"Preminuo je Dobrivoje Tanasijević. Čovek fudbala, čovek biznisa, čovek velikog srca. Dovoljno je bilo reći Den Tana. Neko ko je harizmom i dobrom hranom osvojio Holivud, bio veliki navijač svoje Srbije i Crvene zvezde", navodi se na zvaničnom sajtu FSS.
Iz srpske kuće fudbala podsetili su i na životni put legendarnog funkcionera.
"Put ga je odveo u belgijski Anderleht, igrao je i za nemački Hanover, a fudbalsku karijeru završio je u Kanadi. U SAD je razvio biznis sa restoranima, ali bez fudbala nije mogao, pa je 1973. godine kupio engelski Brentford. Napustio je 'pčelice' 2002. godine, a 2008. godine postao je predsednik Crvene zvezde", dodaje se u saopštenju Zvezde. Fudbal mu je bio velika ljubav, ali još kao mlad shvatio je da ga privlači i svet filma", naveli su iz FSS.
Iz Saveza su uputili saučešće porodici čuvenog Srbina iz Amerike.
"Upisao je glumačku školu Džefa Korija u Malibuu, što je praktično bio njegov ulazak u filmsku industriju. Imao je nekoliko manjih uloga, ali uslovno rečeno, slavu je stekao po restoranu dobre usluge i hrane u Los Anđelesu, u koji su dolazile najpoznatije holivudske zvezde. Bio je veliki obožavalac najvećih asova sa ovih prostora, divio se liku i delu Dragana Stojkovića, voleo ga kao igrača, kasnije i kao selektora Srbije. Bio je gotovo redovan na utakmicama državnog tima, u zemlji i inostranstvu, iskrena podrška velikog patriote. FSS izražava iskreno saučešće porodici Dobrivoja Tanasijevića, Den Tane", zaključuje se u saopštenju FSS.
Nekadašnji predsednik Crvene zvezde Den Tana svojevremeno je izjavio da su mafijaši dolazili pištoljima i tražili novac. Toliko je bilo loše stanje na "Marakani".
Dobrivoje Tanasijević poznatiji kao Den Tana preminuo je 16. avgusta u 90. godini, a javnosti će biti upamćen kao predsednik FK Crvena zvezda, ali i po tome što je u Americi zaradio milione.
Den Tana, poznati američki biznismen, koji je rođen u Srbiji pod imenom Dobrivoje Tanasijević, umro je u 90. godini života, nakon borbe sa teškom bolešću u privatnoj bolnici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnji predsednik Crvene zvezde Den Tana svojevremeno je izjavio da su mafijaši dolazili pištoljima i tražili novac. Toliko je bilo loše stanje na "Marakani".
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Dokaz da je među blokaderima sve popucalo i da više ne znaju gde udaraju jeste objava jednog od vođe blokada, Nemanje Miloševića, na društvenoj mreži Iks.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić odgovorila je Borku Stefanoviću koji je prozivao predsednika Aleksandra Vučića nakon posete Tivtu, vidno ozlojeđen zbog respekta koji je Vučiću tamo ukazan među najmoćnijim ljudima Evrope.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Dok su mnogi birali luksuzne automobile i klasične načine dolaska na matursko veče, učenici Tehničke škole u Valjevu, odeljenja 3-2 odlučili su da na proslavu dođu bagerom!
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
U Makarskoj je u utorak došlo do incidenta prilikom policijskog postupanja zbog droge, pri čemu je jedna žena uhapšena, nakon što je pružila otpor i napala policajce.
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
Premijer Slovačke Robert Fico upozorio je da bi incidenti poput eksplozije pomorskog drona u crnomorskoj luci Konstanca u Rumuniji mogli da predstavljaju uvod u širu globalnu eskalaciju, uključujući i Treći svetski rat.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da odgovor ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo otvoreno pismo, u kojem je pozvao na održavanje direktnog sastanka, znači da Rusija ponovo bira rat.
Mogući mirovni sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana zavisi od toga da li će administracija Donalda Trampa pristati da oslobodi 24 milijarde dolara zamrznute iranske imovine.
Više demonstranata privedeno je danas u Briselu tokom studentskih protesta protiv najavljenih vladinih mera štednje koje bi pogodile obrazovanje na francuskom jeziku.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar