• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: M.S.

08.08.2025

14:40

Skandal u komšiluku: Hrvat koji je slavio klanje Srba uz Tompsona nastavlja sa provokacijama

printscreen/Instagram

Fudbal

Skandal u komšiluku: Hrvat koji je slavio klanje Srba uz Tompsona nastavlja sa provokacijama

Hrvatski rukometaš Filip Ivić (32) ostavio je komentar i podržao je odluku FK Vukovar 1991 po pitanju otkaza golmana Srđana Nedića (18), koji je nedavno dobio otkaz zbog praćenja srpskih stranica na Instragramu.

Hrvati su se odlučili da srpskog golmana "odstrane" iz svog tima, nakon što su uvideli da prati i lajkuje profile posvećene Crvenoj zvezdi i kao "Četnicima", kojima u opisu profila stoje "službena stranica rodoljublja", "rodoljublje i ljubav prema kralju i otadžbini" i "Kosovo Srbija".

Klub je, kako navode hrvatski mediji, odmah pokrenuo internu proveru i bez odlaganja raskinuo saradnju sa Nedićem, koji je trebalo da debituje na večerašnjoj utakmici protiv Dinama.

Foto: printscreen/Instagram

 

Na ceo slučaj reagovao je i hrvatski rukometni reprezentativac Filip Ivić, koji je pre samo mesec dana dobio otkaz u Vojvodini nakon što je prisustvovao koncertu Marka Perkovića Tompsona. Ivić je na Instagram profilu "Prva hrvatska liga" ispod objave o Nediću, ostavio emodžije hrvatske zastave, jasno pokazavši podršku klubu na donetu odluku. Međutim, ubrzo je shvatio svoju grešku, te je svoj komentar povukao sa stranice.

Foto: screenshot/Instagram

 

Nakon medijske bure, oglasio se i sam Nedić prenosi hrvatski potal "Indeks.hr", koji se putem društvenih mreža izvinio zbog svega što se dogodilo.

"Kao dete od 12 godina, nesvestan značenja i posledica svojih onlajn aktivnosti, pratio sam stranicu čiji sadržaj sada niti podržavam niti razumem zašto sam to uradio. Sporna stranica nije aktivna više od 6 godina, a ja sam od tada odrastao, menjajući se i kao sportista i kao osoba", započeo je.

Kako je vreme prolazio sam je uvideo svoju na neki način grešku, svetan posledica.

"Danas, sa 18 godina, potpuno razumem zašto su moji postupci u to vreme izazvali bol i bes, posebno zato što dolazim iz kluba i grada sa teškim, bolnim nasleđem. Iskreno žalim zbog ovog čina i svega što je iz njega proisteklo. Ne tražim izgovor, već priliku da pokažem koliko poštovanja imam prema svom rodnom gradu, njegovoj istoriji i njegovim ljudima" rekao je Srđan.

I sam žali zbog situacije koja je eskalirala u medijima, a da pritom nije imao priliku da je i sam prokomentariše.

"Žalim što se cela situacija odvijala u medijima, a da prethodno nisam imao priliku da objasnim svoju stranu priče. Verujem da sport treba da spaja ljude, a ne da ih deli. Iskreno se izvinjavam svima koje je ovo povredilo", zaključio je Nedić.

Mladi golman je do sada branio za mlađe kategorije Vukovara, a u klub je stigao iz Cibalije pre dve godine. Trebalo je da večeras debituje u seniorskom timu, jer je prvi golman Antonio Đaković povređen. Umesto toga, njegova priča završena je pre nego što je i počela.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta
Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta

Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.

27.06.2026

21:57

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set