakmica zbog uslova i terena koji je manjih dimenzija - dodaje Vidosavljević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Analiza platforme "Fudbal mits data" pokazuje da će od svih srpskih klubova samo Crvena zvezda ove sezone igrati u grupnoj fazi evropskih takmičenja, dok Partizan, Novi Pazar i Radnički prema prognozi neće izboriti plasman.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Savet Evrope je danas objavio na svojoj internet prezentaciji izveštaj Manivala (Komitet eksperata za procenu mera za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma) o uzajamnom evaluaciji Srbije, koji je usvojen na plenarnom zasedanju tog tela u decembru 2025. godine.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Dragan Joksović Jokso (42), šef jugoslovenske mafije u Švedskoj i kum Željka Ražnatovića Arkana (48) ubijen je na današnji dan pre 28 godina u foajeu stokholmskog hipodroma "Solvala".
Ruski predsednik Vladimir Putin u više navrata poslednjih nekoliko godina najavljivao je propast Zapada, tvrdeći da zapadne društvene elite sprovode istematsku moralnu degradaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp pruža federalnu pomoć u potrazi za Nensi Gatri, majkom voditeljke televizije NBC koja je nestala, a za koju policija veruje da je oteta.
Snažan sredozemni ciklon sinoć i noćas doneo je izražene vremenske neprilike širom Hrvatske i visok plimski talas koji je potopio delove obale u Dalmaciji.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Ćerka pokojnog pevača Sinana Sakića, Đulkica Sakić, podelila je potresnu i iskrenu ispovest o višegodišnjoj borbi sa karcinomom, kroz koju je prolazila ne samo ona, već i njena porodica.
Pevačica Mina Kostić ispričala je kako je srodna duša sa svojim verenikom Manetom Ćuruvijom Kasperom i da između njih jedino može da stane Isus, jer kako kaže, sve što ima duguje Bogu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar